Miestą tvarkanti bendrovė „Panevėžio specialus autotransportas“ pagal gyventojų siūlymus įrengė dar 10 naujų dėžių.

Šunų mylėtojams – pagalba renkant atliekas

Šunų mylėtojams – pagalba renkant atliekas

Panevėžio miesto tvarkymu užsiimanti bendrovė „Panevėžio specialus autotransportas“ mieste įrengė dešimt naujų surinkimo dėžių, kurios pirmiausia skiriamos šunų mylėtojams. Tikimasi, kad tai paskatins miestiečius uoliau rinkti numylėtinių ekskrementus ir čia pat juos palikti specialiai tam pritaikytose surinkimo dėžėse.

Nors šunų mylėtojams skirtos atliekų surinkimo dėžės jau buvo naudojamos, tačiau šį sezoną sulaukus gyventojų prašymų nutarta įrengti dar daugiau specializuotų dėžių. Visos jos bus švarinamos bent kartą per savaitę, o kai kurios – ir dažniau.

„Reaguodami į gyventojų pageidavimus kartu su Savivaldybe atrinkome dar dešimt vietų ir jose įrengėme specialias dėžes gyvūnų ekskrementams. Dėžę sudaro speciali sandari talpykla ir atliekų surinkimo maišeliams skirta kišenė. Praktika rodo, kad gyventojai patys pasirūpina vienkartiniais maišeliais ir taip užtikrina, kad surinkimo vietose kvapų sklaida būtų minimali. Iki šiol gyventojams tekdavo surinktas atliekas mesti į bendro naudojimo šiukšliadėžes, tačiau jos nėra tam pritaikytos, ir gyvūnų atliekas surenkant bei vėliau tvarkant kildavo papildomų rūpesčių, toks tvarkymo būdas neatitiko šiuo metu galiojančių rekomendacijų ir gerosios praktikos pavyzdžių“, – sakė bendrovės Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas.

Vis daugiau dėmesio gyvūnų gerovei

Pastaraisiais metais „Panevėžio specialus autotransportas“ kartu su Panevėžio miesto savivaldybe vis daugiau dėmesio skiria humaniškam elgesiui su gyvūnais. Augant visuomenės sąmoningumui vis dažniau atkreipiamas dėmesys, padedama benamiams gyvūnams, sudaromos geresnės sąlygos naminiams gyvūnams prižiūrėti. Bendrovė rūpinasi ir laikina gyvūnų globa – įsigijo naują automobilį jiems transportuoti, numatytas gyvūnų laikymo patalpų remontas (apšvietimas, ventiliacija, nauji voljerai), siekiama artimiau bendradarbiauti su gyvūnų globos įstaigomis.

„Reaguojame į miesto gyventojų siūlymus ir pageidavimus. Šiais metais papildomai pastatėme 10 naujų dėžių, taip prisidedame prie patogesnio miestiečių ir jų augintinių gyvenimo“, – teigė Sigitas Vainauskas.

Naujų dėžių įrengimo vietos:


V. Alanto g. / Baltijos g.

V. Alanto g. 15

V. Alanto g. / Gervių g.

J. Tilvyčio g. / Viensėdžių g.

J. Tilvyčio g. prie dviračių tako (priešais Medžiotojų g. 15)

Molainių g. /  Žygeivių g.

Margirio g. 2

Vakarinė g. ties Savitiškio g. 25

Tarp Klaipėdos g. 112 ir Statybininkų g. 11B

Statybininkų g. 36

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų