ELTA nuotr.

Svarstoma tikslinti biudžetą ir numatyti daugiau išlaidų gynybai

Svarstoma tikslinti biudžetą ir numatyti daugiau išlaidų gynybai

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad jos vadovaujama Vyriausybė turi ketinimų tikslinti biudžetą, numatant daugiau lėšų šalies gynybai. Tai, pasak jos, lemia išaugusi įtampa regione.

„Blogėjant saugumo situacijai regione, dar pačioje šių metų pradžioje paprašiau krašto apsaugos ministro bei kariuomenės vado įvertinti galimybę pagreitinti planuojamus įsigijimus bei pateikti jų papildomo finansinio poreikio planą“, – teigė I. Šimonytė Eltai perduotame komentare.

„Preliminarius siūlymus KAM kartu su kariuomene yra parengusi ir vyksta jų vertinimas bei konsultacijos su Finansų ministerija dėl šių metų biudžeto tikslinimo. Krašto gynybos finansavimas šiomis aplinkybėmis yra Vyriausybės prioritetas“, – akcentavo Vyriausybės vadovė.

ELTA primena, kad vasario 20 dieną turėjusios pasibaigti bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos buvo pratęstos.

Pratybų pratęsimas reiškia, kad Baltarusijoje lieka 30 tūkst. ten pasiųstų Rusijos karių, taip pat ir sutelktų prie pat šiaurinės Ukrainos sienos, nors Maskva teigė, jog pratybos baigsis vasario 20 d., ir kariai galės grįžti į savo bazes.

Didžiulę įtampą regione kelia milžiniškos Kremliaus sutelktos karinės pajėgos prie Ukrainos. Vakarai baiminasi didelio masto karinio konflikto Europoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų