Svarstoma galimybė parskraidinti Lietuvos piliečius iš JK

Svarstoma galimybė parskraidinti Lietuvos piliečius iš JK

Lietuvai nuo pirmadienio nutraukus oro susisiekimą su Jungtine Karalyste (JK) dėl šalyje plintančios koronaviruso atmainos, Susisiekimo ministerija svarsto galimybę parskraidinti ten esančius lietuvius specialiais reisais.

Pirmasis apie tai pranešė LRT radijas.

Pasak laikinojo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėjo Dominyko Narbuto, žmonės galėtų būti pargabenti Vyriausybės užsakytais lėktuvais arba pavieniais komerciniais skrydžiais.

„Kol kas viskas yra svarstymo lygyje, yra keletas variantų, bet konkretaus sprendimo nėra priimta“, – BNS sakė D. Narbutas.

LRT radijui jis teigė, kad galės grįžti keleiviai, turintys neigiamą COVID-19 testą arba jų tyrimai bus atliekami oro uoste.

Pasak jo, dar laukiama ir bendro sprendimo iš Europos Komisijos, be to, tariamasi su Latvija ir Estija.

D. Narbutas neįvardijo, kada sprendimas galėtų būti priimtas, jį patvirtinti turėtų Vyriausybė.

„Manau, kad Vyriausybės lygmenyje bus sprendimas bet kuriuo atveju ir operacijų vadovo turėtų būti, dar dėl laiko negalėčiau pasakyti. Kadangi tik užsidarė sienos, tai dar tik pirmieji pasvarstymai, kaip tą padaryti“, – sakė ministerijos atstovas.

Anot D. Narbuto, norinčiųjų grįžti iš UK į Lietuvą prašymų kol kas ministerija gavo kur kas mažiau nei pirmojo karantino metu pavasarį, tačiau, jis teigė, kad tai dar nerodo bendro vaizdo, kiek iš viso būtų norinčių grįžti.

Lietuvoje nuo pirmadienio 4 valandos ryto iki metų pabaigos Vyriausybės sprendimu įsigaliojo draudimas keleiviniais lėktuvais atvykti iš Jungtinės Karalystės. Krovininiai skrydžiai nestabdomi.

Komentarai

  • Nu jo, ragina tiesiog vešti virusą į Lietuvą, Baisu, ar proto turi bent kiek Lietuva

  • Iš Velžio į Panevėžį negalima, o iš JK parskraidinti vyks.

  • tai gal ir keletą tūkstančių kinų su nauju virusu atsiskraidina. BUKUMO VIRŠŪNĖ!

    • Kažkaip mažokai pas mus to viruso kaip čia yra? Reikia parsivežti! Po to spręs kaip išvežti. O ką daugiau spręsti? Nėra ką. Visi laimingi, viskuo patenkinti. Tik DAUGIAU, DAUGIAAAU viruso visiems trūksta iki pilnos laimės. Bus!

  • didziausia beprotybe butu tuos viruso nesiotojus isileisti i LIETUVA jau pavasari isileidome ,matomai kazkas is to nepasimoke nori kad dar daugiau apsirgtu.

    • Taigi ponulių vaikučiai-studentai labai nori švenčių… Jei reikia kam grįžti-tai tik tiems,kurių artimųjų urnos laukia,sunkiai sergantys artimieji arba dėl komandiruotės įstrigo.Kitiems-pabrukti uodegas ir sėdėti.Apseis šventės ir be jūsų pijokavimo.

  • Pasižiūrėkite žinias ir ką pasakė premjerė

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų