P. Židonio nuotr.

Sunkiai besiverčiantys dar gali gauti paramą už augintinių ženklinimą

Sunkiai besiverčiantys dar gali gauti paramą už augintinių ženklinimą

Lieka mėnuo socialiai remtiniems asmenims gauti valstybės paramą už gyvūnų augintinių ženklinimą, primena Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Jau nuo gegužės 1-osios visi gyvūnai augintiniai – katės, šunys bei šeškai – privalo būti paženklinti mikroschemomis, paskiepyti nuo pasiutligės ir įtraukti į gyvūnų augintinių registrą (GAR). Socialiai remtiniems augintinių šeimininkams nustatyta kompensacijų skyrimo tvarka.

„Tikimės, kad kompensacijos nepasiturintiems gyventojams už gyvūnų augintinių ženklinimą paskatins didesnį šeimininkų aktyvumą. Kartu kreipiamės į savivaldybių administracijas, seniūnus bei seniūnaičius, bendruomenių atstovus su prašymu informuoti kuo daugiau gyventojų apie galimybę gauti valstybės kompensacijas už deramą rūpestį savo gyvūnais“, – sako VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus specialistė Gintarė Mockevičienė.

Pasak jos, išlaidos kompensuojamos už gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo paslaugas, suteiktas iki šių metų gegužės 1 dienos. Už vieno gyvūno augintinio ženklinimą ir registravimo paslaugas valstybė kompensuos 15 eurų, tačiau kompensacijos skiriamos ne daugiau kaip už tris gyvūnus, pažymima VMVT pranešime.

Gyventojų prašymus priima ir išlaidas apmoka Nacionalinė mokėjimų agentūra. Kompensacijos skiriamos už gyvūnų, atvestų iki 2021 metų gegužės 1 dienos, paženklinimą ir užregistravimą GAR. Taip pat nustatyta tvarka, kada gyvūnų globėjai bei ženklinimo ir registracijos paslaugų teikėjai – veterinarijos gydytojai – gaus kompensacijas už atliktas paslaugas.

Komentarai

  • Turėsime dar labiau apšiktą Lietuvą

  • Intelektualai laiko kates. Kates veikia raminanciai, patartinos zmonems, turintiems problemu su sirdimi, ju nereikia vedzioti po lauka per lietu ir t.t. Veploms aisku?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų