„Minties“ gimnazijai ne vienintelė miesto ugdymo įstaiga, artimiausiu metu pakeisianti vadovą. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Su gimnazija atsisveikina ilgametis vadovas

Su gimnazija atsisveikina ilgametis vadovas

 

Nauji mokslo metai atneša permainų į Panevėžio švietimo įstaigas. Miesto Savivaldybei prašymą išeiti iš darbo prieš savaitę įteikė ilgametis „Minties“ gimnazijos direktorius Egidijus Samas, mokyklai vadovavęs nuo pat jos pastatymo.

Tai ne vienintelė miesto švietimo įstaiga, mokslo metus pradėsianti be nuolatinio vadovo. Šiuo metu Savivaldybė paskelbusi konkursus net trylikos mokyklų ir lopšelių-darželių direktorių pareigoms eiti.

„Minties“ gimnazijos vadovo atleidimo iš pareigų abipusiu susitarimu klausimas bus svarstomas jau artimiausiame Panevėžio tarybos posėdyje. Kol bus rastas naujas direktorius, įstaigos vairą į savo rankas perimti sutinka E. Samo pavaduotoja ugdymui Ramutė Stasevičienė.

Savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dėl darbo sutarties nutraukimo su E. Samu šalių susitarimu, ilgamečiam direktoriui bus išmokėta sutarta šešių mėnesių piniginė kompensacija. Gimnazijos atliktais skaičiavimais, jos dydis siektų 13 tūkst. 340 eurų (su socialinio draudimo įmokomis). Kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas E. Samui bus išmokama už 38,97 darbo dienos, tai sudarytų 4 tūkst. 145 eurus (su socialinio draudimo įmokomis).

Pats „Minties“ gimnazijos direktorius apsisprendimo palikti ilgametes pareigas išsamiai komentuoti nepanoro. E. Samo teigimu, šis žingsnis brendo jau seniai.

„Mano toks amžius, kad jau galiu išeiti į užtarnautą poilsį. Toks buvo mano sprendimas, – „Sekundei“ teigė pedagogas. – Reikia ilsėtis. Šiuo metu tikrai nebeketinu dirbti. Kol kas jokių planų neturiu, norisi viską susidėlioti, baigti darbus ir persijungti į kitokį gyvenimo ritmą.“

Vienintelis direktorius

„Minties“ mokykla E. Samui visus trisdešimt metų buvo tarsi antrieji namai. Įstaigai jis atėjo vadovauti 1989-ųjų birželio pradžioje, kai pagal netipinį naujausią projektą pastatyta švietimo įstaiga dar net neturėjo langų, tačiau jau tų pačių metų rugsėjo 1-ąją atvėrė duris Kniaudiškių mikrorajono vaikams.

Tuometėje 18-ojoje vidurinėje mokykloje galėjo mokytis 1 711 mokinių. Bet 2001 metais nekomplektuotos pirmosios klasės, o 2008-aisiais „Minties“ gimnazija tapo keturmete.

Praėjusiais mokslo metais joje mokėsi 371 gimnazistas.

Ilgą laiką ieškojusi savo krypties, jauniausia miesto gimnazija nusprendė atliepti Panevėžio, pasirinkusio robotikos miesto kryptį, poreikius – gimnazijoje įkurtas robotikos centras „Robolabas“, vyksta paruošiamieji darbai ir STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrui steigti.

„Dirbau nuo mokyklos įsteigimo. Gaila palikti, nes jai tikrai daug atiduota. Bet aplinkybės tokios, kad reikia išeiti. Per tuos metus gerokai pasikeitė pati visuomenė ir vertybės, tad natūralu, kad keičiasi ir mokykla. Šiuo metu jai iššūkių gerokai daugiau nei buvo anuomet“, – mano E. Samas.

Miesto Savivaldybei prašymą išeiti iš darbo prieš savaitę įteikė ilgametis „Minties“ gimnazijos direktorius Egidijus Samas, mokyklai vadovavęs nuo pat jos pastatymo.

Konkursas po konkurso

Be nuolatinio vadovo lieka ne tik „Minties“ gimnazija.

Birželio pradžioje „Rožyno“ progimnazija atsisveikino su direktore Aida Adikliene. Iki spalio 30-osios vyksta konkursas šios įstaigos vadovo vietai užimti. Panevėžio savivaldybės Vidaus administravimo skyriaus vedėjos Sonatos Vizorienės teigimu, šiuo metu vyksta net trylika konkursų į švietimo įstaigų vadovų vietas: į Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, Panevėžio specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Panevėžio pradinės mokyklos, taip pat į Panevėžio muzikos mokyklos bei Panevėžio gamtos mokyklos. Ieškoma ir septynių direktorių vadovauti lopšeliams-darželiams „Kastytis“, „Vaikystė“, „Diemedis“, „Nykštukas“, „Pušynėlis“, „Varpelis“ bei „Rugelis“. Su laimėtojais bus sudaroma terminuota penkerių metų sutartis.

„Šių trylikos įstaigų vadovų kadencijos jau baigiasi, todėl Savivaldybė privalo skelbti konkursus. Juose gali dalyvauti ir dabartiniai įstaigų vadovai. Kol kas dar renkami pretendentų dokumentai“, – sakė S. Vizorienė.

Komentarai

  • O kaip su Karkos mokyklą ? Vadovas vadovauja nuo tarybinių laikų, pažiūros likusios tos pačios , kaip sovietmečiu-ar tai yra priimtina Nepriklausomoje Lietuvoje? Sovietmečiu šioje mokykloje buvo persekiojami net pradinukai, kurie eidavo į bažnyčią- liepdavo apklausimus ta tema rašyti raštu !!!!!! Prieš penkis metus buvo žadama rotacija direktoriavimams , juk yra begalybė jaunų, energingų padagogų , kur yra tie vertinimai ????

  • O kodėl šalių susitarimu? Juk tai reiškia, kad jį verčia išeiti. Arba kitas variantas – išeinu savo noru, bet per „ryšius“ sugebu visą tą reikalą apiforminti kaip šalių susitarimu su šešių mėnesių pinigine kompensacija.

  • nieks i minties nebeleidzia vaiku , . ten visiskas bardakas . gerai, kak emesi naujas svietimo ministras,tik blogai daro vietine valdzia

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų