Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

„Švarių“ darželių – vos keletas

„Švarių“ darželių – vos keletas

Panevėžyje nuo rugsėjo vidurio iki dabar jau atlikta per 11 tūkst. mėginių, kurie parodė, jog mieste nėra nė vieno darželio, kurį per visą tą laiką būtų aplenkęs koronavirusas.

Šiandien iš 31 darželio „švarūs“ vos keli – viruso pėdsakų neaptikta tik aštuoniuose.

Už ikimokyklinėse įstaigose atliekamus paviršių tyrimus atsakingos Panevėžio visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Sandros Lukoševičienės teigimu, nors kiekvienas darželis savo nuostatuose įrašęs tikslą kurti vaikams saugią aplinką, šiandieninėje situacijoje tas sudėtinga. Ir ne vien dėl sparčiai plintančio viruso, bet, pasak specialistės, ir sąmoningumo trūkumas.

„Reikia dirbti su tėvais, kad pirmiausia nevestų į ugdymo įstaigą savo atžalos, jeigu atsiranda net menkiausia sloga. Tėvai turi suvokti, kad jeigu jie ves sunegalavusius vaikus, saugu nebus kitiems vaikams“, – pabrėžė visuomenės sveikatos specialistė.

Ji atkreipia dėmesį, kad vaikams koronavirusas dažnai pasireiškia netipiniais požymiais – gali net neturėti temperatūros, bet juos vargina pilvo skausmas, viduriavimas, vėmimas. Be to, vaikai daug dažniau serga besimptome forma.

„Pirmas atvejis, kai darželyje radome daug viruso dalelių, buvo spalį. Tąkart ištyrėme visus grupės vaikus ir aptikome, kad virusą nešiojo du broliai, lankantys skirtingas grupes. Abu jie buvo besimptomiai. Prieš mėnesį taip pat buvo atvejis, kai išsityrus greitaisiais testais, o vėliau ir PGR, paaiškėjo, kad užkrato šaltinis buvo vieno vaiko močiutė. Keista, kad senyvo amžiaus moteris sirgo besimptome forma. Panašus buvo ir vienas paskutinių atvejų, kai pasiskiepijusi auklėtoja, dirbanti per dvi grupes, pati to nejausdama paskleidė virusą. Paprastai visuomet yra paaiškinimas, iš kur atsirado virusas“, – kalbėjo S. Lukoševičienė.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 29 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų