I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Sudegusiuose garažuose – tūkstantiniai nuostoliai

Sudegusiuose garažuose – tūkstantiniai nuostoliai

 

Metalinių garažų masyve Panevėžyje, Savitiškio gatvės gale, kilus gaisrui, ugnis plėnimis pavertė penkis garažus ir juose buvusį turtą. Jeigu ne gaisro liežuvius, matomus net Kniaudiškių ir aplinkiniuose mikrorajonuose, naktį atsitiktinai pastebėjęs panevėžietis, pasekmės būtų dar liūdnesnės.

Atvykę ugniagesiai laiku spėjo išnešti viename iš garažų buvusį dujų balioną. Vien jo sprogimas galėjo metalinius garažus išguldyti kaip kortų namelius.

Bendrasis pagalbos centras ketvirtadienio naktį, apie 2.12 val., sulaukė pranešimo, kad, Savitiškio gatvėje dega garažas. Į nelaimės vietą atvykę gelbėtojai rado liepsnojančius penkis metalinius garažus. Viename jų stovėjęs automobilis „Renault Laguna“ sudegė visiškai, o iš gretimo garažo dar spėta išstumti automobilį „Mazda 6“. Iš to paties garažo išneštas ir 50 l dujų balionas. Gaisro metu praktiškai visų penkių šalia stovėjusių garažų vidus bei jame buvę daiktai sudegė ar stipriai aprūko, sulieti vandeniu.

Ugnis įsišėlo

Ketvirtadienio rytą apdegusiuose garažuose darbavosi ne tik gaisro priežastis tiriantys Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekspertai, bet ir nuostolius skaičiuojantys savininkai. Net ir stiprokas vėjas nepajėgė išsklaidyti iš toli juntamo degėsių tvaiko.

Panevėžiečiui Vygantui Stakauskui jo garažą laižančias liesnas pranešė naktį paskambinęs policijos pareigūnas. Pranešęs garažų bendrijos pirmininkui, V. Stakauskas jau apie trečią valandą nakties stovėjo prie ugnies apimto savo garažo, kuriame darbavosi ugniagesiai gelbėtojai.

„Tarp mano ir kaimyno garažo, kuriame ir kilo gaisras – nemažas tarpas, bet ugnis jau buvo taip įsišėlusi, kad jokie atstumai nepadėjo. Kalbama, kad kažkoks žmogus, gyvenantis Kniaudiškėse, pamatė liepsnas, dūmus ir iškvietė ugniagesius“, – kalbėjo V. Stakauskas.

Teliko metalo sienos

V. Stakausko teigimu, pirmiausia gaisras kilo kaimyno garaže. Labai tikėtina, kad dėl kažkokių priežasčių jame užsiliepsnojo automobilis. Iš čia ugnis greitai persimetė ant kitų aplink stovėjusių keturių garažų. V. Stakauskas guodžiasi, kad jis atsipirko dar palyginti lengvai – ugniagesiai gelbėtojai spėjo išstumti jo automobilį iš liepsnų. Taip pat išnešė ir dujų balioną.

„Visa laimė, kad automobilio neužrakinau, ugniagesiai gelbėtojai jį lengvai išstūmė lauk. Kažkaip šįkart ir vairas neužsikirto. Tik atbėgęs puoliau į garažą, bijojau, kad sudegs vieninteliai mašinos rakteliai. Bet ugniagesiai neleido, kol nebuvo saugu“, – baisiosios nakties išgyvenimais dalijosi vyras.

Ugniagesiai taip pat spėjo išgelbėti pačiame kampe buvusias visiškai naujas automobilio padangas. Daugiau viskas sudegė.

„Automobilį išgelbėjo, tereikės pasikeisti apsilydžiusias apdailos detales. Šiek tiek gaila paties garažo, nemažai buvo investuota į jo apdailą, o nebeliko nieko, tik metalo sienos. Žinoma, visos tos „blėkos“ ir sudegę daiktai – tik nemalonumas. Svarbu, kad nenukentėjo žmonės“, – sako V. Stakauskas.

Gaisro nusiaubtame garaže besidarbavęs kitas panevėžietis Tautvilis neslėpė, kad jo patirti nuostoliai didžiuliai. Sudegė visiškai naujų padangų komplektas bei visi buvę daiktai, sulaužytos spynos. Laimė, kad garaže tąnakt nebuvo automobilio – vyras savo transporto priemonę po stogu laiko tik žiemą.

„Gaisras sunaikino viską, žmogus taip nesunaikina. Teks visą išvalyti ir taip palikti. Į apdailą jau neinvestuosiu, žiemai įvaryti automobilį bus dar gerai“, – kalbėjo Tautvilis.

Atstatyti nebeverta

Dar vieno liepsnų nusiaubto garažo savininkas Vidas irgi svarsto, kad po gaisro nebeverta garažo atstatinėti. Tuo labiau kad jame mašinos ir nelaikantis. Mat šią garažų bendriją pamėgo ilgapirščiai – su tam tikromis pertraukomis vis apsilanko. Tik šįkart ne ilgapirščiai, o ugnis pasiglemžė garaže buvusias padangas, žoliapjovę, valtį bei kitus smulkesnius daiktus.

„Užeina banga ir vėl vagys prasisuka pro garažus, todėl niekas juose labai vertingo turto nelaiko. Čia garažai nėra vertingi. Gali nusipirkti už kokius 200 eurų, tad ar beverta investuoti tūkstantį eurų į atnaujinimą. Tikriausiai viską išvalysiu ir į metalo laužą priduosiu“, – svarsto Vidas.

Ugnis prarijo pajamų šaltinį

Gaisravietę apžiūrėjusi Genė skaičiuoja gerokai didesnius nuostolius – sudegus garažui ir jame buvusiam turtui, ji neteko savo papildomo pajamų šaltinio. Kaip pasakojo panevėžietė, iš pagrindinio darbo pragyventi būtų labai sudėtinga, tad ne vienerius metus prisiduria savaitgaliais turgavietėse prekiaudama naujais ir devėtais drabužiais.

„Dešimties metų turtas sudegė. Dabar vėl teks viską iš naujo pradėti, nes visi drabužiai ir avalynė betinkami tik išmesti – kas nesudegė, sulieta vandeniu, persismelkė degėsiu tvaiku. Nuostoliai labai dideli, o jų niekas neatlygins. Baisu. Tik džiaugiuosi, kad bent naujus drabužius jau buvau susikrovusi į mašiną“, – pasakojo gaisravietėje besidarbavusi Genė.

Galerija

 

Komentarai

  • kodel ne milijoniniai nuostoliai, toks turtas buvo laikomas garazuose, 4 padangos-maximum jai naujos 200eu, padevetu drabuziu maisai, nu cia jau joo ne maziau kokiu 10 000 eu , dar kokie keli seni saldytuvai, baldai kuriuos is namu ismete bet prie konteinerio nenunese is godumo, tai ikiso i garaza, pagal zmoniu logika gal kada nors pravers, gal nebejuokinkit zmoniu, normalaus turto tokiuose garazuose niekas nelaiko o va atlieku tai pilnai prikisa is godumo)))))

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų