Sulaikyta pusė tonos narkotikų

Sulaikyta pusė tonos narkotikų

Vilniuje, vienos įmonės patalpose spalio 20 d. sulaikyta iš užsienio vežta siunta, kurioje buvo beveik 500 kg kvaišalų – mefedrono.

Šioje tarptautinėje narkotikų sulaikymo operacijoje be Lietuvos muitinės dalyvavo ir Estijos mokesčių ir muitų valdybos, o taip pat Latvijos mokesčių ir muitų policijos departamento pareigūnai.

Lietuvos Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl labai didelio kiekio narkotikų kontrabandos. Įmonės direktorius apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Tyrimas pradėtas bendradarbiaujant Estijos, Latvijos ir Lietuvos pareigūnams, kai iš Kipro į Estiją buvo atskraidintos 26 statinaitės su kristaline sintetine narkotine medžiaga.

Toliau šis krovinys turėjo būti per Latviją gabenamas į Lietuvos sostinę Vilnių, vienos logistika užsiimančios įmonės adresu. Bet teisėsaugos pareigūnai dar Estijoje patikrino siuntą, kurioje aptiko 482 kg mefedrono (sintetinis stimuliuojantis narkotikas, savo poveikiu panašus į kokainą, amfetaminą ar katinoną).

Krovinys, jį kontroliuojant glaudžiai bendradarbiavusiems Estijos, Latvijos ir Lietuvos muitinių pareigūnams, spalio 20 d. buvo pristatytas nurodytu adresu Vilniuje, į vienos logistika užsiimančios įmonės patalpas. Ten siunta buvo sulaikyta, o Lietuvos Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai minėtoje įmonėje atliko kratą. Specialiuoju liudininku buvo apklaustas šios uždarosios akcinės bendrovės direktorius.

Tokios kvaišalų siuntos vertė juodojoje rinkoje viršija 70 mln. eurų. Muitinės pareigūnų nuomone toks šių narkotikų kiekis buvo aiškiai skirtas ne Lietuvos rinkai. Kvaišalai veikiausiai būtų „judėję“ toliau, į kitą valstybę.

MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl labai didelio kiekio narkotikų kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Už tokį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki aštuoniolikos metų.

Ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų kontrabandos taip pat pradėtas ir Estijoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų