P. Židonio nuotr.

Sustabdžius galimybių paso taikymą planuojami kiti ribojimai

Sustabdžius galimybių paso taikymą planuojami kiti ribojimai

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė teigia, kad sustabdžius galimybių paso taikymą, planuojama įvesti kitus ribojimus, pavyzdžiui, žmonių skaičiaus ribojimą.

„Užsikrečia labai daug žmonių, užsikrečia daugiau nei vakcinuojasi. Ir Vyriausybei tampa svarbūs keli dalykai – apsaugoti kritines valstybės funkcijas, bet taip pat ypatingai svarbios tampa asmeninio apsisaugojimo priemonės“, – radijo laidoje „LRT Aktualijų studija“ sakė G. Balčytytė.

Pasak jos, asmeninės apsisaugojimo priemonės yra respiratorių dėvėjimas, dezinfekcija, svarbia pandemijos valdymo priemone išlieka ir vakcinacija.

„Vakcinos padeda nesusirgti sunkiai, neatsigulti į ligonines ir, žinoma, saugo nuo fatališkų atvejų“, – pabrėžė ji.
Vyriausybės kanclerė taip pat atkreipė dėmesį, kad atsisakius galimybių paso planuojama taikyti kitas priemones, pavyzdžiui, ploto ribojimą.

„Tai kas toliau? Šios priemonės neabejotinai išlieka kaip labai svarbios pandemijos valdymo priemonės. Taip pat srautai, atstumai, ploto reikalavimai, tos pačios tradicinės higienos priemonės kaip dezinfekcija ir kitos“, – sakė G. Balčytytė.

„Tai yra planuojami tam tikri ploto reikalavimai, ploto ribojimai. Ir, žinoma, jau minėtos kitos priemonės, ypatingai kiekvieno žmogaus atsakomybė ir saugotis, ir saugoti kitus“, – pažymėjo ji.

G. Balčytytės teigimu, galimybių paso stabdymas turbūt nebus nukeltas dviem trims savaitėms.

„Tiek, kiek reikia parengti dokumentus ir logiškai pasiruošti, čia turbūt kelios dienos tikriausiai“, – prognozavo Vyriausybės kanclerė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų