P. Židonio nuotr.

Sveikatos reforma – su daug nežinomųjų

Sveikatos reforma – su daug nežinomųjų

Beliko vos savaitė, kai savivaldybės privalės Sveikatos apsaugos ministerijai pateikti planus, kaip pertvarkys savo sveikatos įstaigų tinklą. Panevėžio miesto savivaldybė viliasi, kad pavyks atsiriekti savo pyrago dalį iš beveik 800 mln. eurų, numatytų visai sveikatos priežiūros paslaugų tinklo pertvarkai.

Milijoninės investicijos

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna sako matantis dvi išeitis: kritikuoti reformą arba pasistengti į miestą pritraukti kuo daugiau investicijų, tai leistų panevėžiečiams užtikrinti geresnes sveikatos priežiūros paslaugas.

Sveikatos apsaugos ministerija yra numačiusi visose savivaldybėse steigti bendruomenės sveikatos centrus, kurie po vienu stogu galėtų jungti pirminę, antrinę bei visuomenės sveikatos priežiūrą. Panevėžio savivaldybės administracija taip pat jau yra parengusi savo siūlymą ministerijai. Tačiau, anot T. Juknos, pertvarkos planas dar nėra konkretus. Iki šiol nėra aišku, ar bus finansuojamos tik išlaidos, susijusios su įstaigų pertvarkymu, ar ir kitos priemonės, orientuotos į paslaugų kokybę. Kol kas tik žodžiu buvo paminėta, kad jeigu vyks struktūriniai pertvarkymai, finansavimas bus skiriamas vienoks, jeigu funkciniai – kitoks. Savivaldybė viliasi, kad ši reforma atvertų kelią jai pavaldžias sveikatos įstaigas už ES lėšas aprūpinti nauja medicinos įranga bei įgyvendinti jau keletą metų brandinamą planą miesto poliklinikai teikti nebe tik pirminio, bet ir antrinio lygio specialistų paslaugas. Dabar tokios panevėžiečiams prieinamos Konsultacijų poliklinikoje.

„Daug kas priklausys nuo aprašų, kokios priemonės yra tinkamos finansuoti. Atsiradus jiems paaiškėtų, ar Savivaldybė dalyvaus ir kokiomis sąlygomis dalyvaus šioje pertvarkoje“, – teigė T. Jukna.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 2 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Panevėžyje visai aptriušusi Nemuno poliklinika ją reikia uždaryti, kad griaučiai nestovėtų. Vis viena dauguma važiuoja į Kauną, Vilnių nes jau gydytojų čia su žiburių gerų nerasi.

  • o ką jie veiks su tom technologijom, kad kompiuteriu nemoka..apie gydymą ir supratimą, motyvaciją atrodo, kad esi pirmas pacientas žiūri kaip į vartus…apskritai ar yra medikų ką nors suprantančių??

  • gydytoju yra ir aparaturos uztenka bet nebera gydytoju kurie padetu zmogui zmogiskumo atsidavimo truksta ypac is vyreniuju dar jaunesni nesugadinti atidesni aciu jiems

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų