Sutartyje numatyta darbus atlikti per 35 mėnesius.
Šios rekonstrukcijos esminis akcentas – naujo, olimpinius standartus atitinkančio modernaus baseino statybos.
„Sporto pasiekimai yra Panevėžio išskirtinumas, pasididžiavimas, tad labai svarbu ir toliau kryptingai investuoti į kuo palankesnių sąlygų sportininkams užtikrinimą. Šis projektas tęsia aukščiausios kokybės sporto infrastruktūros standarto kūrimą mūsų mieste, ypač svarbu, kad atnaujintomis erdvėmis, baseinu galės naudotis ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir miestiečiai“, – sako Panevėžio meras Rytis Račkauskas.
„Tikslas – dar šiais metais atlikti darbų už maždaug du milijonus eurų.“
T. Jukna
Išrinkti baseino statytojus Savivaldybei prireikė keturių konkursų. Jos planus dar praėjusiais metais pradėti sporto rūmų rekonstrukciją pristabdė statybinių medžiagų kainų šuoliai. Konkursams pateiktus dalyvių pasiūlymus kaskart tekdavo atmesti dalyvių užsiprašytoms sumoms gerokai viršijus numatytąją.
Šįkart konkursui buvo pateikti du pasiūlymai. Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, PST pasirinktas dėl mažesnės užsiprašytos kainos.
Pasak direktoriaus, Panevėžio baseino statybai Valstybės investicijų programoje (VIP) numatyti 9 mln. eurų. Iš jų apie 1,8 mln. eurų Panevėžiui bus skirta dar šiemet, likusi suma Savivaldybę turėtų pasiekti per ateinančius dvejus metus.
Tačiau, anot T. Juknos, Panevėžio modernaus baseino statybai VIP lėšos numatytos, kai statybinių medžiagų ir darbų kainos dar buvo keliskart mažesnės.
Savivaldybė tikisi susitarti dėl svaresnio valstybės finansavimo.
„Objektas labai svarbus ne tik Panevėžiui, bet ir visai Lietuvai. Matome, kiek panevėžiečių aukšto meistriškumo sportininkų yra įkopusių į pasaulio plaukikų elitą, Panevėžio plaukikai garsina Lietuvą pasaulyje. Sieksime, kad valstybės pagalba baseino statybai būtų didesnė“, – teigė direktorius.
Savivaldybė viliasi iš valstybės arba kitų finansavimo šaltinių pritraukti bent pusę šiai grandiozinei statybai reikalingos sumos. Kitą dalį ji pasiruošusi pridėti iš miesto biudžeto.
Pasak T. Juknos, statybos sporto rūmų teritorijoje prasidės netrukus. Jau šią savaitę projekto vadovas ir rangovas planuoja susitikti objekte aptarti pradinių darbų.
„Tikslas – dar šiais metais atlikti darbų už maždaug 2 mln. eurų“, – skaičiuoja direktorius.
Naujojo baseino viziją Panevėžys išsirinko dar 2020-aisiais.
Studijos „Heima“ parengtame sporto rūmų rekonstrukcijos techniniame projekte numatyta nugriauti pastato šiaurinėje pusėje esantį priestatą, kuriame jau tris dešimtmečius užrakintas nenaudojamas 12,5 m baseinas, ir tarp ledo arenos bei rūmų pastatyti naują priestatą.
Jame bus įrengtas 50 m ilgio 10 takų baseinas su SPA zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine. Skaičiuojama, kad vienu metu baseinų, SPA ir sporto salių patalpose galės būti 250 lankytojų.
Baseino zonoje planuojama įrengti 600–800 vietų žiūrovų tribūnas.
Atnaujinti planuojama ir dabartinį 25 m baseiną.
Aukštaitijos“ sporto kompleksas bus rekonstruojamas iš esmės – keičiamas stogas, apšiltinamas fasadas, įrengiamas liftas, atnaujinama šildymo, elektros sistemos, vandentiekis, kanalizacija, įdiegiama apsaugos ir priešgaisrinė sistemos, atnaujinami želdynai, įrengta virš 100 papildomų vietų automobilių stovėjimo aikštelėje.
Šiuo metu Panevėžyje veikia keturi baseinai, iš jų trys – Savivaldybės žinioje.
Panevėžio sporto sektoriaus atstovai ne kartą yra pabrėžę, kad tokio masto miestui, garsėjančiam plaukimo čempionais, tai labai mažai.
Panevėžys didžiuojasi vieną po kito medalius Europos ir pasaulio čempionatuose renkančiais plaukikais Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku, Simonu Biliu, Vikte Labanauskaite. Jie sugebėjo įkopti į pasaulio plaukikų elitą, nors Aukštaitijos sostinėje ir nėra sąlygų treniruotis tokio kalibro sportininkams.
Rekonstrukcijos laukiantys Panevėžio sporto rūmai A. Jakšto gatvėje iškilo 1965-aisiais. Tai pirmasis toks sporto kompleksas sovietinėje Lietuvoje, net šešeriais metais aplenkęs Vilniaus sporto rūmus.
Juose tebeveikiantis 25 metrų baseinas yra bene seniausias Lietuvoje: 2017-ųjų vasarą nugriautas Vilniaus Lazdynų baseinas ėjo 35-uosius.