Svetingi namai, arba kaip kuriama „draugiška“ aplinka?

Svetingi namai, arba kaip kuriama „draugiška“ aplinka?

Įdomu, kaip sukurti namus, kuriuose gerbiamas privatumas, bet nepamiršta ir atviros, „draugiškos“ erdvės svarba? Minėtoji kombinacija – viena labiausiai vertinamų šiuolaikiniuose būstuose. Privatumą palaikančių detalių daug, tačiau bendravimui nuteikiančių akcentų reikia sumaniai paieškoti. Interjero dizaineriai vardina būdus, kurie suteiks patalpoms šilumos, o bendravimui – dar daugiau kokybės.

Gėlių žiedai ir jų galios

Mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad augalai ir skintų gėlių puokštės teigiamai veikia žmones bei juos supančią atmosferą. Įrodyta, kad lapuočių bei skintų gėlių buvimas namuose pakelia gyventojų nuotaiką, mažina stresą ir nerimą. Ne paslaptis, kad atsipalaidavus lengviau užmezgamas pokalbis, sutelkiamos mintys.

Kitaip tariant, mėgstamų gėlių žiedai ne tik papuošia patalpą, bet ir įkvepia šiai pozityvios energijos. Nelieka klausimų – išties verta savo ar artimojo namus puokšte apdovanoti be jokios progos. Tai padaryti kur kas paprasčiau internetu: https://www.pasauliogeles.lt/geliu-puokstes.

Tikslingas baldų parinkimas bei sustatymas

Interjero dizaino specialistai atkreipia dėmesį, kad svarbu pasirinkti tinkamus baldus ir parengti tinkamą jų sustatymo planą. Tai ypač aktualu perkant pagrindinius skirtingų kambarių baldus – pavyzdžiui, svetainės sofą, stalą. Norint sukurti „draugišką“, atvirą poilsio oazę šeimai, pravartu dairytis kampinės ar ovalo formos sofų. Tokie baldai neleidžia užsisklęsti savo mintyse, skatina dalintis, kalbėtis. Svarbu, kad erdvėje būtų patogu, tuomet ji taps visų traukos centru.

„Pozityvūs“ akcentai

Pozityvumo ir išskirtinės energijos būstui suteikia ryškios detalės. Pastebima, kad įvairaus stiliaus šviesios erdvės vis dažniau pagyvinamos sodrios geltonos, žalios, rausvos akcentais. Net ir natūralaus, minimalistinio braižo būste atsiranda įdomių spalvinių sprendimų, neįprastų tekstūrų. Sakoma, kad būtent jie pagyvina kambarius, suteikia šiems unikalumo, skatina gyventojus ar svečius sustoti ir pasidžiaugti detalėmis.

Šviesi erdvė

Vienas veiksnių, itin stipriai veikiančių patalpos atmosferą – šviesa. Ne be reikalo daug dėmesio sulaukia natūralios šviesos sklaidą pagerinantys dizaino sprendimai. Į namus patenkantys spinduliai nuteikia pozityviai, įkvepia kūrybai, produktyviam darbui, galiausiai, draugiškam pokalbiui. Jei natūralios šviesos mažai, rekomenduojama atpalaiduojančią aplinką kurti dirbtiniu, šilto atspalvio apšvietimu.

Įkvepianti atmosfera

Investuoti į atpalaiduojančią, maloniai nuteikiančią atmosferą lygu kurti „draugiškesnes“, atviresnes erdves. Tai galima padaryti įvairiais būdais. Dizaineriai ragina pasitelkti tiek vizualiai, tiek kitais pojūčiais aplinką „sušildančias“ detales, pavyzdžiui:

  • namų kvapus;
  • kvapnias žvakes;
  • melodijas;
  • malonius liesti

Įkvepiančiuose, jausmus sužadinančiuose namuose paprasčiau pamiršti nerimą keliančius darbus, susikaupti, sutelkti dėmesį į šią akimirką, supančius žmones.

Gyventojų „prisilietimas“

Tikri srities profesionalai teigia, kad namų kūrimas yra bendras specialisto ir gyventojų projektas. Tam yra labai paprastos priežastys – didesnis įsitraukimas, individualiai suprantamo jaukumo kūrimas. Svarbu, kad būsto interjeras sietųsi su asmeniniais pomėgiais, hobiais, artimais žmonėmis. Tokios detalės ne tik suteikia originalumo, bet ir sužadina smalsumą, bendrus prisiminimus, pozityvias mintis.

Trūksta jaukumo, o galbūt norisi daugiau džiugias emocijas sukeliančių elementų? Panašu, kad „draugiškų“ namų vizija gali būti įgyvendinama įvairiais metodais, o kai kurie jų pasiekiami dar šiandien. Puiki pradžia ir bene pats paprasčiausias dėmesio sau bei mėgstamoms erdvėms parodymo būdas – internetu užsakomas kvapnių gėlių glėbys!

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų