Sukčiavęs gydytojas sulaukė baudos

Sukčiavęs gydytojas sulaukė baudos

Dėl bjauraus nusikaltimo – mažametės tvirkinimo – teismo kaltu pripažintas Panevėžio rajono greitosios medikas 66-erių A. Š. dabar turės atlyginti valstybei dar ir už kitą juodą darbą.

Prieš įsidarbindamas Panevėžio rajono poliklinikos greitojoje, A. Š. Dirbo vaikų logopedu. Paaiškėjo, kad medikas savo darbo krūvį, o tuo pačiu ir atlyginimą, pasididindavęs prisirašydamas pacientus, kurie pas jį net nesilankė, sulaukė atpildo – išaiškėjus klastai, jam skirta ne vieno tūkstančio eurų bauda.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta daugiau nei 100 atvejų, kai jis neva teikė kalbos korekcijos paslaugas pacientams, nors iš tiesų to nedarė, bet atlygį gaudavo.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus medicininio audito išvadas, kad vienoje valstybinėje gydymo įstaigoje dirbantis logoterapuetas A. Š. galimai gydė „mirusias sielas“. Tiesa ėmė aiškėti, kai pernai logopedinės pagalbos sūnui paprašiusi panevėžietė iš medikų sužinojo, kad tais metais kalbos korekcijos paslaugos jam jau suteiktos 20 kartų. Netikėtumas moters laukė ir pasidomėjus, kokios paslaugos sūnui buvo suteiktos 2017 metais – užfiksuota, kad vaikas pas tą patį gydytoją A. Š. „lankėsi“ dar 20 kartų, sykį net dukart per dieną.

Atlikus auditą nustatyta, kad 2016-2018 metais gydytojas A. Š. į Elektroninę sveikatos informacinę sistemą (ESIS) įrašė tikrovės neatitinkančius duomenis apie net 53-ims pacientams suteiktas kalbos korekcijos paslaugas, nors realiai jų nesuteikė. Kai kuriems jų šios paslaugos neva buvo teikiamos ne vienerius metus, po 10-20 kartų kasmet. Per audito tikrintą laikotarpį už nesuteiktas paslaugas A. Š., atskaičius mokesčius, gavo 7 tūkst. 219 eurų dydžio atlyginimą.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios Panevėžio apygardos prokurorės Jolitos Pocienės, A. Š. savo kaltę pripažino visiškai, atlygino turtinę žalą, padarytą darbovietei.

Prokurorė kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus, prašydama procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu ir skirti A. Š. 60 MGL (3 tūkst. eurų) dydžio baudą.

Sausį A. Š. sulaukė dar didesnės gėdos. Panevėžio apylinkės teismas pripažino jį kaltu dėl mažametės tvirkinimo. Už tai medikui skirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė. Nuteistasis privalės atlyginti ir nukentėjusiajai padarytą neturtinę žalą – 4800 eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų