Sugrįžtuves atšventė su ugniagesiais

Sugrįžtuves atšventė su ugniagesiais

 

Su šiluma į lizdus grįžta gandrai, grįžta ir benamiai į buvusio „Ekrano“ profilaktoriumo pastatą. Apie jų įkurtuves čia dažniausiai praneša ugniagesiai, kuriems reguliariai tenka šioje vietoje gesinti ugnį.

Prašalaičių pamėgtas buvęs profilaktoriumas ant „Ekrano“ marių kranto degė ir šį savaitgalį. Tame pačiame pastate įsikūrusio Vilniaus priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo darbuotojai sekmadienį 16.25 val. palatose pajuto dūmų kvapą. Buvo iškviesti ugniagesiai, jie apleistose 15 kv. m pastato patalpose rado degančius baldus ir šiukšles. Didelės žalos nepadaryta, viskas tiesiog smilko ir į aplinką veržėsi dūmai.

Svilėsių kvapas šioje apleistoje vietoje jau įprastas. Jį „Sekundės“ žurnalistai juto ir pirmadienį po gaisro.

Tas pats kvapas lydėjo ir link benamių pamėgtų profilaktoriumo balkonų. Po vienu jų sienos buvo gerokai aprūkusios. Po kitu gulėjo krūvos šlamšto, statybinių atliekų, o apie čia įsikūrusius gyventojus bylojo ant tvoros sudžiauti kilimai ir apklotai. Pačių šeimininkų jau nebebuvo.

Apie buvusį gaisrą liudijo pro langą išmestos apdegusios baldų dalys.

Prieš kelerius metus čia veikė nakvynės namai. Nors įstaiga buvo perkraustyta į A. Mackevičiaus g., benamiai savo buvusios prieglaudos nesugebėjo pamiršti.

Nelenda į tą pusę

„Kartkartėmis šiame pastate vis stengiasi įsikurti benamiai. Rudenį matėme, kad kažkas lyg ir ruošiasi čia žiemoti, bet pavasario sulaukėme ramiai. Oras sušilo – ir vėl turime kaimynų“, – po gaisro pasakojo Vilniaus priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo Bendrųjų reikalų ir ūkio skyriaus vedėja Dalia Čirvinskienė.

Nekviesti svečiai, anot jos, iki profilaktoriumo plaukia iš visų pusių: ir pro marias, ir pro tvoras. O policija čia esą pasižiūrėti nesilanko.

Tačiau ar paskutinį kartą ugnį įžiebė būtent benamiai, D. Čirvinskienė pasakyti negalėjo. Jos teigimu, čia kartais užbėga ir kitos veiklos nerandantys paaugliai bei vaikai.

„Savo pastato pusę mes susitvarkome, o ten nelendame, tai net ir nežinome, kas kitoje pusėje gyvena. Kartais iškabiname jiems informacinius lapus su įspėjimais, kad mažiau niokotų svetimą turtą“, – sakė vedėja.

Šį pavasarį buvęs profilaktoriumas pasitiko su kone visais iškultais pirmo aukšto langais. Į juos pasikėsinta net ir katilinės patalpose, kur langus iš vidaus bandoma apsaugoti specialia danga.

Minėtas pastatas priklauso Panevėžio miesto savivaldybei. Jis šiuo metu yra įtrauktas į privatizuojamų pastatų sąrašą, bet dar neparduodamas. Labai ilgai užtruko, kol buvo baigti tvarkyti šios vietos sklypo dokumentai.

Apsauga – susandarinti langai

Savivaldybė paprastai seka informaciją apie buvusio profilaktoriumo pastate vykstančias negeroves. Tačiau apie paskutinį gaisrą atsakingi darbuotojai dar nebuvo informuoti, apie įvykį žinojo tik civilinės saugos specialistai.

„Savivaldybės darbuotojai prižiūri tokius savo paleistus pastatus. Nuolat sandariname jų langus, bet viskas išlaužoma“, – sakė Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė.

Apie buvusį gaisrą liudijo pro langą išmestos apdegusios baldų dalys.

Savivaldybės turtas prie marių nėra saugomas. Tokią gana nepigią privilegiją turi tik nebaigta statyti Pilėnų mokykla V. Alanto gatvėje. Šiam objektui Savivaldybė samdo apsaugą. Per metus Panevėžiui ji atsieina 30 tūkst. eurų.

O tokie vaiduokliai, kaip „Ekrano“ profilaktoriumas, uždaryta „Verdenės“ mokykla, buvęs „Saulutės“ darželis gelbėjasi tik užkalamais langais.

„Apsauga samdoma vien Pilėnų mokyklai, nes jos nepavyktų susandarinti“, – paaiškino D. Svirelienė. Tačiau aišku, kad užkalti langai ir durys visų kitų miesto vaiduoklių neapsaugo.

Iškraustyti neturi teisės

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Karolina Miganovičienė anksčiau yra sakiusi, kad žiemą užuovėjos ieškoję laiptinėse, sandėliukuose ar garažuose, pavasarį benamiai persikrausto į gamtos prieglobstį. Todėl jų galima rasti įsikūrusių ne tik apleistuose pastatuose, bet ir krūmuose.

Pareigūnai tokių asmenų bausti ar iškraustyti negali, jei tokie prašalaičiai nekliudo kitiems. Tokiu atveju tik pasiūloma apsistoti nakvynės namuose. Prievarta išvežami tik besipriešinantys ar pavojų keliantys bei kitiems trukdantys asmenys. Jie gali pakliūti net į areštinę.

Benamiai esą visuomet informuojami ir dėl gaisrų rizikos.

Komentarai

  • “ Savivaldybės darbuotojai prižiūri tokius savo paleistus pastatus“

  • Aha-„prižiūri“.Ponia Svireliene,nebejuokink voverių.Ar pati bent žinai kiek tų pastatų yra ir kurioj miesto pusėj? O apie lankymąsi ir prižiūrėjimą tai net kalbos nėra.Aplamai Savivaldybės ponios turėtų persiauti sportiniais bateliais pereiti ir susipažinti su miestu,su jame esančia tvarka.Ne su centru-su miesto pakraščiais.Pro kai kurias Savivaldybei priklausančias vietas baugu net eiti.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų