STT lipa ant kulnų dar dviem valdininkams

STT lipa ant kulnų dar dviem valdininkams

Įtariamųjų ratas Panevėžio rajono savivaldybėje sparčiai plečiasi. Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba vykdant viešuosius pirkimus pareiškė ir Savivaldybės administracijos direktoriui Eugenijui Lunskiui bei Žemės ūkio skyriaus vedėjui Vytui Jakuboniui.

Abu įtariamieji apklausti, tačiau jiems leista toliau eiti pareigas. E. Lunskiui ir V. Jakuboniui skirtos švelniausios kardomosios priemonės – pasižadėjimai neišvykti.

STT teigia turinti duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Panevėžio rajono savivaldybėje kai kurie viešieji pirkimai, susiję su melioracijos, kelių ir gatvių priežiūros, rekonstrukcijos ir projektavimo darbais, buvo organizuojami neskaidriai.

Teisėsaugos pareigūnai aiškinasi 2015-2016 m. bendrovės „Panevėžio melioracija“ laimėtų 89-ių rajono Savivaldybės viešųjų pirkimų konkursų melioracijos ir kelių priežiūros darbams atlikti niuansus. Iš šių užsakymų bendrovė, kurios vienas iš pagrindinių akcininkų yra Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, pelnė 1,9 mln. Eur.

Įtariamuoju tapęs E. Lunskis administracijos direktoriaus pareigas eina nuo 2015-ųjų balandžio pabaigos. Jis taip pat yra ir viešųjų pirkimų komisijos pirmininko pareigas.

STT toliau krečia rajono Savivaldybę. Įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba pareikšti dar dviem aukštas pareigas einantiems valdininkams – E. Lunskiui ir V. Jakuboniui.

STT toliau krečia rajono Savivaldybę. Įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba pareikšti dar dviem aukštas pareigas einantiems valdininkams – E. Lunskiui ir V. Jakuboniui. („Sekundės“ archyvo nuotr.)

Valdininkas neigia nusižengęs įstatymams.

Manau, savo pareigas atlikdavau tinkamai“, – „Sekundei“ teigė E. Lunskis.

Teisėsaugos pareigūnus sudominusius viešuosius pirkimus melioracijos darbams atlikti organizuoja Žemės ūkio skyrius. Nuo 2011-ųjų jam vadovaujantis V. Jakubonis neigia, kad išskirtinės sąlygos konkursus laimėti būdavo sudaromos „Panevėžio melioracijai“.

Anot jo, rengiant viešuosius pirkimus Žemės ūkio skyrius prašymus teikti pasiūlymus išsiųsdavo trims-keturioms įmonėms.

Niekas iš vieno šaltinio neišrenka laimėtojo“, – tvirtino V. Jakubonis.

Nors, pasak vedėjo, rajono Savivaldybė dėl melioracijos darbų prašymus teikdavusi ir Kupiškio, ir Biržų įmonėms, tačiau esą šios arba pasiūlydavusios didesnę kainą nei „Panevėžio melioracija“, arba iš viso neatsiliepdavusios į Savivaldybės raštus.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Panevėžio apygardos prokuratūra jo detalių nekomentuoja ir įtariamųjų neįvardija.

„Sekundės“ žiniomis, įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu pareikšti jau 14-ai asmenų – rajono Savivaldybės ir „Panevėžio melioracijos“ darbuotojams.

Tarp įtariamųjų yra ir rajono meras „valstietis“ Povilas Žagunis.

Komentarai

  • Aš ne robotas

    • Atsakyti
    • Tai turbūt abu ir bus atpirkimo ožiukai o Povilas kaip visuomet ŠVARUS !!!

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų