Svarstoma atsisakyti srautų ribojimų ir kaukių pradinukams

Svarstoma atsisakyti srautų ribojimų ir kaukių pradinukams

Vyriausiosios šalies epidemiologės Loretos Ašoklienės teigimu, atsižvelgiant į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymus, šiuo metu yra svarstoma atsisakyti žmonių srautų ribojimų bei kaukių dėvėjimo pradinukams.

„Iš tiesų esame gavę Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymus dėl srautų ribojimų atsisakymo, dėl kaukių atsisakymo pradinukams, svarstome juos, deriname su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Stebint epidemiologinę situaciją, tikėtina, kad šie sprendimai gali būti priimti artimiausiu metu“, – antradienį Sveikatos apsaugos ministerijoje žurnalistams teigė L. Ašoklienė,

Vis tik, akcentuoja ji, kol kas atsisakyti pandemijos valdymų priemonių nėra skubama, nes situacija dar gali keistis.

„Kiek tai gali turėti įtakos epidemiologinei situacijai, todėl tas atsargumas ir yra išlaikomas, nes šiuo metu sergamumo mažėjimas yra stebimas ir nesinorėtų, kad situacija keistųsi. Bet pati situacija priklauso nuo daug ko, gali priklausyti ir nuo žmonių elgsenos, ir nuo naujų mutacijų atsiradimo. Tai, iš tiesų, vertinant visas aplinkybes, jei situacija nesikeis ir sergamumas toliau mažės, šie sprendimai gali būti priimti“, – pridūrė L. Ašoklienė.

ELTA primena, kad gruodžio pradžioje Lietuvoje įsigaliojo Vyriausybės priimtas sprendimas pradinių klasių mokiniams mokyklose dėvėti medicinines kaukes. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, kad privalomų kaukių dėvėjimas pradinių klasių mokiniams yra viena iš būtinų saugumo priemonių, padėsiančių išvengti nuotolinio mokymosi.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų