M. Garucko nuotr.

Su kolegija atsisveikino eisena per miestą

Su kolegija atsisveikino eisena per miestą

 

Prapliupęs lietus nesugadino Panevėžio kolegijos diplomų įteikimo šventės. Mantijomis pasipuošusių absolventų eisena nusidriekė per miestą: nuo Laisvės aikštės Klaipėdos ir Nemuno gatvėmis iki arenos.

Čia studijų baigimo diplomai įteikti 225 absolventams. Dar 37 bendrosios praktikos slaugos absolventai mokslus baigė vasarį. Jų grupė ir buvo gausiausia. Buhalterinės apskaitos specialistų Panevėžio kolegija šįmet išleido 30, socialinio darbo – 25, statybos – per 20.

Pasak švietimo įstaigos direktoriaus dr. Gedimino Sargūno, ši laida nėra gausiausia – prieš kelerius atėjo mažiau norinčiųjų studijuoti. Vėlesniais metais situacija vėl kito į gera. Anksčiau Panevėžio kolegiją paprastai baigdavo apie 300 absolventų.

Kolegijos pavaduotoja studijoms dr. Daiva Beržinskienė-Juozainienė, sveikindama susirinkusius absolventus, džiaugėsi, kad Laisvės aikštė pasipuošė jaunų, žavingų žmonių šypsenomis. Pasak jos, kolegija keletą pastarųjų metų jiems buvo tapusi antrais namais, kur nemažai laiko praleista prie kompiuterių, laboratorijose ar tiesiog sprendžiant sudėtingus uždavinius auditorijose.

„Profesinio bakalauro diplomas tikrai nuties kelius į ateitį ir karjerą“, – absolventams kalbėjo dr. D. Beržinskienė-Juozainienė.

Laukia pokyčiai

Nemaža dalis diplomus tik vakar atsiėmusių absolventų jau įsilieję į darbo rinką. Pasak G. Sargūno, dirba bent 90 proc. pasirinkusiųjų ištęstines studijas ir apie 30–40 procentų dieninių studijų studentų.

„Didelė dalis absolventų jau dirba arba susiradę darbo vietą per paskutinę praktiką įmonėse“, – sako direktorius.

Anot jo, susirasti darbą, ypač inžinerinių specialybių specialistams, bendrosios praktikos slaugytojams, socialiniams darbuotojams, nėra problema.

„Šiuo metu neturime specialybių, kuriose ruoštume bedarbius. Parengiame darbo rinkai, darbdaviams tikrai reikalingus specialistus. Mes nuolatos tobuliname programas, kai kurių atsisakome“, – kalbėjo G. Sargūnas.

Šiųmečiai Panevėžio kolegijos absolventai žymi ir tam tikrą pabaigą. Šiemet mokslus baigė paskutinė kolegijos Rokiškio filialo vadybininkų laida. Šie studentai mokslus baigė jau Panevėžyje – kolegijos Rokiškyje turėtos patalpos dar pernai perduotos Švietimo, mokslo į sporto ministerijai.

Pasak G. Sargūno, šiemet išleidžiamos ir paskutinės aplinkos apsaugos bei reklamos vadybos specialistų laidos. Priežastis paprasta – pastaraisiais metais šios specialybės tapo ne itin paklausios.

Vietoje jų atsiranda dvi naujos – elektromechanika ir inžinerinė vadyba. Direktorius sako, kad uždaromos programos buvo vienos krypties, o naujosios – dvikryptės. Studentai mokysis elektrotechnikos ir mechanikos bei inžinerijos ir vadybos.

Žinios pravers

Panevėžio kolegijos diplomą atsiėmęs Vytautas Dagys baigė statybos inžineriją. Šią specialybę sako rinkęsis dėl to, kad jau dirba šioje srityje ir norėjo patobulėti. Tai – ne pirmoji jo specialybė. Vyras įgijęs virėjo profesiją. V. Dagys svarsto, kad ir šie mokslai greičiausiai bus ne paskutiniai.

„Gal ne toje srityje, bet manau, kad mokytis yra gerai“, – įsitikinęs absolventas.

Jis pasakojo, jog prieš keletą metų prašymą studijuoti buvo pateikęs ir į kitas šalies kolegijas, tačiau pasiūlyta nemokamai mokytis Panevėžyje, tad apsispręsti nebuvo sunku.

Panevėžietė Giedrė Jenčiūtė baigė reklamos vadybą – specialybę, kurios kolegijoje nuo kitų metų nebeliks.

„Kaip mes juokaujame su kolegėmis – mums nebus konkurencijos. Baigiame ir daugiau reklamos vadybininkų Panevėžyje nebus“, – šypsojosi Giedrė.

Absolventė kol kas darbo neturi. G. Jenčiūtė sako jo ieškanti, einanti į darbo pokalbius.

„Visada taip būna, kad niekas iš karto studento išskėstomis rankomis nepriima. Svarbu daug stengtis, dirbti, daug ieškoti ir kažkas atsiras“, – nusiteikusi absolventė.

Jos nuomone, reklamos vadybininkams darbo rinkoje dar yra laisvų nišų, juolab kad Panevėžyje, G. Jenčiūtės pastebėjimu, šioje srityje jaunų specialistų mažoka.

Laukia naujų studentų

Panevėžio kolegija pernai priėmė 450 studentų, šiemet planuojama surinkti ne mažiau kaip 400. Kol kas priėmimo tendencijos panašios į pernykštes.

„Priėmimo reikalavimai šiek tiek keitėsi. Gal dėl to kol kas matyti šiek tiek mažesnis aktyvumas nei pernai“, – svarsto G. Sargūnas.

Ar teks šiemet atsisakyti kurios nors studijų programos, kol kas sunku pasakyti. Praėjusiais metais nepavyko sukomplektuoti muzikos pedagogikos grupės.

Pastebima, kad populiarėja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogika – ir pernai buvo nemažas susidomėjimas, ir šiemet aktyviai teikiamos paraiškos.

„Dabar darželiams, ikimokyklinio ugdymo įstaigoms pedagogus ruošiame visu pajėgumu“, – sako direktorius.

Panevėžio kolegijoje daugiausia studijuoja regiono gyventojai. Direktorius skaičiuoja, kad miesto ir rajonų gyventojų čia mokosi apie 40 procentų, o kiti iš aplinkinių rajonų – Kupiškio, Rokiškio, Biržų, Pasvalio, Radviliškio, Anykščių, Pakruojo, Ukmergės, net Jonavos.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų