Sveikiname miestą!

Sveikiname miestą!

Dr. Arūnas Astramskas, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius:

„Man visada imponavo, kaip praeityje iš skurdžios aplinkos kilę žmonės pakeisdavo savo padėtį, tapdavo pripažintais autoritetais ir bendruomenių socialiniu elitu. Vienas svarbiausių šio „socialinio lifto“ elementų buvo įgytas (dažnai labai sunkiai) išsilavinimas. Tik neseniai suvokiau, kad šis „liftas“ tebeveikia šiandieniniame pasaulyje. Nuolat plečiamas išsilavinimas ir atnaujinamos žinios yra ypač svarbi profesinės ir asmeninės sėkmės dalis. Sveikindamas panevėžiečius su miesto švente linkiu rasti laiko formaliai ar neformaliai savišvietai, savęs tobulinimui. Nors tai reikalauja daug savidisciplinos ir pastangų, bet ilgalaikėje perspektyvoje tikrai apsimoka.“

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas:

„Atsinaujinantis Panevėžys švenčia 518-ąją gimimo dieną! Ta proga Panevėžio policijos bendruomenės vardu sveikinu miesto gyventojus ir svečius. Linkiu visiems Panevėžyje jaustis saugiai, būti atsakingiems, kurti ir augti kartu“.

 

 

Iš Panevėžio kilęs, dabar sostinėje gyvenantis režisierius Raimundas Banionis sako, jog šis miestas jam visą gyvenimą siejosi ir dabar tebesisieja su Juozo Miltinio vardu pavadintu teatru. Jame daug metų dirbo, vaidino R. Banionio tėvas, garsus aktorius Donatas Banionis.

„Teatras – intelektualus dalykas. Kai gyvenau Panevėžyje, jaunimui gerą toną reiškė vaikščioti į žiūrovų perpildytą teatrą. Galimybę žiūrėti spektaklius mes, jauni žmonės, užsidirbdavome teatro rūbinėje kabindami paltus. Kadangi visos teatro salės kėdės būdavo užimtos, žiūrėti vaidinimų sėsdavomės ant laiptų. Dabar žmonių vertybės pasikeitė. Tad gimtadienį švenčiančiam Panevėžiui linkiu, kad jame veikiantis teatras būtų svarbi intelektualaus gyvenimo dalis“, – kalbėjo R. Banionis.

Iš Maroko kilęs, penktus metus Panevėžyje gyvenantis Greitosios medicinos pagalbos stoties gydytojas Abderrahmanas Bouboual puikia lietuvių kalba ištarė: „Panevėžys – mano namai“. O štai jo palinkėjimas miestui:

„Esu dėkingas Panevėžiui ir panevėžiečiams, kad mane, užsienietį, taip šiltai priėmė. Tiesą sakant, užsieniečiu nebesijaučiu, jaučiuosi esantis panevėžietis. Būdamas gydytojas, visų pirma visiems panevėžiečiams linkiu sveikatos. Panevėžiui linkiu gyvuoti ir sulaukti 1000-ojo miesto gimtadienio. Taip pat noriu nuoširdžiai pasidžiaugti, kad man labai pasisekė, nes gyvenu tokiame puikiame mieste – Panevėžyje!“

Penkerius metus Panevėžio vyskupijai vadovaujantis iš Žemaitijos kilęs vyskupas Linas pripažįsta, kad jis šiame krašte vis dar naujokas, tad turės praeiti kiek laiko, kol tvirtai įaugs į miesto gyvenimą, geriau pažins jo žmones:

„Panevėžys man – tarnystės vieta, – tvirtina ganytojas. – Tad tarnaudamas trokštu būti arčiau žmonių, geriau pažinti jų poreikius, padrąsinti bei paremti šiuo visiems mums nelengvu pandemijos metu. O miesto gimtadienio proga panevėžiečiams linkiu neprarasti kūrybiškumo, entuziazmo, aukštų siekių. Taip pat linkiu, kad gebėtume džiuginti vieni kitus, dalytis su kitais laiku, ištekliais, gerumu ir taip kurti geresnį, gražesnį miestą. Linkiu ir trokštu, kad Viešpats laimintų mūsų miestą, o patys žmonės nebijotų būti tikintys. Linkiu, kad miestas augtų dvasingume.
Miesto gimtadienį švenčiantiems panevėžiečiams noriu priminti popiežiaus Pranciškaus žodžius, kad šventumas prasideda virtuvėje. Taigi būkime šventi kasdienybėje.“

Vesta Jančioraitė, panevėžietė mokslininkė, Jungtinėje Karalystėje dirbanti kompanijoje, kuriančioje vakcinas nuo COVID-19:

„Panevėžys man – tarsi atminties žaidimas. Tai kur kas daugiau nei tik mano gimtasis miestas. Myliu jį ir branginu, tai yra dalis manęs. Nors grįžti namo turiu retą galimybę, bet kai vaikštau tomis pačiomis gatvėmis kaip ir mano seneliai, tėvai, suprantu, kiek daug man reiškia Panevėžys. Tai miestas, kuris neleidžia savęs pamiršti.
Man patinka ryte dar auštant išeiti pasivaikščioti jo gatvėmis. Klausytis kartais tylą sudrumsčiančių praeivių žingsnių, šlavėjo šluotos brūkštelėjimų. Tiesiog stebėti, kaip miestas bunda ar kaip žaismingai vingiuojančiame Nevėžyje praplaukia medžio lapas.
Turiu svajonę, kad ateities kartos pamatytų Panevėžį tokį, kokį aš matau – modernų, bet kartu išsaugojusį savo senąją dvasią.“

Kasparas Vaičelis, Panevėžio miesto jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos ,,Apskritasis stalas“ biuro vadovas, ilgametis skautijos narys:

„Jaunimas – tai dabartis ir ateitis. Panevėžys yra jaunų žmonių galimybių miestas. Nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje gyvena, jaunimas gali grįžti į savo bendruomenę Panevėžyje ir kurti čia pridėtinę vertę. Tai miestas, kuriame gera kurti, veikti, kartu plėsti akiratį. Tad grįžkime kurti, kad ir kur bebūtume!“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaunimo pikniko organizatorių komanda:

„Panevėžys mums visada asocijuojasi su namais. Namais, kur prasidėjo mūsų pirmosios draugystės, nauji išbandymai ir savęs išmėginimai įvairiose veiklose. Jaunimo pikniko organizacija linki ne tik jaunimui, bet ir visiems Panevėžio žmonėms tobulėti, augti kartu su šiuo miestu ir ieškoti naujų patyrimų būtent jame – nes čia tie namai, kuriuose galime susikurti geresnį rytojų vis labiau tobulėjančiame mieste.
O šiandien mėgaukimės akimirkomis ir švęskime galimybę vėl būti drauge!“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas chirurgas Rimvydas Tumas, už kovą dėl pacientų gyvybių su COVID-19 liga, neskaičiuojant laiko ir dedant maksimalias pastangas, išrinktas 2020-ųjų Metų panevėžiečiu:

„Linkiu miestui augti, gražėti, plėstis. Gyventojams džiaugtis juo, o ne atvirkščiai – ieškoti tik blogų dalykų ir trūkumų. Dabar Panevėžys gal ir nėra visai gražus, bet dėl to, kad čia vyksta daug statybų ir netrukus pamatysime jų rezultatą. Tikiu, po metų ir patys, ir svečiai stebėsis mūsų miestu, žavėsis juo.

Aš esu gimęs ir užaugęs Kaune, bet jau 41-erius metus gyvenu Panevėžyje. Atvykau čia 25-erių. Myliu šitą miestą, džiaugiuosi juo ir savo gydymo įstaiga.

Kaip buvęs kaunietis, panevėžiečius gerbiu už dalykiškumą, verslumą. Kai čia atvažiavau, pramonė Panevėžyje tiesiog klestėjo. Bet ne tik tokie gigantai garsina miestą. Ir dabar visko įdomaus čia galima rasti.
O palinkėti gimtadienio proga Panevėžiui norėčiau kaip ir žmogui: kad jo gyventojai būtų sveiki, laimingi.
Blogų dalykų visada gali atrasti, bet svarbiausia matyti gerąją pusę.“

Panevėžio švietimo centro direktorė, projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos narė Asta Malčiauskienė, 2020-ųjų Metų panevėžietė:

„Nesu gryna panevėžietė, esu kilusi iš Joniškėlio. Bet daug metų praleidau Panevėžyje ir jaučiuosi tikra šio miesto gyventoja. Myliu jį, džiaugiuosi juo.

Miestas ne tik labai gražus, bet ir kompaktiškas. Tai puiki vieta kurti, dirbti, realizuoti save. Kultūros, švietimo sistemoje, versle jungiasi nuostabūs žmonės ir kuria gerus darbus.

Miestas bus tiek gražus, kiek patys žmonės to norės ir sieks.

Nusipelniusi edukologė Meilė Lukšienė yra pasakiusiu: „Tauta sveika – svarbu, kad mintis judėtų.“ To ir linkiu: visiems burtis, kurti, judėti.“

Panevėžio miesto žydų bendruomenės pirmininkas Genadijus Kofmanas:

„Panevėžyje pragyvenau pusę amžiaus – kitąmet bus 50 metų. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, atgimė ir Panevėžio žydų bendruomenė. Panevėžys yra miestas, kuriame jauku visiems. Čia gerai jaučiasi ir baltarusiai, ir rusai, ir ukrainiečiai, ir žydai, ir kitos tautinės mažumos. Mūsų bendruomenės gražūs santykiai su miesto kultūros įstaigomis, mokyklomis, Savivaldybe. Panevėžiečiams noriu palinkėti mylėti savo gražėjantį ir jaukų miestą – tikrai turime dėl ko juo didžiuotis. Ypač linkiu saugoti paveldą, juk kas nevertina savo praeities, neturi ateities. Gražios ateities mūsų miestui!“

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų