Panevėžio jaunieji sunkiaatlečiai

Sunkiaatlečių turnyre – svečiai iš Ispanijos

Panevėžio gimtadienio metu rugsėjo 8-10 dienomis tradiciškai 27-ą kartą vyko sunkiosios atletikos turnyras, kuriame varžėsi daugiau nei 8-ios dešimtys sunkiaatlečių.

Nuo Nepriklausomybės atkūrimo savo istoriją skaičiuojančiame turnyre šiemet pirmą kartą varžėsi svečiai iš Ispanijos – La Korunjos miesto sunkiaatlečiai. Be jų taip pat dalyvavo Estijos, Latvijos, Rusijos (Kaliningrado) sportininkai.

Varžybos vyko moterų ir vyrų įskaitose bei skirtingose svorio kategorijose. Stipriausiems panevėžiečiams nepavyko iškovoti pergalių savo svorio kategorijose, tačiau ne vienas džiaugėsi prizine vieta.

Svorio kategorijoje iki 69 kg 3-ią vietą iškovojo Lukas Sokolovas, bronzos medaliu pasipuošė ir Dovydas Sužiedėlis (sv. kat. iki 94 kg), ant apdovanojimų pakylos lipo ir Egidijus Balčikonis, užėmęs taip pat trečią vietą (sv. kat iki 105 kg).

Arti prizininkų gretų liko Žilvinas Kučys, svorio kategorijoje iki 62 kg užėmęs 4-tą vietą, 5-tas liko jo brolis Eimantas Kučys. Sv. kategorijoje iki 77 kg 4-tą vietą užėmė Jonas Serafinas, 5-tas liko Mindaugas Janulevičius (sv. kat. iki 85 kg).

Atskirų svorio kategorijų laimėtojai, moterys: iki 48 kg Ema Kivirand (Estija), iki 53 kg Darja Judovič (Kaliningradas), iki 58 kg Noelia Garcia (Ispanija), iki 63 kg Lijana Jakaitė (Gargždai), iki 69 kg Irene Martinez (Ispanija), iki 75 kg Rima Lisinskaitė (Gargždai), iki 90 kg Irene Blanco (Ispanija), + 94 kg Gabrielė Čiunskaitė (Gargždai).

Vyrai: iki 50 kg Antonas Kovaljonoks (Daugpilis), iki 56 kg Tomas Aunapu (Estija), iki 62 kg Erikas Šakovič (Daugpilis), iki 69 kg Victor Castro (Ispanija), iki 77 kg Tadas Pocius (Anykščiai), iki 85 kg Rytis Veverskis (Jurbarko raj.), iki 94 kg Liste Martin (Ispanija), iki 105 kg Arnas Šidiškis (Anykščiai), +105 kg Karolis Stonkus (Gargždai).

Varžybose galėjo dalyvauti ir daugiau svečių iš Latvijos, tačiau šis turnyras sutapo su kaimyninėje šalyje vykusiu Latvijos čempionatu.

Rugsėjo 10-ąją prie miesto bendruomenių rūmų sunkiosios atetikos šventę vainikavo užduotys visiems šios sporto šakos gerbėjams, norėjusiems išbandyti savo jėgą. Parodomosiose varžybose žiūrovai galėjo kelti štangą, kilnoti girą, štangos diską, vyko spaudimo gulomis, bačkos kėlimo rungtys. Stipriausiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai.

Artimiausią savaitgalį būrys Panevėžio sunkiaatlečių dalyvaus Latvijoje Saldus mieste vyksiančiame sunkiosios atletikos varžybose.