Susikirto dėl tribūnos Panevėžyje

Susikirto dėl tribūnos Panevėžyje

Artėjant rinkimams, auga įtampa ne tik tarp konkuruojančių politinių jėgų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) surengtus pirminius rinkimus, pavadintus demokratijos švente, temdo pačių partijos narių nesantaika.

Dėl galimybės dalyvauti prezidento rinkimuose TS-LKD viduje su Seimo nare Ingrida Šimonyte susirungęs diplomatas Vygaudas Ušackas sako partijos bendražygių buvęs neįleistas į susitikimą su rinkėjais Panevėžyje.

Praėjusį savaitgalį Aukštaitijos sostinėje, kino centre, su maždaug 150 susirinkusiųjų bendravo abu TS-LKD Panevėžio skyriaus pretendentai, siekiantys kandidatuoti rinkimuose į Panevėžio merus, bei į prezidentės postą nusitaikiusi Ingrida Šimonytė. Nors dešinieji būsimąjį kandidatą į svarbiausias šalies politines pareigas renka iš dviejų, I. Šimonytės konkurento V. Ušacko panevėžiečiai neišvydo.

Pastarasis teigia iš nustebusių panevėžiečių sulaukęs klausimų, kodėl neatvykęs į renginį.

Kandidatas tvirtina prašęsis į rengiamą susitikimą, bet esą Panevėžio skyriaus pirmininkės Rasos Juknevičienės į jį nebuvo įleistas.

Kai kuriuos konservatorius-krikščionis demokratus nustebino, kad susitikime Panevėžyje greta I. Šimonytės neišvydo V. Ušacko. M. Garucko nuotr.

Į Panevėžį neįsiprašė

V. Ušackas teigia apie renginį sužinojęs likus savaitei ir prašęs organizatorių ir jį įsileisti.

„Man buvo atsakyta, kad šis susitikimas skirtas ne man. Tokį atsakymą gavau iš R. Juknevičienės. Ji, būdama Sakartvele, atsiuntė elektroninį laišką, kad dėkoja, jog domiuosi, bet susitikimas organizuojamas I. Šimonytės, ji apmoka už salės nuomą, kviečia žmones. Gaila, kad Panevėžyje man nebuvo suteikta galimybė susitikti su rinkėjais. Mielai būčiau pasidalijęs nuomos išlaidas ir net jas apmokėjęs. Taip, kaip darau ir kituose regionuose“, – aiškino V. Ušackas.

Kandidatas guodžiasi nesulaukęs kvietimo ir į partijos kolegų tą pačią dieną organizuotą panašų renginį Pasvalyje. Visgi, pasak politiko, ten jam pavykę įsiprašyti.

„Eiliniai partijos nariai paskambino nustebę, kodėl renginio programoje nėra mano pavardės. Paskambinęs Antanui Matului paprašiau leisti ir man ten pasirodyti. Jis tokią galimybę sudarė. Ir panevėžiečiai buvo nustebę, bet pas juos manęs neįleido“, – pasakojo V. Ušackas.

Partijoje mato paradoksą

Galimybės varžytis dėl šalies prezidento posto siekiantis diplomatas teigia konservatorių-krikščionių demokratų vadinamojoje demokratijos šventėje pasigendąs tikrosios demokratijos – partijos vadovybė akivaizdžiai rodo, jog jai V. Ušackas ir I. Šimonytė nėra lygiaverčiai pretendentai nešti TS-LKD vėliavą prezidento rinkimuose.

„Demokratijos šventė galėtų būti labiau nešališka, o ne protekcionistinė, kai partijos vadovybė remia vieną kandidatę. Vis dėlto tikiu, kad žmonės balsuos vertindami mūsų panašumus ir skirtumus, vertybes, kompetenciją, o ne pagal tai, ką nurodo iš viršaus, kaip būdavę anksčiau“, – rėžė V. Ušackas.

Anot jo, paramą I. Šimonytei viešai yra išsakę Andrius Kubilius, Irena Degutienė, Rasa Juknevičienė, nors šioji kandidatė netgi nėra TS-LKD narė.

„Man tikrai keista. Aš esu partijos narys, ji nėra. Paradoksalu, bet atrodo, kad partijos vadovybė remia ne partijos narį“, – stebisi V. Ušackas.

Neatmeta gresiančio konflikto

Apkaltinta neįleidusi V. Ušacko pas panevėžiečius, Seimo narė ir TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė R. Juknevičienė tvirtina situaciją buvus kitokią, nei pateikė pats kandidatas.

Anot jos, susitikimą Panevėžyje inicijavo ir salės nuomą finansavo Ingridos Šimonytės štabas.

„Skyrius pasiprašė leisti tuo pačiu metu pristatyti ir mūsų kandidatus į merus, nes atranka vyks vienu metu. Pasiūlėme prisidėti viešinimu. Tai buvo puiki proga sutraukti daugiau žmonių mūsų kandidatams“, – teigė R. Juknevičienė.

Ji teigia tą patį paaiškinusi ir V. Ušackui. Seimo narė neatmeta, kad ateinantį savaitgalį partijos viduje vyksiančių rinkimų dėl galimybės kandidatuoti į prezidentus rezultatai gali būti užginčyti.

„Nepamenu, kad į kurį nors savo štabo organizuotą susitikimą V. Ušackas būtų pakvietęs I. Šimonytę, todėl keliamą triukšmą dėl šio susitikimo vertinu kaip norą rasti priežasčių nepripažinti rinkimų rezultatų“, – susikirtimo neatmeta R. Juknevičienė.

Pasak jos, partijos pirmininkas laikosi visiško neutralumo abiejų kandidatų atžvilgiu. Ji pati neslepia esanti I. Šimonytės šalininkė, nors šioji ir nėra TRS-LKD narė.

Su panevėžiečiais susitikti pageidavęs V. Ušackas tvirtina į renginį buvęs neįsileistas.

„Kodėl visa širdimi remiu Ingridą? Todėl, kad visiškai pasitikiu ja. Ji yra žmogus, o ne viešųjų ryšių plakatas. Rinkti prezidentą – kaip eiti į žvalgybą. Narystė partijoje man šiuo atveju nėra svarbiausias kriterijus. O jei atvirai, tai iš šių dviejų kandidatų Ingrida man yra gerokai arčiau mūsų partijos“, – tvirtino R. Juknevičienė.

Užsiregistravusiųjų šimtai

Atviri TS-LKD rinkimai, kuriuose bus išrinktas partijos kandidatas į prezidento postą, vyks jau lapkričio 3–4 dienomis. Rinkimuose balsus galės atiduoti ne tik šios partijos nariai, bet ir iš anksto užsiregistravę asmenys, nepriklausantys jokiai partijai.

Panevėžio skyrius tą patį savaitgalį kartu rengia ir kandidato į Panevėžio merus rinkimus.

Skyriaus duomenimis, Panevėžyje dalyvauti pirminiuose TS-LKD rengiamuose kandidatų į prezidento ir mero postus rinkimuose užsiregistravo daugiau nei 400 nepartinių panevėžiečių. Skyriui priklauso dar apie 477 narių.

Komentarai

 • tai kad rasela žadeja, kad parcijas kundidatų in prezidentu sąrašu rinkimuose galas rinkt visi žmogeliai, ir nepartiniai, tai kam ji dar partijos sueigas su šimona rengia………..Raiks balsot užu ušacką, katras buvo ištremtas ir ufgane ir maksvoj ir išgyvena

  • Atsakyti
  • ,,salės nuomą finansavo Ingridos Šimonytės štabas“, tik skelbime neparašė, kad renginys bus ne SALĖJE, o priešais duris į kino salę, kurioje tuo metu rodė filmą, tai girdėjau pusiau kiną, pusiau Šimonytę, dar keli kino žiūrovai blaškėsi ir nesuprato kur pateko, o prie lauko durų pastatyta moterėlė tardė kas eina į susitikimą, kas į kiną ir bandė reguliuoti kur kuriam eiti. Balagano gal būt mažiau jeigu Ušackas dalį pinigų būt pridėjęs ir sale o ne viešo vaikščiojimo zona susitikimui su be penkių minučių prezidente būt galima užsakyti.

   • Marketingo triukas kad visose viešo prisėdimo vietose suoliuokai būna labai nepatogūs sedėti kad žmogus kuo trumpiau sedėtu tai ir čia nuotraukoje susiriete sedi nors kino salėje oho kokio patogumo yra gi foteliai.

 • Čia ta pati juknevičienė, kuri spygavo apie demokratijos eroziją Panevėžyje? Nu va tai tau… 😉

  • Uch kaip negražu. O gal partijos įstatuose nurodyta diskriminuoti savo bendrapartietį?

   • Greičiau nurodyta nepaisant nieko (etikos, teisėtumo ar paprasčiausios moralės) pasiekt tikslus. Pirma – šimonytė į prezidentus. Antra – bet kokia kaina partijai atgaut Panevėžį. Tai ir dirba

    • ne darbai, o intrygos

 • maziau kreipkit demesio ka raso kontramaviciute. Tiesiog ji vykdo rackausko nurodymus. Kas jai trukdo remti Usacka?

  • Čia tu toks pyktas??????

 • Buvau tame susitikime,buvo pilnutėlė salė,Šimonytė paliko labai gerą įspūdį,graži, greita kultūringa kalba,turi daug informacijos,kol kas jai lygių negirdėjau.Kiekvienas kandidatas tegul kviečiasi ir ruošiasi pats,
  o nebūna prielipa prie kito.

  • Šimonytė kalbėjo ir apie IKEA parduodamas taburetes…
   Ant fotelio nebesėdėsiu.

   • Atsakyti
  • Kad NE SALĖJE tas susitikimas vyko, o vyko prie durų į salę…
   Nebuvai oi nebuvai.

 • A tamstai mažai buvo tokios pat dvi kadencijas???

  • Atsakyti
 • Kaip visada konservai visu savo gražumu

 • Usackis pats vienas po Lietuva laksto ir Ingridos nekviecia,Ocia , pagalvokit , jo nepakviete. Sedet jam po laou . one prezidenturoje.

  • Šūkiais, o ne žygiais kaip sakoma ir kaip susitaria viduje partijos, tai labai matosi.

 • O ko taip spygauja kairiokai? Niekas jų neprašo kištis kur nereikia. Garbinkite savo Vodopalą, kuris niekina Ukrainą ir meldžiasi maskoliams. Greičiau valykit rūdis nuo Panevėžio erozijos.

 • Vėl Ušackas verkia ir skundžiasi, kad jį visi skriaudžia, ir tokioj lygioj vietoj, kad net koktu skaityt… Iš anksto žinojo, kad partija rengia atvirus pirminius rinkimus, bet VIENAS ATSKIRAI NUO PARTIJOS surengė pompastišką kandidatavimo pareiškimą Kaune, partija tada neteko žado iš nuostabos – kaip galima būti partiečiu, ir tokį svarbų veiksmą daryti slapta nuo partijos? Dabar verksnoja, kad partijos lyderiai palankumą reiškia kitam kandidatui – ar tu savo veiksmais, darbais ir sąžine užsitarnavai partiečių pagarbą, ar nori ją išsiverkti, kitus juodindamas? Skuduras, o ne žmogus, neduok Dieve tokio Prezidento Lietuvai.

 • paziūrėjau susitikimo foto, o ten nei vieno jauno veido beretės susirietusios sėdi,tai iki kiek nusigyvena konservai,kad net senukų nesugeba padoriai pasodinti,gėda rasele, nors tokio protelio ten visi toje partijoje, gali ir trilinki paklausyti nesąmoningų , melagingų paistalų, tik aišku apie valstybęs apvogimą neuzsimins nei zodziu kai buvo valdzioje

 • ar čia tie senukai traukino ar autobuso laukia,nes toks vaizdas, negi čia zmonių partija taip elgiasi su zmonėmis, vaje rasa iki kiek nusigyvenot, kokia nepagarba megstom beretėm, kur jie visi beveik sutupdyti

Rodyti visus komentarus (20)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų