Panevėžio apylinkės teismas. P. ŽIDONIO nuotr.

Šūvis bičiuliui į galvą atvedė į teisiamųjų suolą

Šūvis bičiuliui į galvą atvedė į teisiamųjų suolą

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 37 metų panevėžietis kaltinamas sunkiu sveikatos sutrikdymu ir neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis.

Praėjusių metų rugpjūtį į Respublikinę Panevėžio ligoninę iš miesto pramoninio rajono atvežtas jaunuolis su šautine žaizda galvoje. Sužeistasis buvo operuojamas, jam nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas. Ekspertai konstatavo, kad buvo iškilęs realus pavojus jaunuolio gyvybei.

Iškart po įvykio policijos pareigūnai sulaikė įtariamąjį – kartu buvusį jaunuolio bičiulį. Buvo surastas ir ginklas – 9 mm kalibro dujinis pistoletas bei 11 šovinių su guminėmis kulkomis. Leidimo jiems laikyti panevėžietis neturėjo.

Kaip sunkinančias aplinkybes kaltinamąjį aktą surašęs prokuroras inkriminavo tai, kad minėtas asmuo yra pripažintas recidyvistu, o nusikalstamas veikas padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą iki 10 metų. Tam, kas neturėdamas leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas, gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų