Švedija tapo pasaulio čempione.

Švedai nukarūnavo titulą gynusius Kanados ledo ritulininkus

2017 m. pasaulio čempionais tapo Švedijos ledo ritulininkai, finale tik po bulitų serijos palaužę titulą gynusią Kanados rinktinę.

Reguliarus rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1, o bulitų serijoje sužibėjo švedų vartininkas Henrikas Lundqvistas.

40-tą minutę mažumoje žaidę švedai pasinaudojo vaikiška kanadiečių klaida aikštės viduryje – nors ataka buvo padrika, Victoro Hedmano (39:39) mestas ritulys įskriejo į Kanados rinktinės vartus.

Tačiau kanadiečiai netruko išlyginti rezultatą – tai padarė Ryanas O’Reilly (41:58). Trečio kėlinio pabaigoje Kanada bandė šturmuoti švedų vartus, tačiau įvarčio pelnyti nesugebėjo.

Bulitų serijoje kanadiečiai (Mitchas Marneris, R. O’Reilly, Braydenas Pointas, Nate’as Mackinnonas) nepasižymėjo nė karto, o švedai Calviną Pickardą nuginklavo dukart.

Tai pavyko Oliveriui Ekmanui-Larssonui ir Nickui Backstromui, o Gabrieliaus Landeskogo ir Williamo Nylanderio bandymai buvo nesėkmingi.

Kanadiečiai pasaulio čempionais tapo 2015 ir 2016 metais, o švedai paskutinį kartą buvo triumfavę 2013-aisiais.

Mažajame finale Rusijos rinktinė 5:3 (1:0, 3:1, 1:2) nugalėjo suomius. Rusijos ledo ritulininkai bronzos medalius iškovojo antrus metus iš eilės.

Po pirmojo pusvalandžio rusai pirmavo jau 4:0, tačiau Suomijos rinktinė nekapituliavo ir atsakė trimis tiksliais smūgiais iš eilės.

Vis dėlto lemiamą žodį tarė Nikita Kučerovas (48:03).

Be jo Rusijos gretose taip pat pasižymėjo Nikita Gusevas (6:58 ir 27:01), Vladimiras Tkačiovas (21:48) bei Bogdanas Kiselevičius (28:16).

Suomijai įvarčius pelnė Mikko Rantanenas (39:33), Mikko Lehtonenas (41:16) ir Vellas-Matti Savinainenas (45:29).