Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Sulaikyta kontrabanda: krovininiu automobiliu gabenta 415 tūkst. eurų

Sulaikyta kontrabanda: krovininiu automobiliu gabenta 415 tūkst. eurų

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnai gegužės 11 d. atliko septynias kratas Kauno apskrityje ir Vilniaus mieste, kurių metu sulaikė tris asmenis, įtariamus stambia grynųjų pinigų kontrabanda.

„Pareigūnai surinko duomenų apie tai, kad Kauno rajone esančios įmonės, kuri teikia krovinių pervežimo paslaugas, darbuotojai galimai gabena dideles grynųjų pinigų sumas iš Jungtinės Karalystės į Lietuvos Respubliką“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo skyriaus prokuroras Dainius Simonavičius.

Sulaikymo operacija įvyko tuomet, kai vienas iš bendrininkų gabeno 415 tūkst. eurų, kurie Lenkijoje buvo iškeisti iš kitos gabentos valiutos ir sutartoje vietoje perduoti kitam bendrininkui. Pas vieną iš įtariamųjų taip pat rasta apie 60 tūkst. eurų grynais.

Visi trys bendrininkai, kurių amžius nuo 45 iki 55 m., anksčiau nebuvo teisti. Jiems paskirtos kardomosios priemonės: dokumentų paėmimas ir rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Vienam iš įtariamųjų paskirta intensyvi priežiūra.

Kaip informavo prokuroras, įtariamųjų grynųjų kontrabanda ratą sudaro Lietuvos krovinių pervežimo įmonės, dirbusios su Jungtinės Karalystės rinka, darbuotojai bei administracijos vadovybės nariai.

„Bus sprendžiami klausimai ir dėl įmonės, kaip juridinio asmens, dalyvavimo, tačiau taip, vienas iš administracijos vadovų yra tarp įtariamųjų, o duomenų, ar įmonei iš to turėjo būti naudos, ar bus pagrindai įmonę, kaip juridinį asmenį, patraukti atsakomybėn, tai paaiškės tyrimo metu“, – teigė D. Simonavičius.

Prokuroro teigimu, stambi grynųjų pinigų kontrabanda laikoma sunkiu nusikaltimu, už kurį numatoma baudžiamoji atsakomybė – bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

ELTA inf.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų