P. ŽIDONIO nuotr.

Sudaryti 2022 metų šauktinių sąrašai

Sudaryti 2022 metų šauktinių sąrašai

Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) sudaryti 2022 metų šauktinių sąrašai, į kuriuos įtraukta apie 54 tūkst. 18–23 metų jaunuolių. Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose planuojama pašaukti 3828 karo prievolininkus.

„Mes pradėjome šaukimo į privalomą pradinę karo tarnybą procesą. Karo prievolė išlieka labai svarbiu institutu, nes saugumo situacija išlieka sudėtinga ir, įvadinčiau, net blogėjanti. Todėl atlikimas karo prievolės ir stiprinimas Lietuvos gynybinių pajėgumų yra labai svarbus. Šiandien buvo sudarytas sąrašas, į kurį pateko beveik 54 tūkst. jaunuolių“, – Krašto apsaugos ministerijoje trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

Jis akcentuoja, kad ministerijos tikslas išlieka nepakitęs, siekiama, kad per metus privalomą karo tarnybą atliktų ne mažiau kaip 3 800 jaunuolių.

„Per pastaruosius dvejus metus šį tikslą pasiekti mums sutrukdė pandeminiai apribojimai, bet tikslas išlieka ir tikimės, kad 2022 metais į privalomą ateis ne mažiau kaip 3 800 jaunuolių“, – sakė Ž. Tomkus.
Viceministras taip pat pasidžiaugė, kad beveik 90 proc. jaunuolių į karo tarnybą ateina savo noru arba išreiškia pirmumo teisę.

„Aišku, iškyla ir iššūkių. Iššūkiai išlieka tie patys: jaunuolių sveikata, neatvykimas, neatsiliepimas į šaukimą, tarnybos atidėjimas. Bet vis dėlto skatiname ir raginame nevengti atlikti karo prievolę, nevengti atlikti tarnybą, vis dėlto tai yra konstitucinė pareiga“, – taip pat akcentavo jis.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas teigia, kad jaunuolius į tarnybą planuojama pašaukti 18–oje karinių vienetų per visus kalendorinius metus. Pasak jo, sudaryti sąrašai bus paskelbti viešai internetinėje svetainėje šauktiniai.karys.lt vėliausiai penktadienį.

Karo prievolininkų sąrašas sudaromas atsitiktine tvarka, pagal kompiuterių programą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų