Su žmonėmis eksperimentavęs gydytojas kaltas, tačiau bausmės išvengs

Su žmonėmis eksperimentavęs gydytojas kaltas, tačiau bausmės išvengs

Panevėžio apylinkės teismas nusprendė, kad buvęs Respublikinės Panevėžio ligoninės Vidaus ligų skyriaus vedėjas Rimantas Pakšys įvykdė nusikaltimą, atlikdamas draudžiamus biomedicininius tyrimus su žmonėmis. Tačiau šioje byloje senaties terminas suėjo prieš dvejus metus, tad gydytojas bausmės išvengs, o keliolikos nukentėjusiųjų ieškiniai palikti nenagrinėti.

Skandalingai pagarsėjusi mediko byla Panevėžio apylinkės teisme baigta nagrinėti praėjusį penktadienį. Šią istoriją ilgai narpliojusi teisėjų Kęstučio Venckaus, Česlovo Kulikausko ir Ingridos Kirsnytės kolegija priėmė nuosprendį, kad R. Pakšys pagrįstai kaltintas padaręs nusikalstamas veikas.

Jis 2005–2007 metais atliko draudžiamus biomedicininius tyrimus, suklastojo dokumentus ir piktnaudžiavo tarnyba. Taip medikas padarė didelę žalą ne tik pacientams, bet ir valstybei, be to, sumenkino gydytojo bei savo buvusios darbovietės vardą.

Į teisiamųjų suolą Panevėžio medikas pateko dėl vienos farmacijos kompanijos užsakymu darytų neregistruotų vaistų nuo paukščių gripo bandymų su ligoniais prieš beveik dešimtį metų. Be to, medikas su žmonėmis išbandė ir neregistruotus preparatus reumatoidiniam artritui gydyti.

Neleistini tyrimai į viešumą pradėjo lįsti tada, kai jais susidomėjo Valstybinė vaistų kontrolė. Paaiškėjo, kad ir patys eksperimentų dalyviai nežinojo, kad gydomi nepatvirtintais vaistais.

„Nebuvo gauti aiškūs ir savanoriški tiriamųjų asmenų sutikimai dalyvauti klinikiniuose tyrimuose, neužtikrinta šių asmenų interesų apsauga. Taip pat pažeisti Lietuvos Konstitucijoje numatyti principai, kad be žmogaus žinios ir sutikimo negali būti atliekami moksliniai ar medicininiai tyrimai“, – konstatavo teismas.

Nors ligoniams ir buvo padaryta žala, jų pareikšti civiliniai ieškiniai palikti nenagrinėti – mat baudžiamoji byla nutraukta suėjus senaties terminui.  Nukentėjusiesiems teismas paaiškino, kad ieškinius jie gali pareikšti civilinio proceso tvarka.

Nutartis per 20 dienų nuo jos priėmimo gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui.

Komentarai

  • Byla tempe tol, kol suejo senatis. Kaip taip galima tyciotis is zmoniu?

  • Kažkam tai buvo naudinga.Bet aš tikiu,kad šitam „pseudodaktarui“viskas grįš keturgubai.To aš jam ir linkiu

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų