Studentai pažėrė idėjų Panevėžiui

Studentai pažėrė idėjų Panevėžiui

Atsinaujinančiam Panevėžiui idėjas suskubo teikti jaunieji menininkai. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros studentai keletą mėnesių kūrė projektus, kaip atgaivinti Aukštaitijos sostinę ir į miesto gatves pritraukti daugiau žmonių.

Pristatydamas jaunųjų kūrėjų darbus, akademijos lektorius Andrejus Repovas neslėpė pasididžiavimo auklėtiniais.

„Kartu su studentais tris mėnesius rengėme projektus, turėjome tikslą pateikti Panevėžiui skirto renginio idėją bei jį pristatančią visą vizualinę medžiagą: nuo logotipo iki plakatų, erdvės apipavidalinimo bei kitų detalių. Užduotis buvo labai įtraukianti, tad šiandien galime džiaugtis puikiais rezultatais“, – studentų darbą gyrė lektorius.

Atlikę išsamų tyrimą, ketvirtakursiai miestui pateikė 8 visiškai skirtingas renginių idėjas, kurios skatina atsigręžti į svarbiausias miesto įmones, pasirūpinti varguoliais bei atrasti mažai kam žinomus paslaptinguosius požemius.

„Viena iš idėjų vadinasi „Tu kine“. Šis projektas kviečia visą miesto bendruomenę nemiegoti ir paprasčiausiomis priemonėmis, kad ir mobiliuoju telefonu, sukurti trumpametražius filmus konkrečia tema.

Kitas projektas skatina atsigręžti į tai, kas miestui istoriškai svarbu – liną. Studentai pastebėjo, kad Panevėžyje trūksta su mada susijusių renginių, todėl pasiūlė sukviesti dizainerius, kurie drabužius bei aksesuarus kurtų būtent iš šios medžiagos“, – idėjomis dalijosi A. Repovas.

Tačiau bene daugiausia susižavėjimo sukėlęs pasiūlymas – saldumynų šventė, kuri į Laisvės aikštę galėtų pritraukti ne tik panevėžiečius. Gardumynų dieną būtų galima ragauti įvairių saldėsių ir siekti rekordų, tai renginiui suteiktų dar daugiau spalvų.

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros studentai panevėžiečiams pateikė ne vieną idėją, kuri miestui suteiktų naujų spalvų. T. Šiaudinio nuotr.

Ne tik šventės

Kauno studentų idėjų pristatyme kalbėta ne tik apie miestą atgaivinti galinčius renginius, bet ir apie Panevėžio prekės ženklą. Lektorė bei studijų programos vadovė Laimutė Varkalaitė pasakojo, kad vos per savaitę studentai pateikė net 54 idėjas, kaip galėtų atrodyti pagrindinis miesto simbolis.

„Šio semestro pradžioje vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavo visų kursų studentai. Po itin intensyvios savaitės buvo pateiktos kelios dešimtys darbų, tačiau susirinkusi komisija atrinko 16 pačių geriausių“, – kalbėjo L. Varkalaitė.

Studijų programos vadovė išreiškė viltį, kad studentų darbai nenueis veltui ir jau greitai Aukštaitijos sostinė galės džiaugtis nauju prekės ženklu.

„Atrinkti darbai savaitę buvo publikuojami mūsų akademijos „Facebook“ paskyroje, kurioje visi galėjo balsuoti už labiausiai patikusi kūrinį. Toks balsavimas vis dar vyksta ir miesto Savivaldybės „Facebook“ paskyroje. Susumavę rezultatus, išrinksime nugalėtoją, kurio darbas bus tobulinamas kartu su dėstytojais tol, kol atitiks visus keliamus reikalavimus“, – būsimų darbų eigą atskleidė lektorė.

Bus pasinaudota

Miesto savivaldybės teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė studentų pasiūlymais liko sužavėta ir pripažino, kad išrinkti geriausius nėra taip paprasta.

„Labai džiaugiuosi, kad studentai pastebėjo Juozo Miltinio reiškinį mūsų mieste. Juk vos ištarus Panevėžio vardą, visi akimirksniu pagalvoja apie legendinį režisierių, tad nesinori, kad ši žvaigždė užgestų. Pasiekti tikslą gali padėti siūlymas pažvelgti į teatro virtuvę, į tai, kas vyksta už scenos, bei dalykus, kurie nėra suvaidinti. Taip pat man labai patiko kitoks požiūris į mūsų jau turimą „Literatūrinę žiemą“. Studentai pasiūlė organizuoti renginį „Jaunos eilės pjauna“, kuris kūrybine veikla galėtų paskatinti susidomėti daugiau jaunų žmonių“, – idėjomis džiaugėsi architektė.

D. Gasiūnienė taip pat sakė, kad didžiajai daliai sumanymų nereikėtų didelių biudžeto lėšų, tačiau jie tarsi pažadintų miestą bei paskatintų į jį atvykti ne tik lietuvius, bet ir svečius iš valstybių kaimynių.

„Pavyzdžiui, rengiant saldumynų šventę, nereikėtų išlaidauti puošybai. Medžius bei įvairius stulpus galėtume apkabinėti pačiomis pigiausiomis priemonėmis, tačiau vaizdas būtų įspūdingas. Svarbiausia yra pati idėja bei noras. Mes jau turime labai daug, liko tik įgyvendinti geriausius sumanymus“, – entuziazmu tryško vedėja.

Miesto architektė pripažino, kad bent keletu studentų projektų tikrai bus pasinaudota ir jau greitai panevėžiečiai galės apsilankyti naujuose renginiuose.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų