„Sekundės“ nuotr.

Svarstoma kai kuriems darbuotojams įvesti prievolę testuotis dėl COVID-19

Svarstoma kai kuriems darbuotojams įvesti prievolę testuotis dėl COVID-19

Sveikatos apsaugos ministerija svarsto įvesti prievolę periodiškai testuotis dėl koronaviruso nepasiskiepijusiems ir COVID-19 nepersirgusiems pardavėjams, kavinių darbuotojams, viešojo transporto vairuotojams ir krovinių vežėjams, renginių vedėjams bei kitų profesijų atstovams.

Kaip BNS sakė Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė, šie pakeitimai dabar derinami.

„Argumentai paprasti – dėl delta atmainos plitimo. Mes matome, kad serga būtent neskiepyti asmenys, ir siekiame sustiprinti stebėseną, priežiūrą, kad atvejus būtų galima kuo greičiau išaiškinti ir valdyti, tiesiog – sustiprinti stebėseną dėl naujų, pavojingų atvejų plitimo“, – sakė L. Ašoklienė.

Vyriausybės nutarimo projekte numatyta, kad tokia prievolė būtų įvesta asmenims, užsiimantiems tarptautinių krovinių pervežimo, viešojo transporto ir keleivių pervežimo veikla, organizuojantiems ir vykdantiems laisvalaikio bei pramogų paslaugas, t. y. renginius.

Taip pat į sąrašą patektų viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla bei mažmenine prekyba, viešojo administravimo veikla užsiimantys darbuotojai.

L. Ašoklienė pabrėžė, kad sąrašas be kitų apimtų kavinių, barų darbuotojus, parduotuvių kasininkus, kai šie nėra pasiskiepiję nuo COVID-19 ir nėra persirgę šia liga.

Šiuo metu prievolė periodiškai testuotis numatyta asmens sveikatos priežiūros, slaugos ir globos įstaigų darbuotojams, švietimo paslaugų vykdytojams, įskaitant ir vaikų vasaros stovyklas.

Lietuvoje 14 dienų naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų pastaruoju metu mažėja ir siekia 16 atvejų, tačiau Europoje ir pasaulyje epidemiologai baiminasi dėl galimos ketvirtosios bangos plintant užkrečiamesnei ir pavojingesnei koronaviruso delta atmainai.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras teigia, kad Lietuvoje jau stebimas vidinis delta koronaviruso atmainos plitimas. Anksčiau fiksuoti tik įvežtiniai atvejai – praėjusios savaitės duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 23 tokie atvejai.

Komentarai

  • Kokia dar prievolė gali būti? Jei esi sveikas, nepersirges, tai į tave žiūri kaip i kokį raupsuotojį.Kad ir pasiskiepiję, vistiek susergama.Taii kam tada skiepytis? Eilinis biznis.Ir su tais skiepais žmonių diskriminacija gaunas.Mano reikalas, noriu skiepijuos noriu ne,juk aš pati atsakinga už savo sveikatą.Kaip gali priversti skiepytis.Kuo toliau, tuo durnyn.Apie mūsų valdžią išvis patyliu…..Vienas avinas valdo, o visi ir šoka pagal jo dūdelę…

  • Kam meluojat, Nuo karantino pradžios nesusirgau jokiu kovidu, net gripu. Esu nepaskiepyta ir nesiruošiu bent jau kolkas, kol nesibaigs tyrimas tų skiepų. Serga daugiau paskiepyti. Mūsų visi savivaldybės darbuotojai sirgo po antro skiepo.

  • sau tegu ir tegu ir pritaiko

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų