„Baltijos“ snaiperį sugrįžti motyvavo varžovai

Sekmadienį Lietuvos Futsal A lygoje užbaigtas 11-asis turas. Panevėžiečiams Vilniuje pavyko iškovoti įtikinamą pergalę 7:3 ir sustiprinti savo kandidatūrą kovoje dėl aukso medalių.

Pirmame rate panevėžiečiai namuose 5:3 buvo įveikę praėjusių metų vicečempionus.

Antrame mače iš eilės „Baltijai“ padėjo rezultatyviausias praėjusio sezono čempionato žaidėjas Tomas Nemanis. 41-erių veteranas po praėjusio sezono buvo pranešęs apie aktyvios karjeros pabaigą, tačiau nuo antrojo rato sugrįžo į „Baltijos“ gretas.

Kad jis pavojingas varžovų gynėjams, Tomas įrodė praėjusioje dvikovoje, kai mače su Kauno „Arsenalu“ pelnė įvartį.

„Ekipoje buvo vienas, kitas traumuotas, klubo vadovas paprašė padėti. Kiek galėsiu, tiek bandysiu pagelbėti“, – apie savo sugrįžimą kalbėjo T. Nemanis.

„Dar trūksta treniruočių, šiek tiek atsilieku, kažkiek sulėtėjęs esu, bet šiaip viskas gerai. Nebuvau visai užmiršęs futbolo, žaidžiau mėgėjų lygoje, per savaitę po 2-3 kartus sportuodavau, tad fizinė forma nėra prasta.

Labiausiai grįžti motyvavo noras jėgas išbandyti su „Vyčio“ brazilais bei su kitomis stipresnėmis komandomis“, – teigė T. Nemanis. „Mūsų jaunimas gerai bėga, stipriai pasiruošęs. Kalbant apie paskutines sekmadienio rungtynes, mums pradžia buvo tokia sunkesnė, atsilikome 0:1, bet labai greitai išlyginome rezultatą ir antrame kėlinyje neturėjome didelių bėdų“, – pridūrė ilgametis „Baltijos“ žaidėjas.

Rungtynės sostinėje pirmąjį pusvalandį buvo labai įtemptos. Devintą minutę šeimininkai išsiveržė į priekį po Artūro Serikovo tikslaus smūgio, tačiau svečiams pavyko išlyginti rezultatą prieš pertrauką, kai Donatas Paulauskas nepaliko vilčių varžovų vartininkui.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo Aurelijaus Vekeroto auklėtiniai – 22 minutę Marius Būtenas pirmą kartą susitikime išvedė į priekį „Baltiją“. Visgi rungtynių lūžis įvyko 30 minutę. „Bekentui“, atrodo, pavyko sugrįžti į savo vėžes, kai rezultatą išlygino Paulius Sakalis, bet svečiai žaibiškai atsakė Domanto Nebilevičius įvarčiu kitame aikštės gale.

Vėliau „Baltija“ perėmė iniciatyvą ir dominavo žaidime bei galėjo pasigirti puikiu progų išpildymu. Varžovams jie įmušė net penkis įvarčius, kuriais savo sąskaitą papuošė Tautvydas Švelna (2) ir Gytis Žilinkas (2). P. Sakalis pelnė dar vieną paguodos įvartį „Bekentui“.

Čempionų titulą ginantis „Baltijos“ klubas turi 26 taškus – tiek pat, kiek pirmoje vietoje esanti „Vyčio“ komanda, bet žengia antri dėl prastesnio įvarčio santykio. „Bekentas“ nuo lyderių atsilieka jau aštuoniais taškais, o iki čempionato galo liko septyni turai.

Kitą sekmadienį, vasario 19 dieną Panevėžio „Baltija“ namuose „Cido“ arenoje priims paskutinį turą praleidusį, permainingai šiame sezone rungtyniaujantį Radviliškio „Lokomotyvą“ (14 tšk., 4 vt.). Mačo pradžia – 14 val. Pirmame rate panevėžiečiai Radviliškyje laimėjo prieš „Lokomotyvą“ 2:1.