Švedijoje atšaukiama rekomendacija skiepyti paauglius nuo COVID-19

Švedijoje atšaukiama rekomendacija skiepyti paauglius nuo COVID-19

Švedijos visuomenės sveikatos agentūra penktadienį pranešė, kad atšaukia rekomendaciją skiepyti 12-17 metų amžiaus vaikų nuo COVID-19, motyvuodama tuo, kad rizika šiai grupei yra „labai maža“.

„Šis sprendimas reiškia, kad nuo 2022 metų lapkričio 1 dienos tik tam tikrų pažeidžiamų grupių vaikams rekomenduojama skiepytis ir siūlomos vakcinos nuo COVID-19“, – nurodė agentūra.
Rugsėjo mėnesį Jungtinė Karalystė panaikino rekomendaciją skiepyti sveikus vaikus iki 11 metų amžiaus.
„Apskritai matome, kad vaikų ir jaunuolių sveikatos priežiūros poreikis dėl COVID-19 buvo nedidelis… be to, jis sumažėjo nuo tada, kai pradėjo plisti omikron atmaina“, – pranešime sakė Visuomenės sveikatos agentūros vakcinacijos skyriaus vadovas Sorenas Anderssonas.
Vyresniems nei 18 metų asmenims Švedijoje rekomenduojamos trys vakcinos dozės, o vyresniems nei 65 metų asmenims – ir ketvirtoji.
Šalis atsidūrė pasaulio dėmesio centre, kai atsisakė įgyvendinti drakoniškas priemones, kai kitose pasaulio šalyse buvo paskelbti karantinai.
Vasarą Švedijoje mirčių skaičius buvo šiek tiek išaugęs, tačiau dabar jų skaičius mažėja.
Pandemijos pradžioje Švedijoje mirčių skaičius buvo didelis, bet dabar vienam gyventojui tenka mažiau mirčių nei vidutiniškai Europoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų