G. Kartano nuotr.

Suliepsnojo ūkininkų protesto laužai (fotogalerija)

Suliepsnojo ūkininkų protesto laužai (fotogalerija)

Neapsikentę valdžios vykdomos politikos, ūkininkai prie pagrindinių kelių visoje šalyje užkūrė vilties ir solidarumo laužus.

Panevėžio rajone ties aplinkkeliu, Vaišvilčių I kaimo laukuose suliepsnojęs didžiulis laužas traukė pravažiuojančiųjų akis. Važiuojantys šituo keliu net ir patys simboliškai atvežė protestuotojams malkų.

Panevėžio rajone į akciją prie laužų susirinko iki šimto ūkininkų.

Nors planuota, kad bus ir daug žemės ūkio technikos, tačiau traktorių atriedėjo nedaug, mat dėl šalčio dalis žemės ūkio technikos tiesiog neužsikūrė.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkė Danguolė Kuzmienė teigia, kad kai kurie ūkininkai dėl to laužus kūrė tiesiog laukuose prie savo namų. Laužai liepsnojo ir prie kelio Panevėžys – Kupiškis, ir Tiltagaliuose.

„Kuriems neužsikūrė transporto priemonės, laužus kūrė vos ne savo kieme“, – teigia viena iš akcijos organizatorių.

Kūrenti laužus planuota keletą valandų.

Galerija

Visas sąrašas

Protestuojantys šalies ūkininkai valdžiai yra parengę 11 punktų rezoliuciją, kurią įteikė aplinkos ir žemės ūkio ministrams. Joje vardijamos žemdirbiams skaudžiausios problemos: daugiamečių pievų, saugomų teritorijų plėtra, pieno krizė, melioracijos problemos, žemės įsigijimas ir kt.

Pasak D. Kuzmienės, šia protesto akcija pirmiausia siekiama atkreipti dėmesį į ydingą Lietuvos žemės ūkio politiką. Tačiau, anot jos, sudėtinga prognozuoti, ar ši akcija valdžiai pasirodys svarbi.

Anot jos, ūkininkai metami tiesiog į duobę, vien grūdų kainos krito 50 proc., nors pirkėjams duona taip ir neatpigo.

„Absoliučiai viskas brangsta, o ūkininkams dėl to nė kiek ne geriau. Jiems brango kuras, trąšos, visi cheminiai produktai. Nebėra balanso“, – sako D. Kuzmienė.

Žada nesustoti

D. Kuzmienė džiaugėsi, kad ūkininkų laužams neliko abejingi pravažiuojantieji pro šalį. Daugelis į akciją susirinkusiems žemdirbiams signalizavo. Kiti netgi sustojo paskaityti ūkininkų plakatų. Buvo ir atėjusiųjų pasikalbėti ar net iš anksto žinodami apie akcijos laiką bei vietą specialiai vežėsi malkų.

„Vienas atnešė malką ir sakė: prisidedu prie jūsų reikalavimų ir šitą gerą norą, palaikymą metu į laužą, kad degtų ir skleistų šilumą. Labai smagu, kad žmonės reaguoja“, – pasakojo D. Kuzmienė.

Ūkininkai bandys derėtis su premjere Ingrida Šimonyte. Tikimasi, kad bent į dalį jų reikalavimų bus atsižvelgta. Jei ne, sausio 22 dieną visos šalies žemdirbiai su sunkiąją techniką planuoja pajudėti į Vilnių.

„Juokinga, kai dirbi savo žemėje ir reikia prašyti, kad valdžia nedarytų vieno ar kito dalyko. Kodėl ūkininkas turi būti prašytojas? Jis pats sau užsidirba duonai ir kitiems uždirba“, – pabrėžė D. Kuzmienė.

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų