rhdr

Į susiskaldžiusį teatrą – ministerijos pasiuntiniai

Į susiskaldžiusį teatrą – ministerijos pasiuntiniai

Vadovauti Juozo Miltinio dramos teatrui stojusių dviejų bičiulių nesutarimų įsiūbuotas kolektyvas sulaukė pasiuntinių iš įstaigos steigėjos – Kultūros ministerijos.

Į teatrą vakar atvykę jos atstovai susitikę su Meno taryba įtikinėjo žinantys, kas verda Panevėžyje, ir ragino kantriai sulaukti naujo vadovo.
„Susitikime kalbėta apie viską, bet labiausiai – kad teatre trūksta komunikacijos. Nieko ministerija nepažadėjo, nebent tik naują vadovo konkursą“, – prasitarė aktorius Vytautas Kupšys.
Jis teigia kaip aktorių profesinės sąjungos pirmininkas sulaukęs teatro direktoriaus Leono Blėdžio asmeninio kvietimo į Meno tarybos posėdį. Anksčiau V. Kupšys ir pats priklausė šiai tarybai, tačiau iš jos pasitraukė savo noru.

„Pavargau. Teatre konfliktai po konfliktų – tarp direktoriaus ir meno vadovo, tarp pastarojo ir kolektyvo. Jau turbūt visas kolektyvas nebepatenkintas meno vadovu. Nebegalėjau dalyvauti tokiame chaose, kuris niekur neveda“, – atsistatydinimą iš Meno tarybos komentavo V. Kupšys.

Aktorius pripažįsta, kad jam nebūnant tikruoju šios tarybos nariu būtų neetiška komentuoti susitikimo su ministerijos atsiųstaisiais detales. Visgi, anot jo, posėdis buvęs ramus, kas nėra įprasta teatrui, mat jo visuotiniuose susirinkimuose paprastai būna karšta.
„Šįkart karšta nebuvo, nes ministerijos atstovai labai stengėsi pasakyti, kad viską žino, kas vyksta teatre, viską supranta“, – kalbėjo V. Kupšys.

Akis į akį

Kultūros ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus vedėjos Janos Mikulevič teigimu, vizito viena svarbiausių priežasčių ir buvo J. Miltinio dramos teatre susidariusi situacija.
„Ministerijos specialistai važiavo akis į akį susipažinti su padėtimi, išklausyti nuomonių. Pokalbis su Meno taryba ir administracijos atstovais vyko bendrai apie teatro veiklą. Aišku, svarbiausias klausimas sukosi apie būsimą vadovo pakeitimą“, – kalbėjo J. Mikulevič.

Anot jos, ministerija daro viską, kad iš direktoriaus pareigų pasitraukus L. Blėdžiui, būtų paskirtas pavaduojantis asmuo ir užtikrinta teatro veikla. Ar laikinasis vadovas bus iš J. Miltinio dramos teatro bendruomenės, ar ministerija gali deleguoti asmenį netgi iš šalies, J. Mikulevič teigė kol kas negalinti atsakyti.

„Kol vyksta derybos, dar ne metas apie tai kalbėti. O yra kalbamasi ir su pačiais teatro vadovais. Tolesnės veiklos užtikrinimas turi atsiremti nuo dabar teatro turimų planų“, – kalbėjo ministerijos atstovė.
Teisės aktai numato, kad iš pareigų pasitraukus direktoriui, konkursas šios pareigoms eiti turi būti paskelbtas per 15 dienų.

Žino, kas vyksta

Prašymą atsistatydinti iš pareigų Kultūros ministerijai įteikusio L. Blėdžio paskutinė darbo diena – lapkričio 7-oji.
Žinia apie jo išėjimą teatralus pribloškė. Nors kolektyvas jau seniai matė didėjančią takoskyrą tarp L. Blėdžio ir kartu su juo į teatrą atėjusio meno vadovo, vaikystės bičiulio Andriaus Jevsejevo, vis dėlto jųdviejų priešprieša tapo akivaizdi po visuotinio susirinkimo. Prieš porą savaičių sukvietęs kolektyvą, L. Blėdis pareiškė daugiau nebegalintis dirbti su A. Jevsejevu. Priežasčių, kodėl su meno vadovu jam tapo per sudėtinga, direktorius neįvardijo.

L. Blėdžio sprendimas trauktis iš J. Miltinio dramos teatro prilygo širšių lizdo pajudinimui. Ne tik komentatoriai viešojoje erdvėje, bet ir patys teatralai tiesiogiai ragino kartu pareigas palikti ir A. Jevsejevui.

Šis patvirtino ir iš paties L. Blėdžio sulaukęs tokio pasiūlymo, nors iš pradžių to klausiamas neigė.
J. Mikulevič teigimu, kas vyksta už J. Miltinio dramos teatro sienų, ministerijai nėra paslaptis.
„Visos problemos, kurios yra tame teatre, ministerijai net labai gerai žinomos. Kultūros ministerija, kaip steigėja, atsiremia į teatro vadovo veiklą. O kas vyksta teatro viduje, kaip formuoti komandą, repertuarus ir visa kita, jau turi spręsti vadovas, pasitelkdamas savo darbuotojus“, – aiškino atstovė.
Šiuo metu teatre atlieka patikrinimą Kultūros ministerijos koncertinių įstaigų, teatrų komisija. Jo rezultatus teatrui pristatyti planuojama metų pabaigoje.

Komentarai

  • Matėme per LNK žinias tą atstovę iš ministerijos; liūdna. Pati kaip avelė vidury pievos blaškosi, negali atsakyti į jokį pateiktą klausymą. Per daug tų teatrų mūsų mieste, darbuotojų daug- kultūros nerasta.

  • Tai,kad kultūros seniai nebėra visoje Lietuvoje, taip pat ir visame pasaulyje!Nėra ka čia ir šnekėti apie kultūra, kokie žmonės, tokia ir kultūra!

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų