Sukčiai rado rojų internete

Sukčiai rado rojų internete

Virtualioje erdvėje investuoti sumaniusi panevėžietė senjorė pakliuvo į sukčių pinkles. Ant apgavikų jauko užkibo ir dar vienas pensininkas iš Panevėžio, susiviliojęs skelbimu internete apie galimybę užsidirbti neįdedant daug pastangų.

Policija pastebi, kad per pastaruosius metus sukčiavimo atvejų internete skaičiai gerokai išaugo.

Į Panevėžio policiją antradienį ryte kreipėsi 79–erių panevėžietė pranešdama apie ją ištikusią nelaimę. Moteris teigė, jog nuo kovo 14 d. iki kovo 31 d. nenustatyti asmenys per internetinę investavimo platformą apgaulės būdu iš jos išviliojo 9 158 eurų.

Kaip teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialistas Tadas Martinaitis, pensininkė, ieškodama, kur investuoti santaupas, pateikė užklausą internetinėje investavimo platformoje.

Netrukus su ja susisiekę asmenys įkalbėjo sumokėti registracijos mokestį.

Tapusi neva visateise investavimo platformos nare, senjorė ir toliau buvo skatinama investuoti. Kad buvo apgauta, ji supratusi tik po gerų dviejų savaičių.

Dažniausiai tokios investavimo platformos, kripto valiutų kasimo svetainės būna registruojamos įvairiose pasaulio šalyse, pinigų pervedimai vyksta ne Lietuvoje, o į kitų šalių bankus. Todėl surinkti tyrimui reikalingus duomenis sudėtinga, o ir užtrunka. Ypač jeigu tokių investavimo platformų kūrėjai yra rytuose, Rusijoje ar Baltarusijoje. Jau ir anksčiau bendradarbiauti su šių šalių institucijomis buvo sunku, o dabar dar sudėtingiau. Nesakau, kad neįmanoma atgauti pinigus, bet išties sudėtinga“, – sakė T. Martinaitis.

Lengvų pinigų nėra

Susigundęs galimybe greitai praturtėti nuo internetinių apgavikų nukentėjo ir 68-erių vyras. Jis sukčiams atidavė 225,75 Eur.

Kaip pasakojo policijos atstovas, panevėžietis internete pamatė reklamą, kad nedirbant, bet skiriant tik kelias minutes laisvo laiko per mėnesį galima užsidirbti solidžią sumą pinigų.

Užsiregistravęs internetinėje svetainėje, panevėžietis netrukus sulaukė rusiškai kalbančio vyro skambučio. Šis įkalbėjo senjorą pirmiausia užsiregistruoti – kitu atveju nebus atskleidžiama, kaip veikia sistema ir kokiu būdu galima užsidirbti internete vos keliais mygtuko paspaudimais. Pervedęs registracijos mokestį, panevėžietis suprato tapęs sukčių auka.

Nusikaltėliai tokiais atvejais nenaudoja mobiliojo ryšio – bendraujama per įvairias pokalbių programėles, tad sunku ir atsekti, ar skambinama iš Lietuvos, ar kurio kito pasaulio kampelio“, – bendrą sukčių braižą atskleidžia T. Martinaitis.

Nukentėjusiųjų gretos auga

Policijos atstovo teigimu, sukčiavimo atvejų internetinėje erdvėje skaičiai auga didžiuliu greičiu. Kone kiekvieną savaitę į pareigūnus kreipiasi žmonės, kurie internetu parduoda arba perka tam tikrus daiktus ir lieka be jų ir be pinigų.

Vienais atvejais sukčiai, susidomėję parduodamu vertingesniu pirkiniu, pardavėjui pateikia padirbtas bankinio pavedimo kopijas, o šis nieko neįtardamas išsiunčia savo daiktą.

Taip pat vyksta ir atvirkštinis procesas – už perkamą daiktą pervedus pinigus, tariamas pirkėjas papusto padus – dažnu atveju tokio daikto net neturi.

Taip pat stebime, kad gana daug žmonių nukenčia susivilioję investavimu į kripto valiutas“, – sakė T. Martinaitis.

Komentarai

  • Mano nuomone , reiktų sukčių ieškoti tarp buvusių banko klerkų , nes jie turi bankų klientų duomenis ir kontaktus , nes išeidami iš darbo juos nusikopijuoja , Kitaip reiktų skambint metus kol koks sukčius pataikytų žmogui , kuris turi pinigų ir yra pakankamai kvailas , kad užkibtų

  • Hakeris mano, kad Siauliu VPK nera…..

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų