P. Židonio nuotr.

Sugedęs nuotekų išleistuvas suniokojo taką

Sugedęs nuotekų išleistuvas suniokojo taką

Ilgąjį savaitgalį į miestą išsiruošę panevėžiečiai nustebo išvydę, jog naujutėliame pėsčiųjų ir dviračių take, Nevėžio pakrante vedančiame iš Senvagės link Smėlynės gatvės, atsivėrė nemaža skylė.

Atsivėrė skylė

Sugadintos dangos nuotrauka socialiniuose tinkluose pasidalijus susirūpinusiam panevėžiečiui, imta spėlioti, kas gi galėjo nutikti dar visai neseniai atnaujintam ir dviratininkų jau pamėgtam takui.

Visgi spėlionės, jog įgriuva atsirado dėl rangovų darbo broko, vandalų ar tiesiog pačiame Panevėžio centre besiveriančios įgriuvos, nepasitvirtino.

Gruntą išplovė

Raudonos dangos dviračių take duobę šventinį savaitgalį pastebėjęs ir Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga.

Atsivėrusi duobė pažymėta specialiu įspėjamuoju ženklu.

„Gali būti taip, jog teks išardyti ir didesnę tako dalį, kad meistrai galėtų prieiti ir sutvarkyti lietaus nuotekų išleistuvą.“

D. Vadluga

Pasak D. Vadlugos, paaiškėjo, kad dėl vaizdingame vingiuojančiame take atsiradusios įgriuvos kalta ne gamta ir ne rangovai, o lietaus nuotekų išleistuvo gedimas.

„Toje vietoje yra lietaus nuotekų į Nevėžį išleistuvas. Jis tikriausiai prakiuro arba sugedo. Dėl gedimo lietaus vanduo paprasčiausiai išplovė gruntą, todėl takas ir įlūžo“, – paaiškino D. Vadluga.

Rangovas niekuo dėtas

Pėsčiųjų ir dviračių takas atnaujintas ir panevėžiečiams naudotis atiduotas dar prieš prasidedant Senvagės ir jos prieigų sutvarkymo darbams. Tad jo remonto išlaidos guls ne ant statybos darbų rangovo Panevėžio statybos tresto, o lietaus nuotekų tinklus mieste prižiūrinčios įmonės „Panevėžio gatvės“ pečių.

„Panevėžio gatvių“ darbuotojai jau buvo nuvažiavę į vietą, pažiūrėjo, įvertino ir užsiims visais reikiamais darbais. Pirmiausia reikės atkasti ir sutvarkyti išleistuvą, o tada taką atstatyti“, – teigia Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas.

Naują taką teks ardyti

Kiek kainuos išleistuvo ir tako sutvarkymo darbai, D. Vadluga sako dar negalįs vertinti. Mat gali tekti ardyti nemažą dalį naujutėlio tako.

„Šiuo metu nustatoma, kokio masto darbai laukia. Gali būti taip, jog teks išardyti ir didesnę tako dalį, kad meistrai galėtų prieiti ir sutvarkyti lietaus nuotekų išleistuvą“, – spėja D. Vadluga.

Anot jo, remonto darbai bus pradėti dar šią savaitę.

„Takas bus tvarkomas kaip įmanoma greičiau. Dviračiais važinėjamame take negalima ilgam palikti atsivėrusios duobės“, – tikino D. Vadluga.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų