Delfi nuotr.

Sulaikė apie 30 mln. eurų pasisavinimu įtariamą Š. Stepukonį

Sulaikė apie 30 mln. eurų pasisavinimu įtariamą Š. Stepukonį

Lietuvos teisėsauga sulaikė buvusį įmonės „BaltCap“ partnerį, apie 30 mln. eurų pasisavinimu įtariamą Šarūną Stepukonį, pranešė portalas „15min.lt“.

„15min.lt“ žinią apie Š. Stepukonio sulaikymą patvirtino tyrimą dėl galimai pasisavintų piniginių lėšų kuruojantis Europos deleguotasis prokuroras Darius Karčinskas.
Š. Stepukonis sulaikytas šeštadienį, jį teisėsauga jau apklausė.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė Eltai pirmadienį sakė kol kas negalinti komentuoti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie tai, kad Š. Stepukonis neva buvo sulaikytas. Anot FNTT informaciją apie tyrimą žada pateikti kiek vėliau, pirmadienį.
ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai pernai lapkritį nutraukė sutartį su buvusiu „BaltCap Infrastructure Fund“ partneriu Š. Stepukoniu. Jis įtariamas pasisavinęs apie 30 mln. eurų, kurių bent dalį galėjo pralošti kazino.
Vilniaus apygardos prokuratūra penktadienį pareiškė, kad 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų perdavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas, tačiau praėjusią savaitę jis buvo atnaujintas.
Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta FNTT.
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis tvirtina, kad Š. Stepukonis šiuo metu savanoriškais pagrindais kariauja Ukrainoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų