STT akiratyje – savivaldybėse įdarbinami giminaičiai

STT akiratyje – savivaldybėse įdarbinami giminaičiai

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

Analizės metu buvo nustatyta, kad 18 proc. savivaldybių administracijose dirbančių asmenų yra susiję giminystės ryšiais. Tačiau pastebėta, kad nepotizmo intensyvumas nėra tolygus skirtingų savivaldybių administracijose.

Gegužės 31 d. atlikta analitinės antikorupcinės žvalgybos analizė rodo, kad didžiausias nepotizmo intensyvumas egzistuoja Pagėgių (35 proc.), Varėnos r. (29 proc.), Šalčininkų r. (28 proc.) ir Zarasų r. (27 proc.) savivaldybių administracijose. Mažiausias nepotizmo intensyvumas nustatytas Rokiškio r. (3 proc.) ir Vilniaus m., Alytaus m. bei Palangos m. savivaldybėse (po 7 proc.).

„Giminystės ryšiai institucijose savaime nėra problema, tačiau kuo didesnis nepotizmo intensyvumas egzistuoja, tuo didesnė tikimybė, kad gali būti bandoma naudotis einamomis pareigomis, proteguoti ir siekti naudos savo šeimos nariams bei giminaičiams. Nepotizmo kontrolei turėtų būti skiriamas pakankamas dėmesys, nes nuo to priklauso priimamų sprendimų objektyvumas ir skaidrumas, visuomenės pasitikėjimas vietos valdžios institucijomis“, – sako STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas Jovitas Raškevičius.

Analizuojant savivaldybių administracijose dirbančių giminaičių skaičiaus pokytį per pastaruosius 3 mėnesius, nustatyta, kad giminaičių skaičius didėjo proporcingai augančiam darbuotojų skaičiui. Per vieną metų ketvirtį savivaldybių administracijų darbuotojų skaičiui išaugus 3 proc., nepotizmo intensyvumas taip pat padidėjo 3 proc. Per tirtą laikotarpį savivaldybių administracijų darbuotojų skaičius išaugo nuo 12 878 iki 13 299, t. y., 421 asmeniu, iš kurių 74 asmenys buvo susiję giminystės ryšiais. Analizės atlikimo metu Lietuvos savivaldybių administracijose iš viso dirbo 2332 giminaičiai, sutuoktiniai arba sutuoktinių giminaičiai.

Savivaldybių administracijose pastebimos skirtingos nepotizmo intensyvumo pokyčių tendencijos. Per analizuotą laikotarpį nepotizmo intensyvumas augo 32 savivaldybėse, 25 savivaldybėse sumažėjo, o 3 – išliko toks pat. Labiausiai nepotizmas išaugo Neringoje (+6,2 proc.), Šilutės r. (+3,1 proc.) ir Šilalės r. (+2 proc.). Pavyzdžiui, per 3 mėn. Šilutės r. savivaldybėje buvo įdarbinti 22 asmenys, kurie susiję giminystės ryšiais. Nepotizmo ženklus sumažėjimas nustatytas Molėtų r. (-8,5 proc.) ir Rietave (-7,1 proc.). Molėtų r. savivaldybės administracijoje per 3 mėn. sumažėjo 14 darbuotojų, susijusių giminystės ryšiais.

Galerija

Komentarai

 • Toje mažų skaičiukų blyškioje diagramoje matosi kitoks vaizdelis nei iš pavadinimo ir iš nuotraukos. Pasirodo kad pati geriausia savivaldybė turi 3 procentus, kitos trys geros – po 7 proc., keturiose – po 9 proc, kurių viena yra Panevėžio miesto (ne rajono) savivaldybė.

  • Atsakyti
 • Gaila kad savivaldybės prioritetas yra ne miesto gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas, o giminaičių sodinimas prie lovio.

 • Ačiū kad Jūs, miestieti, taip nuoširdžiai rūpinatės mūsų Pagėgių savivaldybės situacija. Joje vaizdas tikrai nekoks – net 35 prc darbuotojų yra giminės. Mes, pagėgiškiai, šioje srityje esame pirmūnai.
  Kai turėsiu laiko, pasidomėsiu Panevėžiu – autsaideriu pagal nepotizmo lygį. Tik tam laiko skirsiu ne dabar, nes vilioja vasaros malonumai.

  • Atsakyti
  • Džiaukis pagėgiški, kad stt netyrė kas laimi konkursus. Tai mes panevezieciai butumem tavę palikę toli toli….Tik mūsu mieste korupcija paprastai vadinama „dovaną miestui“…

   • Kiekvienas serialas ,,kas būtų, jeigu būtų“ kvepia muilo opera.

  • Kreipkitės, padėsiu….

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų