Sumuštą nepilnametę be sąmonės paliko miške

Sumuštą nepilnametę be sąmonės paliko miške

Panevėžį sukrėtė dar viena nepilnamečių santykių aiškinimosi drama.

Miške netoli Paįstrio kaimo penktadienį rasta gulinti sumušta ir be sąmonės nepilnametė.

Netrukus policija sulaikė penkis įtariamuosius, iš jų tik vienas sulaukęs pilnametystės. Tarp sulaikytųjų – ir viena mergina.
Sumušta mergaitė šiuo metu gydoma ligoninėje.
Dėl įvykio Panevėžio policiją pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Jį kontroliuojanti Panevėžio apygardos prokuratūra vakar sušauktoje spaudos konferencijoje pranešė, jog trims iš penkių įtariamųjų skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Sulaikė tą patį vakarą

Pasak teisėsaugos, penktadienio vakarą, apie 22 val., Panevėžio rajone esančiame miške policijos pareigūnai rado be sąmonės gulinčią nepilnametę su smurto žymėmis ant kūno.
Mergina buvo skubiai išgabenta į Panevėžio ligoninę. Pirminiais duomenimis, jai nustatyti daugybiniai kūno sužalojimai, kurie kvalifikuojami kaip sunkus sveikatos sutrikdymas.
Tą patį vakarą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė 5 įtariamuosius. Iš jų tik vienas sulaukęs pilnametystės. Devyniolikmečiui jaunuoliui nustatytas 1,10 prom. girtumas.
Neblaivūs buvo ir du iš sulaikytų nepilnamečių: jaunuoliui, gimusiam 2008 m., nustatytas 0,95 prom. girtumas, porą metų vyresnei merginai – 0,67 prom.
Kartu su jais į policijos akiratį pakliuvo ir 2006-aisiais bei 2007 m. gimę vaikinai.
Trims iš įtariamųjų prokuratūros prašymu teismas skyrė suėmimą nuo 10 dienų iki 3 mėnesių.
Dar dviems nepilnamečiams įtariamiesiems, vaikinui ir merginai, skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Paliko be sąmonės šaltyje

Kaip teigia prokuratūra, pirminiais duomenimis, kompanija, kurioje dauguma buvo nepilnamečiai, tą vakarą miško aikštelėje vartojo alkoholinius gėrimus. Nepilnametė mergina buvo smarkiai sumušta kilus konfliktui.

Merginą sumušusi kompanija savo auką be sąmonės paliko gulėti miške. Jaunuoliai nė nepasivargino iškviesti pagalbą. Bendrajam pagalbos centrui paskambino kone atsitiktinai apie merginos nelaimę sužinoję liudininkai.

Jei ne jie, vargu, ar sunkiai sužalota ir šaltyje nakčiai miške palikta mergaitė būtų išgyvenusi.

Baudžiamasis kodeksas už sunkų sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą iki 10 metų.
Įvykio dalyviais susidomėjo ir vaiko teisių gynėjai.
Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Žanetos Ginaitės teigimu, šiuo metu svarbiausia – nukentėjusio vaiko sveikata.
„Jau bendravome su vaiko tėvais, pasirūpinome, kad šeimai būtų teikiama psichologo pagalba, taip pat aiškinamės, kokios pagalbos reikės vaikui ir šeimai ir ją inicijuosime. Su vaiku bendrausime ir jo nuomonę išklausysime iškart, kai bus tokia galimybė“, – kalbėjo Ž. Ginaitė.
Anot jos, šiuo metu renkama reikalinga informacija bei vertinama ir kitų įvykyje dalyvavusių vaikų situacija.

Parke – muštynės su 40 žiūrovų

Per pastarąsias dvi savaites tai jau antras rezonansinis paauglių smurto atvejis Panevėžyje. Praėjusią savaitę policija pareiškė įtarimus dėl moksleivių muštynių Skaistakalnio parke, kurias stebėjo maždaug keturios dešimtys jaunuolių.
Dar kovo 2 dienos pavakarę Skaistakalnio parke praeiviai atkreipė dėmesį, kad, stebint kitiems jaunuoliams, mušasi du vaikinai. Vienas jų buvo įmestas į ledinį tvenkinio vandenį.
Liudininkai įvykį nufilmavo bei apie tai pranešė policijai. Supratę, kad tuoj atvyks pareigūnai, muštynių dalyviai ir žiūrovai spruko.
Pasinaudojant praeivių nufilmuotu vaizdo įrašu, policijos pareigūnai nustatė abu muštynių dalyvius. Abu jie – 16-mečiai Panevėžio moksleiviai. Vienam jų pareikšti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Prokurorų duomenimis, į parką atėję du nepilnamečiai vienas kito atžvilgiu smurtavo, nes anksčiau, kaip įtariama, tarp jų buvo kilęs konfliktas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų