Autentiška Birutės gatvė dėmesio sulaukia tik per šventes

Autentiška Birutės gatvė dėmesio sulaukia tik per šventes

Miesto valdžios dėmesio nesulaukiančiai Birutės gatvei nepadeda ir norus pildantys raktai ant čia augančio Teisingumo medžio. Šioje vietoje po lietaus paprastai pasipila balos, o sausu metu istorinį grindinį nukloja dulkės. Tačiau tai netrukdo visiems norintiems švęsti ir gerai praleisti laiką. Čia jau nuo 2010-ųjų kasmet ruošiama tradicinė gatvės šventė.

Renginio organizatorius – seklyčios „Prie uosio“ šeimininkas aludaris Vidmantas Perevičius teigia, jog tokios šventės idėja kilo prie šešerius metus, kuomet pavyko išsaugoti Birutės gatvėje aptiktą autentišką akmenų grindinį. Jo garbei ir pradėta rengti šį susibūrimą.

Prieš beveik 200 metų akmenimis grįsta, A.Smetonos ir Respublikos gatves jungianti Birutės gatvelė mena senus laikus. Archeologų duomenimis, tuometė Panevėžio valdžia 1820 metais priėmė nutarimą, kad reikia akmenimis išgrįsti turgaus aikštę ir aplinkines gatves, tarp jų – ir Birutės.

Ilgą laiką ši gatvelė buvo užlieta asfaltu, bet 2010-ųjų vasarą  joje tiesiant kanalizacijos tinklus darbininkai rado gerai išsilaikiusį iš akmenų grįstą bruką.

Paminklosaugininkus ir žiniasklaidą išjudinęs Birutės gatvės aludaris V. Perevičius pasiekė, kad senoviniai akmenys nedingtų iš miesto arba jų iš naujo neuždengtų šiuolaikinė gatvės danga. Verslininko pastangas tuomet parėmė ir miesto valdžia, tačiau jos geranoriškumas tuo ir pasibaigė.

„Grindinys susmego, lietaus kanalizacijos praktiškai nėra. Gatvelės pradžioje esantis lietaus kanalizacijos šulinys visada užsikimšęs ir po lietaus toje vietoje telkšo balos. Vasarą grindinį nukloja dulkės . Valdžia bent gatves valantį automobilį mums atsiųstų, – pasipiktinimo neslėpė V. Perevičius, – Dabar patys vežamės savo darbininkus, kad parodytume šios vietos grožį. Girdime, kaip Panevėžys atsinaujina, tvarkomos gatvės, o mes – visiškai pamiršti.”

Nors rengiant tradicines Birutės gatvės šventes siekiama ir valdžios dėmesio, šeštadienio vakarą vykusiame renginyje nesimatė nė vieno valdininko.

Čia, organizatoriaus tikinimu, daugiausia renkasi bendravimo, smagaus vakaro su panevėžiečiais išsiilgę žmonės. Juos seklyčioje „Prie uosio” linksmino į Vilnių emigravęs panevėžietis diskžokėjus DJ Saga ir GS.

Kiemelyje vyko ir tradicinės žuvienės virimo varžytuvės. Du kulinarai rungėsi kas skaniau iš sugautų linų paruoš vaišes šventės dalyviams.

„Visuomet ruošdavome didelę programą, koncertą. Šį kartą nusprendėme atšvęsti kukliau”, – sakė V.Perevičius.

Tačiau kas norėjo linksminosi iš širdies: kas su bičiuliais ta pačia proga atšventė gimtadienius,  kas atėjo tiesiog ramiai praleisti vakarą, o kas šventė draugų rateliuose.

Šventės svečiai galėjo dar kartą savo laimę išbandyti prie legendinio Teisingumo medžio Birutės gatvėje. Pagal pagonių tikėjimą ant sauso uosio pakabinus raktą, išsipildo norai ir sulaukiama teisingumo. Reikia tikėtis, kad teisingumo kada nors sulauks ir Birutės gatvės istorinis grindinys.

Galerija

Komentarai

  • Skaitau ir nesuprantu. Šventė komercinė – seklyčios savininkas rado tikrai gerą būdą, kaip ir klientų prisikviesti, ir šventę padaryt. Kad tai puiki reklama jam – faktas. Bet prie ko čia valdžia? Gal pateikti sąrašą visų gatvių, kurioms ko nors trūksta – tos pačios lietaus kanalizacijos, apšvietimo ar kt.? Birutės g. kaip tik daugiau dėmesio nei kitoms, seniai visur skelbiama, kad Birutės g. bus tvarkoma už urbaninius pinigus, kai kitoms – nieko.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų