Marijampolės "Sūduva"

„Sūduva“ įveikė APOEL barjerą

Marijampolės „Sūduva“ žengė istorinį žingsnį – įveikė Čempionų lygos atrankos I etapo barjerą. Per atsakomąsias rungtynes Nikosijoje marijampoliečiai nusileido APOEL 0:1, bet pergalė prieš savaitę namie 3:1 atvėrė duris į kitą etapą.

Rungtynės Kipro sostinėje Lietuvos čempionams buvo labai sunkios. APOEL nuo pirmųjų minučių užvaldė iniciatyvą ir ėmėsi kurti pavojingas progas prie „Sūduvos“ vartų. Jau 7 min. kamuolys labai pavojingai atšoko nuo Mickaelio Pote kojos, tačiau nuskriejo greta vartų.

Tam pačiam varžovų puolėjui sėkmė buvo palankesnė 20 min., kai jis po perdavimo iš aikštės krašto smūgiavo galva ir pelnė savo komandai įvartį.

Vėliau žaidimas kiek aprimo ir didelių gaisrų prie „Sūduvos“ vartų nekilo. Visu pajėgumu jie ėmė liepsnoti antrojo kėlinio pradžioje. Tuomet „Sūduvą“ nuo didžiulių nemalonumų gelbė tai Ivanas Kardumas, tai pasiaukojančiai žaidę gynėjai, o viename epizode – ir virpstas.

Antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos „Sūduvai“ pavyko stabilizuoti padėtį ir kartais kiek ilgiau užsibūti varžovų aikštės pusėje. Vienos greitos atakos metu marijampoliečiai susikūrė ir puikią progą pasižymėti. Vis dėlto Juliaus Kasparavičiaus smūgį atrėmė APOEL vartų sargas.

Pačioje mačo pabaigoje Nikosijos komanda bandė surengti lemiamą šturmą, tačiau tiek „Sūduvos“ mechanizmas veikė puikiai, tiek APOEL bandymai buvo per tiesmuki ir netrukus Lietuvos čempionai sulaukė finalinio teisėjo švilpuko, leidusio pasileisti į pergalingą šėlsmą.