K. Kavolėlio/ KK „Lietkabelio“ nuotr.)

Svečių sirgaliams – liūdnos naujienos

Svečių sirgaliams – liūdnos naujienos

LKL mače tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ aistros liejosi ne tik ant parketo. Į darbą tribūnose buvo paleisti kumščiai. 

Trečiojo kėlinio metu tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ aistringiausių sirgalių ir „Lietkabelį“ palaikusių panevėžiečių įsiplieskė muštynės, kurias apramino tik gausios policijos pajėgos. Į areną atvyko net aštuoni mieste patruliavę ekipažai.

Apie tai jau rašėme šeštadienį. Pareigūnai sulaikė ir į policijos komisariatą pristatė 20 įtariamųjų – 20-30 metų vyrų iš Vilniaus. Įtariamieji buvo apklausti, nustatytos jų asmenybės bei buvo tikslinamos įvykio aplinkybės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo (LR BK 284 str.). Trys asmenys sulaikyti 48-ioms valandoms, tad paskutiniai svečiai iš sostinės Panevėžį turėtų palikti tik pirmadienį vakare.

Anot „Cido“ arenos vadovo Tomo Inčiko incidentą išprovokavo „Lietuvos ryto“ sirgaliai.

Pasak T. Inčiko, su „Lietuvos ryto“ sirgaliais dar anksčiau buvo susitarta dėl tinkamo elgesio taisyklių arenoje ir jų vilniečiai kurį laiką pakankamai sėkmingai laikėsi. Susitarimas apėmė pirotechnikos nenaudojimą, smurto, alkoholio ir agresijos netoleravimą.

„Turbūt su tokiais asmenimis garbės žodis negalioja. Dar vyksta policijos tyrimas, peržiūrime vaizdo medžiagą. Įtampa darė savo, buvo apsižodžiavimų iš vienos ir kitos pusės. Bet pirminiais duomenimis, iš Vilniaus sirgalių pusės į žiūrovus, panašu, buvo paleista tuščia skardinė, ji pataikė į vaiką. Tuo metu sujudo žiūrovai, kilo dar didesnis apsižodžiavimas, matyt, to „Lietuvos ryto“ sirgaliams ir tereikėjo“, – apie incidentą pasakojo arenos vadovas.

Jis džiaugėsi supratingais žiūrovais, kurie po pirminių apsistumdymų nebesivėlė į dar didesnes muštynes. „Panevėžiečių būrys buvo žymiai didesnis už sostinės sirgalių pajėgas. Tačiau visi suprato, kad muštynėmis čia nieko neišspręsi, vieni kitus nuramino, panevėžiečiai atsitraukė ir leido veikti mums. Tuo tarpu svečiai nesileido į jokį dialogą, bandžiau kalbėti ir su jų vadu, siūliau alternatyvą: pereiti į antrą aukštą, tačiau likau iškoliotas necenzūriniais žodžiais, aprodytas įvairiais ženklais. Jie tik siūlė pasitraukti pačiam, jei nenoriu likti sumuštas. Atvykus ir policijos pirmiesiems ekipažams jie neklausė ir nebuvo linkę paklusti mūsų reikalavimams“, – teigė T. Inčikas.

Pasak arenos direktoriaus, dėka vilniečių dabar kentės kitų klubų organizuotos sirgalių grupės, pavyzdžiui, Kauno „Žalgirio“ ar Utenos „Juventus“ fanai. Anot jo, priešingų komandų gerbėjai turės bazuotis ir ekipą palaikyti iš trečiojo arenos aukšto.

T. Inčikas vadina paradoksu tai, kad panevėžiečių lėšos, policijos resursai buvo nukreipti ne svečių apsaugai, o pačių panevėžiečių saugumui nuo agresyvių svečių, kurie nepaisė arenos taisyklių. „Kreipsimės į LKL, kad šie sirgaliai nebūtų įleidžiami į areną. Galima pastatyti 20 ar 30 apsaugos darbuotojų, bet jei jie nusiteikę agresyviai, tai nepadės. Aplink susirinkusios šeimos su vaikais, o jų leksika ir elgesys tik trukdo mėgautis geru krepšiniu. Tai žemas lygis“, – pridūrė T. Inčikas.

Nei „Cido“ arena, nei pats „Lietkabelio“ klubas finansinių nuostolių dėl šio incidento nepatyrė. Tiesa, Lietuvos krepšinio lyga dar neišnagrinėjo ir nepriėmė savo verdikto šioje situacijoje. Tikėtina, kad jei bus įrodyta svečių iš sostinės kaltė, baudą gali gauti „Lietuvos ryto“ klubas.

Jei bus nustatyta, kad incidentą provokavo vietos žiūrovai, o arena neužtikrino tinkamos renginio apsaugos ir viešosios tvarkos, tokiu atveju sankcijų gali sulaukti „Lietkabelio“ klubas.

Komentarai

  • Iskur jus istrauket kad mete skardine ir i vaika pataike ? Ryto fanai prigere buvo tas aiskiai matesi vienas priveme ten kominis is jo juokesi ziurovai tad ir mete vandens buteli i ziurovus ryto fanai

  • Isvis kaip tokius ileidzia ? Jau pacioj pradzioj tas kominis buvo ir kodel tokio niekas neismete gal biski nera malonu zmonem sedet kai kazkoks vemia ir apsivemes sedi

  • Tegul jaunimas pasitusina

  • Žmonės eina su šeimomis, galėtų aplamai uždrausti alkoholį.. ateini pažiūrėti gražaus krepšinio, emocijos natūralu, bet kai už nugaros seniai rėkia tokiais baisiais žodžiais, kad net nebesaugu.. o čia pergerusiu žiūrovų pavyzdys..

  • Pati buvau įvykių liudininkė, panevėžiečiai buvo nusiteikę taikiai ir elgėsi pakankamai gražiai bei kultūringai, bet prigėrę skustgalviai visokiais būdais bandė provokuoti įvairias agresyvias situacijas, saugu ten tiktai nebuvo, deja ir apsauga buvo apgailėtina,o įleisti sirgaliai buvo neprognuozuojami ir vos laikėsi ant kojų, apie kažkokį etiketą ar kultūrą buvo galima tik pasvajoti!Taigi, kad ir Lietkabelis padovanojo puikią šventę paneviežiečiams, bet renginys tikrai apkarto nesaugumo ir žema kultūra!

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų