Šventėms pinigus taupo tik kas penktas

Šventėms pinigus taupo tik kas penktas

Finansiškai didžiausioms metų šventėms ruošiasi tik vienas iš penkių lietuvių, rodo SEB banko užsakymu atliktas tyrimas, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Tyrimo duomenys rodo, kad finansiškai šventėms ruoštis ir iš anksto kaupti joms pinigus yra linkę jaunesni mažesnių miestų gyventojai – iš anksto sako kaupiantis kas ketvirtas 18–39 metų gyventojas. Daugiausia kaupiančių – tarp klaipėdiečių, šiauliečių ir kitų mažesnių miestų gyventojų – beveik kas trečias.

„(…) Tyrimo įžvalgos liudija, kad išlaidų dovanoms likus mėnesiui iki Kalėdų dar nebuvo suplanavę penktadalis gyventojų, o apie tai, kiek kainuos šventinis stalas, buvo pagalvojęs vos vienas iš dešimties“, – sako SEB banko asmeninių finansų ekspertė Sigita Strockytė-Varnė.

Anot jos, beveik pusė (46 proc.) tų, kurie yra pagalvoję apie išlaidas dovanoms, dažnai sudarančias didžiąją dalį šventinio biudžeto, joms tikisi išleisti tiek pat, kiek ir praėjusiais metais, trečdalis ketina dovanų biudžetą mažinti, rašoma pranešime.

„(…) Spalio mėnesio duomenimis, infliacijai siekiant beveik 24 proc., norint išleisti dovanoms tiek pat, kiek pernai, teks mažinti poreikius ir atsakingai planuoti, kam ir ką dovanosime (…)“, – sako ekspertė.

Tie gyventojai, kurie pinigus metų pabaigos šventėms iš anksto kaupia, dažniausiai (48 proc.) tai daro likus 2–3 mėnesiams iki jų. O kaupiančių visus metus yra vos 14 procentų.

Anot S. Strockytės-Varnės, neturint šventėms skirtų santaupų paskutiniai metų mėnesiai kur kas didesniu finansiniu iššūkiu tampa dar ir dėl to, kad tuo pačiu metu prasideda šildymo sezonas, tamsėja dienos, taigi pakyla ir elektros sąskaitos, be to, neretai prireikia didesnių pirkinių – žieminių drabužių, batų, ypač, jei šeimoje auga vaikai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų