P. Židonio nuotr.

Strateginės gatvės – link pabaigtuvių

Strateginės gatvės – link pabaigtuvių

Jau šiemet Panevėžys eismui atvers dar sovietmečiu suplanuotą nutiesti ir tik dabar bebaigiamą, miestą nuo grūsčių ir taršos turinčią išvaduoti Šiaurinę gatvę. Jos kaimynai kraipo galvas, kad darbai vyksta ne taip ir sparčiai. Savivaldybė motyvuoja, jog tempus sulėtino pandemija – tebelaukiama medžiagų nuo triukšmo turinčiai apsaugoti sienelei įrengti.

Vaizdas pasikeitė

O štai atnaujinta Kėdainių gatve automobiliai jau važiuoja. Šalia nutiestu pėsčiųjų ir dviračių taku vakar net pačiu karštymečiu buvo matyti ir dviratininkų, ir pėstute žengiančių.

„Buvusi dulkėta ir duobėta gatvė dabar tokia graži. Gerai, kad nebeliko gatvėje prie kapinių augusių medžių. Dėl to ir pačios kapinės tapo švaresnės, vėjas nebeatneša lapų ar tų medžių skleistų pūkų“, – sutvarkytą Kėdainių gatvę įvertino joje sutikta Valerija Vaiginienė.

V. Vaiginienė gyrė atnaujintą Kėdainių gatvę, kurioje išpjauti seni medžiai, o drauge prašė išpjauti kapinių medžius. P. Židonio nuotr.

Ji prisipažino svajojanti, kad kada nors bus išpjauti ir su Kėdainių gatve besiribojančiose kapinėse augantys medžiai, kurių žiedais ir lapais nusikloja kapai.

Kėdainių gatve į kapines atvažiavęs Antanas Maninskas irgi pasidžiaugė, kad gatvė dabar – „superinė“. Visgi jis neslėpė gailintis iškirstų didžiulių šalia jos augusių medžių. Garbaus amžiaus vyras tikino, kad prie medžių buvo labai įpratęs. Dabar panevėžiečiui keista matyti, kad jų nebėra. Dėl tų medžių skleistų pūkų, barstytų lapų A. Maninskui tekdavo dažniau važinėti tvarkyti kapų.

„O ką senam žmogui daugiau veikti? Reikia tvarkyti – ir važiuoji“, – bėdos nematė senjoras.

Greičiau, nei planavo

Su Ramygalos gatvėje esančiomis Kristaus Karaliaus kapinėmis besiribojanti Kėdainių gatvė maždaug per metus pasikeitė iš esmės. Šalia jos nutiestas platus pėsčiųjų ir dviračių takas, prie kapinių įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, prie kiekvieno įvažiavimo į kapinių teritoriją – naujos asfalto įvažos. Gatvės ruože nuo Ramygalos iki Staniūnų gatvės nebeliko augusių tuopų, krūmynų. Įrengtas gatvės apšvietimas, ant kelio – du greičio mažinimo kalneliai. Kelio ženklai dar nepastatyti, o ir pati gatvė pagal taisykles ant jos išpurškiamais kelio ženklais dar nesužymėta.

„Nepradedami garso sulaikymo sienelės įrengimo darbai stabdo po jų turinčius sekti kitus darbus, tad gatvė tiesiama ne taip greitai, kaip galėtų būti.“

T. Jukna

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, Kėdainių gatvės tvarkymo pabaiga buvo numatyta kone po metų – 2022-ųjų gegužę. Anot direktoriaus, darbai vyksta greičiau, nei buvo suplanuoti, gatvė jau dabar sutvarkyta tiek, kad automobiliams leidžiama ja važiuoti.

Pasak A. Maninsko, nors Kėdainių gatvė „superinė“, bet jis ilgisi senų medžių. P. Židonio nuotr.

Dirba ir per kaitrą

Taškas dar nepadėtas dešimtmečius ažiotažą kėlusiame ir jau į pabaigą artėjančiame Šiaurinės gatvės projekte. Nors vieno sluoksnio asfalto danga dengta gatve važiuoti būtų galima, tačiau sustatyti eismą draudžiantys ženklai. Trinkelėmis klojamas šaligatvis šalia naujosios gatvės, jau pastatyti apšvietimo stulpai, tvarkomos įvažos į šalutines gatves. Tiesiamoje gatvėje sutiktas panevėžietis atkreipė dėmesį, kad gatvę tiesiančių darbininkų mato nuolat, tačiau jų dirba ne po daug , o patys darbai vyksta vangiai.

Į Šiaurinę gatvę nuvykę žurnalistai rado šaligatvį tiesiančius keturis darbininkus. Vyrai pasakojo ir per kaitrą dirbantys įprastu ritmu, tik pertraukėlės būna kiek ilgesnės. Anot jų, Šiaurinės gatvės atkarpa nuo Amerikos iki Smėlynės gatvių jau užpilta vienu asfalto sluoksniu. Antrasis bus pilamas kitos savaitės pradžioje. Taip pat bus asfaltuojamas ir dviračių takas. Vėliau laukia ir trečiasis sluoksnis, jis, pasak kelininkų, specialus, mažinantis važiuojančių automobilių keliamą triukšmą.

Nors Šiaurinėje gatvėje kelininkai dirba net per kaitrą, visgi rekonstrukcijos tempai sulėtėjo laukiant medžiagų triukšmo mažinimo sienelei įrengti. P. Židonio nuotr.

Laukia sienelės

T. Jukna aiškina, jog Šiaurinės gatvės tiesimo darbai sulėtėjo, nes netoli jos gyvenantieji paprašė gatvę nuo jų atskirti garsą sulaikančia sienele. Ją turintys pastatyti statybininkai negali vykdyti darbų, nes dėl pandemijos sukeltų suvaržymų vėluoja užsakytų būtinų statybos medžiagų tiekimas.

„Nepradedami garso sulaikymo sienelės įrengimo darbai stabdo po jų turinčius sekti kitus darbus, tad gatvė tiesiama ne taip greitai, kaip galėtų būti“, – teigė administracijos vadovas.

T. Jukna tvirtina neabejojantis, kad iki metų pabaigos šią, strateginę, gatvę miestas jau tikrai turės užbaigtą. Pasak jo, net ir sulėtėjus tempui, darbai dar nevėluoja – 2019 metais pradėtą tiesti Šiaurinę g. buvo planuota baigti 2021-ųjų gale.

Be Kėdainių ir Šiaurinės gatvių, pasak T. Juknos, šiuo metu tvarkoma ar artimiausių metu bus pradėtos tvarkyti 13 gatvių. Iš esmės keičiasi Elektros, Vasario 16-osios, Kranto gatvių vaizdai. Kelininkams darbai numatyti J. Basanavičiaus, P. Puzino, A. Mackevičiaus, Durpyno, Pilėnų gatvėse. Eilėje gauti Susisiekimo ministerijos skirstomų lėšų laukia Elektronikos, Venslaviškio, Smėlynės gatvės.

Galerija

Komentarai

  • Dar siauresnės Kėdainiu gatvės neišėjo suprojektuoti ?

  • Nu rimtai kuo toliau, tuo gatviu projektai smarkiai susiaurėja ir taip visur! Why? Kodėl? Gal ateity galvoja, kad vien su paspirtukais ir dviračiais važinėsime? Juk dar toje gatvės pakraštije bus dideliu gabaritu šiukšliu atlieku aikštelė, įvykus smulkiai avarijai kelias gali tapti nepravažiuojamas ir net neprasiliankiamas! Juk čia važiuos ir sunkvežimiai, ir šiukšliavėžės. Nesuprantu tokiu siaurinamu gatvės projektu!

  • Tie mirties slenio rozynieciu gyventonai isvis isnaglejo, garso sienele jiems dar irenkit… PATYS uz savo lesas pasidarykit. Kur kitur pnv yra garso sienele?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų