Rožyno bendruomenės nariai sukilo prieš Aguonų ir A. Baranausko gatvių sankirtoje suplanuotą kompleksinį centrą neįgaliems vaikams – Harmonijos namus. I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Sukilo prieš planus Rožyne statyti „Harmonijos namus“ neįgaliems vaikams

Sukilo prieš planus Rožyne statyti „Harmonijos namus“ neįgaliems vaikams

Neįgaliųjų integracija – gražūs ir altruistiški žodžiai, bet jie kaip kamparas iš atidaryto buteliuko išgaruoja, kai planuojama likimo paženklintų žmonių artima kaimynystė.

Panevėžio tarybos politikai ketvirtadienį vienbalsiai palaimino idėją valstybinės žemės sklype Rožyno mikrorajone įkurdinti kompleksinį centrą negalią turintiems vaikams – Harmonijos namai. Išgirdę apie tokius planus individualių namų kvartalo gyventojai puolė rinkti parašus, kad tokios įstaigos čia nebūtų.

Gyventojai piktinasi, neva liks be vienintelės mikrorajone žaliosios zonos, parkelyje bus išguldytos gražiosios pušys, o patys dus nuo automobilių.

Tokie motyvai vos 29 arų sklype planuojamų Harmonijos namų idėjos autorius ir stulbina, ir verčia abejoti protestuotojų nesavanaudiškumu. Savivaldybė ramina, kad dėl naujosios įstaigos medžiai nebus kertami – ji numatyta Aguonų ir A. Baranausko gatvių kampe, kur nėra želdinių.

Siūlo kūdikių namus

Rožyno gyventojų bendruomenės pirmininkė Roma Šerplienė teigė kasdien sulaukianti neįgaliems vaikams planuojamo pagalbos centro idėja pasipiktinusių gyventojų skambučių. Netgi į Baltijos kelio minėjimo renginį Rožyne atvykę žmonės, pasak R. Šerplienės, tik apie tai ir kalbėjo.

„Aš jau pavargau nuo mūsų mikrorajono griovimo be jokių diskusijų, tad nebenoriu kištis. Baimės dėl neįgalių vaikų nėra, bet mes neturėsime savo gražių erdvių, nebelieka jokių poilsio zonų, nors rajonas didžiulis. Niekas taip nesielgia“, – piktinosi ir pati R. Šerplienė.

Nors bendruomenės pirmininkė aiškino nesanti nusistačiusi prieš centrą neįgaliems vaikams, vis dėlto būtų linkusi, kad jis būtų steigiamas kitur. Jos nuomone, tam tiktų valstybinių Algimanto Bandzos kūdikių namų Staniūnų gatvėje infrastruktūra.

„Aš ten 22 metus dirbau, augo sudėtingiausių apsigimimų turintys vaikai, sąlygos kuo puikiausios. O kuo dabar virto šie namai? Tuo labiau kad A. Bandzos namų teritorija užima 4,5 hektaro“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

R. Šerplienės nuomone, tokie projektai pirmiausia turi būti aptariami bendruomenėje.

„Per galvą buldozeriu pervažiavo, nusprendė ir padarė. Gal net ir kažkokio keršto simptomai lenda“, – svarsto pirmininkė.

Rožyno bendruomenė dėjo visas pastangas ir bandydama sustabdyti šiuo metu tiesiamos naujos Šiaurinės gatvės, sujungsiančios Pramonės ir Smėlynės gatves, projektą. Kuriam laikui jį buvo sustabdžiusios ir į raudonąją knygą įrašyto šermuonėlio bevaisės paieškos.

Nors Harmonijos namams numatytas sklypas teužima parko vieną kampą, R. Šerplienės nuomone, iškilus šiai įstaigai vietiniai liks be pušyno.

„Bendruomenė į šį pušynėlį neįkels nė kojos. Juk tai bus 120 vietų centras, tokiam skaičiui žmonių reikės ir daugiau privažiavimų, automobilių stovėjimo aikštelių. Būkim biedni, bet teisingi, netikiu, kad nebus nukirstas nė vienas medis. Virs daugybė jų, kaip ir buvo tiesiant aplinkkelį“, – kategoriška R. Šerplienė.

Bijo likti be parko

Rožyne gyvenantis Valdas Šteinas, buvęs futbolo klubo „Ekranas“ vienas iš vadovų, taip pat piktinosi Savivaldybės planais. Jo teigimu, dar prieš pusmetį miesto Tarybos narys Rimantas Narkūnas, taip pat gyvenantis Rožyne, susirinkime visiems aiškino, kad į pušynėlį bus investuota 20 tūkst. eurų: įrengti pėsčiųjų takai, apšvietimas, suoliukai, vaikų žaidimo aikštelės, diskgolfo įrenginiai, lauko treniruokliai. Bendruomenė pritarė tokiai iniciatyvai.

Visgi tokios politiko kalbos kaimynams kol kas tėra vizija. Kaip tik šiuo metu panevėžiečiai gali balsuoti pasirinkdami vieną iš keturių miesto gyventojų pasiūlytų idėjų, kuriai įgyvendinti Savivaldybė skirs iki 20 tūkst. eurų.

Internetu balsuojantys panevėžiečiai sprendžia, kam skirti biudžeto pinigus – pušynėliui Rožyne, alpinariumo, gėlynų, treniruoklių, terasos įrengimui buvusios „Nevėžio“ mokyklos teritorijoje, kur renkasi neįgaliųjų ir kitos visuomeninės organizacijos, žaidimų, sporto ir poilsio vietai įrengti ties Žvaigdžių ir Kniaudiškių gatvių sankirta ar per miesto centrą tekančio Nevėžio pakrantę apsodinti galybe anksti pavasarį pražystančių mėlynų scylių.

V. Šteinas irgi tikina, jog bendruomenė nėra nusiteikusi prieš centrą neįgaliems vaikams, bet nenori likti be vienintelio parkelio.

„Tokią žaliąją zoną turėjome tik vieną. Aš pats esu nemažai keliavęs, mačiau ne vieną tokį pavyzdį, kai parkuose įkurdinti senelių namai ar neįgaliųjų centrai. Niekas ir čia neprieštarautų tokiam centrui, bet reikia kalbėti su žmonėmis. Mes juk turime turėti žaliąją zoną“, – kalbėjo V. Šteinas.

Ieškojo ramios aplinkos

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna tvirtina, jog gyventojų baimė likti be pušyno – visiškai nepagrįsta. Anot jo, Harmonijos namams numatytas sklypas tik pačiame jo kampe, kur net nėra medžių, ties dviejų gatvių sankirta.

„Dar 2016 metais parengtame detaliajame plane šis sklypas nurodytas kaip visuomeninės paskirties. Jis net nėra parko teritorija. Tereikia žmonėms patikėti, kad ten gi ne kalėjimas statomas. Kai kažkur statoma gydymo įstaiga, niekas nesipriešina, o kai šiuo atveju kalbama apie projektą neįgaliems vaikams, kyla toks nepasitenkinimas“, – stebisi T. Jukna.

Miesto Tarybos posėdyje svarstant šį klausimą netgi pasigirdo kalbų, kad Harmonijos namams numatytoje vietoje palaidoti žmonės.

Pasak T. Juknos, tą patvirtinančių duomenų archyvuose nerasta, tačiau prieš pradedant statybas teritorijoje būtų atlikti archeologiniai tyrimai. Jei būtų atkasti palaikai, direktoriaus teigimu, jie būtų deramai palaidoti.

Kol kas ir pati Savivaldybė neturi garantijų, kad tokia neįgaliems vaikams ir juos auginančioms šeimoms svarbi įstaiga išties iškils. Šiuo metu Panevėžys tik pateikęs paraišką, kad gautų tam finansavimą. Skaičiuojama, kad tam prireiks apie 3 mln. 150 tūkst. eurų. Didžiąją jų dalį – 3 mln. eurų – sudarytų europinė parama, likusi suma būtų skirta iš miesto biudžeto. Toks centras vienu metu galės priimti iki 120 neįgalių vaikų ar jų šeimos narių, naujoje įstaigoje būtų įkurtos 24 darbo vietos.

Pagalba šeimoms

„Šio centro unikalumas – pagalba ne tik vaikui, bet ir jo aplinkai. Tėvai galėtų gauti psichologo ar atvejo vadybininko konsultacijas vienoje vietoje. Taip pat terapiją bei mokymus, kaip stiprinti neįgaliojo gebėjimus“, – teigė Panevėžio Jaunuolių dienos centro direktorė Lina Trebienė.

Anot jos, tokiai įstaigai Panevėžyje ieškota ramios aplinkos, kad neįgalūs vaikai patirtų kuo mažiau streso. Individualių namų mikrorajone esančio pušyno pakraštys tam ideliai tiko.

Tokio tipo įstaigos neįgaliems vaikams Lietuvoje dar yra naujiena, tačiau jos nėra retenybė turtingesnėse Europos šalyse. Pasak L. Trebienės, atlikta daugybę mokslinių tyrimų, kad tokios terapijos, nors ir negali pakeisti tradicinio gydymo, tačiau labai veiksmingos vaikui vystantis. Rožyno mikrorajone planuojamoje įstaigoje daug dėmesio būtų skirta šokio, meno, teatro terapijoms.

Prieš rengiant tokio centro projektą atlikta neįgalius vaikus auginančių tėvų apklausa atskleidė, kad labiausiai Panevėžyje trūksta įvairių terapinių paslaugų, ypač logopedo, specialiojo pedagogo, psichologo, kineziterapijos, ergoterapijos, menų terapijos. Daugelis šių ankstyvosios reabilitacijos paslaugų teikiama sveikatos įstaigose, bet šeima jų gauna ribotą kiekį, o ir eilės pas tokius specialistus gana nemažos. Būsimajame centre tokios pagalbos šeima sulauktų operatyviai. Pavyzdžiui, jeigu mamai būtų neramu, kodėl kaimynų ar draugų tokio paties amžiaus atžalos jau kalba, o jos ne, kodėl kiti mažyliai pradeda vaikščioti, o jos dar net neatsistoja, galėtų ateiti pas specialistus pasikonsultuoti ir gauti pirmąją pagalbą, informacijos, kaip pati gali padėti vaikui, kol sulauks sveikatos priežiūros įstaigų pagalbos.

„Šeimos galės kreiptis net tada, kai sužino, kad galbūt į pasaulį gali ateiti negalią turintis vaikelis“, – kalbėjo Jaunuolių dienos centro direktorė.

Bendruomeniška atjauta

Nors pagalba ir atjauta greta esančiam – dorybės, eskaluojamos akcentuojant bendruomeninės veiklos idėjas, vis dėlto visuomenės nenoras įsileisti silpnuosius nėra toks jau retas reiškinys.

Biržuose Latygalos g. žmonėms vos tik sužinojus, kad jų gatvėje bus statomas namas aštuonių mažamečių šeimynai, meilė vaikams kaipmat išgaravo. Surinkta 150 parašų, kad toks namas neiškiltų. „Globos namams numatytos penkios vietos, tai iš tų visų sugalvojo įkurdinti pačioje gražiausioje!“, „Šitiek metų gražinom aplinką, o dabar gražiausią kampelį norite atiduoti vaikams“, „Mes ne prieš vaikus, mes prieš tai, kad vaikus atkeltumėte čia, į gražiausią vietą prie ežero“ – tokius motyvus žėrė prieš vaikų kaimynystę nusistatę biržiečiai.

O Kaišiadorių rajone, Žiežmariuose, 40 gyventojų protestavo šalia statybvietės, kur turi iškilti namas 10 protinę negalią turinčių žmonių.

Mes ne prieš vaikus, ne prieš neįgaliuosius, ne prieš socialiai remtinuosius, bet tik tada, kai jie toliau nuo mūsų namų?

 

Komentarai

 • Jei to centro statybai galima užkirsti kelią teisiniu pagrindu reikia taip ir padaryti, jei ne nebereikia gadinti sau nervų.

  • Teisė sako, kad statyti būtina.
   XXI amžiuje būtina kuo daugiau padėti vystymosi sunkumus turintiems vaikams. Tai humaniška – pirma. Kuo didesnę pažangą jie padarys, tuo savarankiškiau ir geraiu gyvens ateityje – tai antra.
   Tik Hitleris propagavo neįgaliųjų naikinimo ideologiją. Tuo jis ir baisus.

   • Man tas pats ką čia daunu tėvai rašinėja. 29 a 120 vietu tikrai nepastatys. Arba mažina apimti arba tegu ieško kitos vietos

    • Dėl nehumaniško elgesio su vaikais.

     • Atsakyti
    • Nespjauk į vandenį, nes gali tekti išgerti,IRGJ TAU.

     • Nejaugi rožyniečiai tokie blogi ir pikti žmonės?

 • Negeri ir pikti žmonės Rožyne gyvena. Nebalsuosiu už jų projektą pušynėliui. Balsuosiu už terasą prie Nevėžio mokyklos. Ja galės naudotis visi, o ne tik „išrinktieji ir palaimintieji“ rožyniečiai.

  • Atsakyti
  • Mes geri ir net labai geri, tik kartais patikliai klausome čia gyvenančių politikierių ir jų sėbrų. Taip buvo su šermuonėliu, tai ir dabar.

   • Jau atrasta apsauga nuo tų statybų ir tai yra specifinis unikalus apsaugos reikalaujantis debesų sukibimo taškas. Vienintelis Europos Sąjungoje.

    • Piliečiai, Jūs ką, rimtai?……………………

  • ir aš, ir visi mano kaimynai balsuos tik už plaustą prie ir ant Nevėžio.
   Tegul neįgaliųjų organizacijų nariai turės bent kiek daugiau gėrio.

   • Atsakyti
   • Tik už terasą prie Nevėžio!

  • Rožyne ne pykti gyvena, o žmonės prie valdžios R.Šerplienė, ponas Petras Narkevičius. Tiesiog už juos nereikia balsuoti rinkimuose ir tiek

 • o kodel ne prie savo namo ? pasistatyk transporto srautų vertą objektą prie savęs! ir vėl pvz, kokie dirba taryboje ir miesto infrastruktūroje…kodėl tarybiniais laikais projektuotomis gatvelėm dar papildomai +120 auto važiuos? kokie protai tai sugalvoja? ar mažai Smelynės g. kamščių? dar plius 120???? su kuo jūs galvojate? kodėl ne Skaistakalnis? kodėl ne prie Panevėžio žiedo – juk iš viso miesto vaikučius teks vežti? kas ten per proteliai sėdi? jokio nintelekto, jokio sugebėjimo mąstyti ir kritiškai vertinti, jokio prognozavimo ir mėginimo vertinti, ar Rožyną lengva PASIEKTI? kokio platumo ten gatvės, ir už ką jūs pasiglemžiat mokesčių mokėtojų pinigus DU pavidalu??

  • Tai kokio velnio kryzium gulet pries Siaurine gatvę? Dvasios ubagai….

  • Gerai jie čia sprendžia kamščių problema Smėlynės g, dar plius 300 auto pirmyn atgal, koncentruotas kiekis savivaldybėje su atitinkamu protu

  • Tapatybės pasisavininmas yra baudžiamas. Tad arba parašyk savo vardą pavardę (juk tikrai nesi Jukna), arba džiovink džiūvėsius. Laisvė rinktis.

   • Atsakyti
 • Paprastai, kiekvienas tėvas, mama savo vaikui trokšta visko geriausio bet kokia kaina. Seneliai neatsilieka didžiule meile anūkėliams. Tai kodėl Rožyno gyventojai neturi nė lašo meilės, atjautos neįgaliam vaikeliui ir nenori jam, silpnesniam už kitus, padėti ir leisti džiaugtis gražia, ramia aplinka, tokiu būdu prisidėdami prie jo sveiktos stiprinimo? Juk kiekvienam iš mūsų mūsų vaikų, anūkų gali prireikti tokios įstaigos pagalbos.

  • 120 vaikučių, plius tėveliai, plius apternaujantis personalas o ten net šalygatvių savivaldybė nesugeba įrengi

   • Ar patys suprantat, kokias nesąmones snekat. Bus tas centras – bus ir saligatvis.

    • Matau net neisivaizduojate nei kur žadama statyba nei kokios apimties ir kodėl teritorijų planavimo Panevėžio skyrius nori idealiai sutvarkytoje pačių gventoju teritorijoje o ne pvz. Prie ekrano užtvankos kad ir profilaktorima ir aplinką apie jį panaudoti

     • nugi ne gyventojų teritorijoje

    • paziurek i saligatvius smelynes g, tikrai YRA, tik guminiu reik, kad jais vaikscioti

  • Vaikus, bet ir žinom ką reiškia į darbą važiuot smėlynės gatve

   • Atsakyti
  • arba perrašytų ,,Brisiaus galą“ kita tema – vaikystės.

   • Atsakyti
  • Rožynas netinkamas vien dėl to, kad žiemos metu ten didžiausias smogas nuo kaminų. 29 arai 120 vietų, neskaičiuojant personalo tikrai labai mažai. Nereikia apgaudinėti kitų. Kam pardavė uždarytas mokyklas, kurias galėjo pritaikyti neįgaliesiems, seneliams ir pan.?

 • Na ir sulygino – vaikus su mašinomis. Taip gali sakyti tik bevaikiai ir alimenčikai, kuriems metalo gabalas svarbiau nei vaikas.

  • Atsakyti
  • Jie eina i baznycia, klupi ir memdziasi pirmose eilese, bet kai reikia tikros atjautos ir supratimo nukrenta kaukes ir pasirodo tikrieji veidai.

  • pasisakau.
   O vaikams padėti privalu ir nedarykite gėdos sau ir Rožynui, nes daug daug žmonių pasibaisėjo kai išgirdo apie parašus ir pyktį. Dėkoti tik reikia kad dar tais vaikeliais rūpinasi.

   • Atsakyti
 • Baisu net skaityti . Negi zmonės gali būti tokie savanaudziai? Juolab, kad tie 29 arai tik gabalelis viso to pušyno. Nenoreciau tarp tokių kaimynų gyvent.

  • arai yra net ne tas pušynas, o sklypas prie to pušyno.
   Ir dar kaip apšniaukšto pušyno. Bent bus kas tą pušyną prižiūrės.
   Gėda nemylintiems vaikų.
   Nepatinka mieste gyventi – vienkiemio ramybė ir tyla laukia nesulaukia.

 • Koks pirmininkas, jei taip įsikabina į negatyvą?
  Regresui pirmininkavimo nereikia, jis pats veikia, o pažangos be pastangų nėra.

  • poniai Šerplienei reiktų pasidomėti, kas vyksta šiuo metų Banzos socialinių paslaugų namuose. Ne tik beglobiai vaikai, bet ir ligoti seneliai ten glaudžiasi. Ar tik pačiai neteks ten neužilgo apsilankyti. Geriau jau patylėtų, o tai demensija beldžiasi į duris.

 • Ieškokite debesų susijungimo bipoliarinėje erdvėje taško kaip tik virš PUŠYNĖLIO.
  Įrodysite, rasite – uždės apsaugą ant amžių ir bus ramu. Geresnis koziris nei šermuonėlis.

  • Atsakyti
  • Kaip tik virš penktos pušies nuo sankryžos į kairę ir yra DEBESŲ SUSIJUNGIMO BIPOLIARINĖJE ERDVĖJE TAŠKAS.
   Toje vietoje ir 10 metrų spinduliu aplinkui negalima nei kalbėti, nei rūkyti, nei statyti, netgi persti!

   • Ar pamatei plika akim ar reikia teleskopo nes noriu ir aš pasižėt į tą spec TAŠKĄ?

 • prieš kiek laiko tame sklype norėjo sttayti bažnyčią ir visiems tiko patiko.
  O kai neįgaliems vaikams, tada jau priešinasi? Mylėk artimą poteriais ir ražančiais, bet ne gerais darbais artimui?????????????????

 • sako, kad prakeiksmas nesiekia iki devintos kartos. Besipriešinantieji, žiūrėkite, neužsitraukite karmos sau ar tolimoms savo atžaloms.

  • nei vienas tėvas savo valia nesirinko neįgalaus vaikelio.
   Skaudu skaityti ir gėda už rožyno vardu kalbančią ponią.

   • Kas nutiko, kad būdami sotūs ir šiltai apsivilkę (dar ir gražiai), turime tokias akmenines širdis? Juk svetimo skausmo normaliam žmogui nebūna, o ypač tada, kai kenčia vaikas.

    • Postkomunizmo šmėkla, brangioji Daina, niekur neiškeliavo ir neišnyko – ne šermuonėlis jinai.

 • Kaip tada (apie 1970 metus) buvo įprasta, gimdymo metu ir man panaudojo tą prakeiktą neva modernų eksperimentinį pagalbos gimdymui būdą ir replėmis ištraukė vaikiuką. taip, gimė greičiau. Bet pasekmės – suspaustos smegenėlės ir neįgalumas visam gyvenimui. Kas bus, kai aš mirsiu, kas tada manuoju vaikiuku, kuris ir liko vaikiukas iki dabar, pasirūpins?
  Tada keliais iki maskvos būčiau nuėjusi, kad tik kas būtų galėję mano vaikiuko vystymąsi pagerinti.
  STATYKITE, maldauju jūsų savo ir likimo sesių – tokių pačių motinų, kurios augino ar dabar augina vaikiukus su negalia – vardu. Susimildami tik statykite – ir Dievulis jums atlygins už gerą jautrią jūsų širdį.

 • kovojome , kai ruosesi statyti kalinems neva pusiaukeles namus.neva, mokysis gyventi pusiau laisveje, rupinsis vaikeliais…niekas nepadejo, nupirko, ileido ponias su vaikais..nesakyciau, kad kaimynyste lb nervina, bet tu neva ,,mamu“nuolatinis vaiksciojimas pirmyn -atgal, rekimas ant savo vaikeliu, rukymas balkonuose ir kieme, amzinai toliau nuo to pastato laukianciu ,,draugeliu“snukeliai ne kazkaip nuteikia. ima pyktis, nes jos apskritai nieko neveikia-buvo zadeta, kad sodins braskes, gal kokia darzove…taciau vezamas maistas jau pagamintas, taskomi mokesciu moketoju pinigai, o tos damos ,,slifuoja“saligatvius..aisku, tai nesulyginama ir netureciau rasyti apie skirtingus dalykus.bet vienas dalykas visada tokius projektus vienija-daug nutylima, pameluojama, o tikroveje buna siek tiek kitaip.as uz neigaliuosius, mano seimoje yra toks vaikutis.

  • Atsakyti
  • Ką tai reiškia? Kad neįgalų vaikutį atveš, specialistas su juo padirbės ir vėl vaikutį veš namo.
   Žmonės, nugi skaitykite, kas juodai ant balto parašyta. Dirbs 24 specialistai. Tai tiek tų vaikučių vienu metu ir aptarnaus. Kaip mažoje poliklinikoje. Ar kam kliūna ,,Vidmavita“? Ne. Tai jeigu suaugusiam žmogui skauda skrandį – tada gerai, tada statom, bet jeigu vaikutis turi vystymosi problemų, tada tegul su mama (vyreliai juk dažnai ,,pasiplauna“) dingsta mums iš akiračio?
   ŽMONĖS! GIRDĖKITE, KAM PRIEŠINATĖS. Kaip nėra gėda?

   • Atsakyti
 • pozicija paskatins ateityje galvoti apie amžiaus cenzą

  • ar čia seniai per teliką aiškino, kaip šermuonėlį matė tik ir matė?
   Tegul dar pakalba, atvažiuos tv, tada vėl apsijuoks ant visos lietuvėlės.

  • Kaip prie sovietų uždaryti visus neįgalius vaikus į atokiausius durnių namus siūlote?
   Gal įeinnat į parkelį reikės pateikti sveikatos pažymą?
   Segregacijos norite?????????????????????????????????????????????????????????
   Nebūsiu erodas! Pasisakau UŽ statyba

   • Klausimas – ar patogus susisiekimas, ar nebus dar didesnių kamščių, ar nepadidės oro tarša, ar tinkamos gatvės ir pan. Visiems gera važiuoti kai nėra kamščių.

 • O priešininkų viskam ir visur sąrašas yra ir baigtinis, ir žinomas. Nieko naujo.

 • Sakykite, Šerplienė ar ne gemulės draugė?

  • jeigu pagal fb

  • Panašu, kad garsioji rožyno politikė išdavė savo draugę, nes visa taryba vienbalsiai nusprendė, kad šiuos namus statys.

 • Mieli Panevėžiečiai, artėja rinkimai, prisiminkime per rinkimus konservatorių partiją. Juk rožyne jų lizdas ir nebalsuokime už juos. Tegul jie ir toliau kenkia Panevėžiui. Gėda ir klausytis, kad taip žemina neįgalius vaikus. Lazda turi du galus.

  • žinoma, prisiminsiu

  • O prie ko čia neįgalus vaikai? Koks skirtumas kokia įstaiga, faktas, kad ne gyvenamajame rajone tokias statyti. Nesinaudokit neįgalių vaikų vardu tik tam, kad pasirodyti gerais.

   • Kelkime į pamiškes, bus kaip sovietmetyje uždaryti savotiškuose getuose, kur niekas nematys, negirdės.
    Argi visi yra visuomenės nariai? Juokinga? Man – tikrai ne, nes man keikvienas žmogus yra žmogus.

    • Tai prašom, teikit pasiūlymą, kad statytų prie jūsų namo ir problema išspręsta.

    • Pagrindinė komentatorė užsiima visiška demagogija. Rožyniečiai tikrai nėra prieš neįgalius vaikus. Jie prieš valdžios nemąstymą. Pušynėlis tėra vienintelė vieta visame Rožyne, kur jaunimas, vaikai, o ir suaugusieji gali susirinkti. Šiaip jau nėra normalu, kuomet mikrorajono vaikai turi žaisti gatvės važiuojamoje dalyje. Šaligatvių nėra, rekreacinių erdvių nėra. Vietoj to, kad valdžia spręstų tas problemas, priešingai, į vienintelėje galimoje bendruomeninėje erdvėje jie planuoja statyti reabilitacijos objektą. Neįgalių vaikų tėvams taipogi nebus patogu atvežti savo vaikus į Rožyną, turint galvoje kamščius, kurie susidaro prie pervažos. Ir vėl, eilinį kartą valdžia daro tą pačią klaidą, kaip ir su Eidrigevičiaus centru, arba autobusų stotimi – pirma nusprendžia dėl vietos, o paskui pradeda kalbėtis su bendruomene. Paskui kaltina tuos pačius miestiečius, kad jie stabdo atsinaujinimo projektus. Projektus stabdo valdžios „žinojimas“ kas mums geriau ir visiška arogancija nesitariant. Šiaip tai labai gera vieta yra pačiame centre kitje pusėje greitosios, ten kur apleistas darželis

 • Surinkti prišininkų sąrašą ir tokiem nei biuletenio, nei pencijos neduoti. Už antisocialinį gyvenimo būdą.

  • Niekas nedraudžia savo pašonėj įsteigti vaikų namų, senelių ar kokių nors kitokių. Pirmyn ir su daina.

 • Galite užsikomentoti iki infarktų, jei bus imanoma teisiniu pagrindu uždrausti 120, pabrėžiu 120 vietu ar bent isivaizduojate mastą, dėl 30 niekas galvos net nesuktu, aguonu gatvėje namų 120 nėra, centro tikrai nebus, jei viskas teisėta, kagi ačiū už rakštį, o Jukna anksčiau ar vėliau atsakys už savo machinacijas.

  • Jukna, tai dėl tavęs palikau gimtąją padangę…

   • …ir pasileidome į kelią kelelį… su šermuoniukėliais ant letenyčių…

    • Atsakyti
  • tai kad infarktinasi tie kurie priešinasi humaniškam geram žingsniui
   Kai kam pažanga ryškiai per kepenis

   • Atsakyti
  • Pritariu, kad iš tokių pensijas ir biuletenius visam laikui atimti be atstatymo ir be senaties.

  • neįgalus kaip raupsuotas????????????????????????????????????????????????/

 • Paskaičius komentarus, tai čia krūva veidmainių susirinkus. Kaip gera būti geram, kai ne tavo kieme stato, ar ne? Kaip gera visus vadinti niekšais, blogiečiais, nejautriais ir dar visokiais kitais, kai tavęs tai visai neliečia. Jūsų pašonėj sugalvotų statyti kokius senelių namus ar dar kokią įstaigą, patys pirmi lėktumėt parašų rinkti. O net jei ir iš pradžių sutiktumėt, kad statytų, nes juk ak, dėl gero tikslo, o paskui pamatytumėt, kad jūsų ramus rajonas pavirto į neisbaigiantį mašinų srautą, kažin ar nelėktumėt į Savivaldybę rašyti skundų. Negi taip sunku rasti tinkamą vietą panašiom įstaigom? Mažai Savivaldybė turi nenaudojamų pastatų? Būtinai reikia gyvenamajame rajone tokias ir panašias įstaigas atidarinėti? Taip kad nebūkit veidmainiais ir nekeikit Rožyno gyventojų už tai, kad nori ramiai gyventi, turėkit patys nors gramą supratingumo.

  • Skubiai nurodykite tą žmogų su vardu ir pavardę, kurio asmeniniame KIEME stato? Juk rašo, kad ,,savo kieme“.

   • rinkti parašus dėl Rožyno progimnazijos iškėlimo iš Rožyno. Ir joje vaikai.

    • ir darželius iškelti arba uždaryti – mažiai gi taip triukšmauja.

   • Kai nebelieka argumentų, belieka kabinėtis prie žodžių?

  • apsaugok dievuli nuo gimstamumo?
   tai kas tada pencijas tamstelei mokės? kas uždirbs?

   • Atsakyti
   • Dievuli ne nuo vaikų, o nuo tokių veidmainių geriečių kaip jūs…

  • Būtent

 • kad ne į rožyną nusikėliau gyventi, nenoriu tokių piktų kaimynų nei iš kairės, nei iš dešinės

 • ‘“Sekundės“ žurnalistams , kad pateikdami faktą iš karto formuoja nuomonę , kad vyksta pasipriešinimas dėl neįgaliųjų . Esmė yra tame , kad tais 30 arų nebus apsiribota . Įkėlus vieną letenėlę , bus skirtas sklypelis dar kažkam , po to trečiam . Viskas susiveda į pinigus . Kažkas panoro „įsisavinti“ ES skiriamus milijonus , naikindamas žaliąsias Panevėžio erdves . Milijoniniame Niujorke amerikiečiai sugeba išsaugoti Centrinį . Mums , deja , reikia naikinti bet kokį žaliąjį plotelį…

  • Atsakyti
 • KODĖL PAMIRŠOTE PASIŪLYTI ŠIAM PROJEKTUI VIETĄ BERČIŪNŲ PARKĄ , KUR TIKRAI TIKTŲ PAGAL VIETĄ IR TRANSPORTUI PATOGUMAI, NES IŠASFALTUOTAS KELIAS J.JANONIO GATVE IKI BERČIŪNŲ PARKO.

  • Atsakyti
 • Nepatikesit – statyboms numatytoje vietoje as maciau sermuoneli…

 • Kitais metais rožyniečių įgaliotas teiksiu finansavimui paraišką: rožyno mikrorajoną aptverti metaline tvora, bus įleidžiama tik su specialisiais pažymėjimais. Gyvūnai (išskyrus šermuonėlį) visai nepageidaujami. Vaikai ir neįgalieji bus įleidžiami tik tada, kai įrodys, kad jų gyvenimo būdas atitinka elitinio rožyniečio reikalavimus. Į mokyklą ir darželį įleisim tik rožyniečius. Po metų – vėl teiksiu paraišką, kad būrų įregistruota rožyno nepriklausomybė nuo Panevėžio miesto, atsijungsim elektrą, vandenį, kanalizaciją nuo miesto tinklų. Uždrausim važiuoti miesto maršrutiniams autobusams ir visiems kitiems nerožyniečių automobiliams. Po šimto metų – prijungsim Panevėžio miestą prie rožyno respublikos. Klestėėėėėėėsim.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (79)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų