Stovyklų kainos žada karštą vasarą

Stovyklų kainos žada karštą vasarą

 

Vaikų poilsiui šią vasarą pasiūla gausi, bet ne ką mažesnės ir tokių pramogų kainos. Ruošdami atžalą į stovyklą tėvai jau turėtų rankoje spausti ne vieną šimtinę. Pigiau – tik savivaldybių jau apmokėtos dieninės edukacinės programos ir projektai. Jų šiemet – beveik keturios dešimtys.

Artėjant vasarai, tėveliams kyla vis daugiau klausimų, kaip jų atžalos praleis atostogas. Panevėžietė Lina pasakoja, kad toks galvosūkis ją užvaldo besibaigiant kiekvieniems mokslo metams.

Praėjusiais metais jauna mama pasinaudojo Panevėžio savivaldybės finansuota dienos stovykla ir sūnų išleido į biblioteką. Bet dailės ir panašių užsiėmimų nemėgstančiam pradinukui čia nepatiko. Dar anksčiau dvi savaites vasaros atostogų berniukas leido Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro organizuotose treniruotėse. Stovyklautojas už 50 eurų mokestį lankė baseiną, kitus sporto užsiėmimus ir buvo labai patenkintas.

Šiemet Lina ėmė galvoti apie mokamą stovyklą „Trimitas“ Bygailių kaimo pušyne. Tačiau vos sužinojusi, kad čia 10 dienų vaiko poilsis kainuos 190 eurų, šios minties tuoj pat atsisakė.

„Teks likti namie. Arčiau organizuojamos nemokamos stovyklos nelabai įdomios, Panevėžio gamtos mokykla nuolat būna užimta, o toliau nuo centro važinėti į dienines stovyklas nepatogu. Kai man tenka dirbti, tokios sūnaus pramogos – papildomas rūpestis“, – teigė panevėžietė.

Viskas brangsta – stovyklos taip pat

Mokamų stovyklų vadovai jau pradėjo rinkti vaikų grupes šiai vasarai. Jie siūlo visą pluoštą smagios veiklos.

Be minėto „Trimito“, Liepos pabaigoje startuoti žada ir stovykla „Vaikystės šilelis“ Linkės kaime, Panevėžio rajone. Šios vietos šeimininkė – direktorė Daiva Arelytė kol kas neskuba atskleisti stovyklos bilieto kainos, nes dar laukiama paruošto projekto įvertinimo rezultatų. Jei viskas pasiseks, mokestis vaikui bus mažesnis. Bet jis, D. Arelytės teigimu, nors nuo praėjusių metų nesikeitė, dabar visgi didesnis nei 100 eurų.

Dienos stovyklą „Keturkojė vasara“ siūlo „Nausodės žirgai“ Panevėžio rajone – 5 dienos su ristūnais kainuos 140 eurų. Net 230 eurų kainuos 10 dienų ateitininkų stovykla Berčiūnuose. Tačiau per pirmą registravimosi dieną ši įstaiga jau baigia užpildyti suplanuotas grupes.

„Jau turime surinkę 1,5 pamainos iš planuotų dviejų. Stovyklos kelialapio kaina nuo pernai išaugo, bet vienų ji negąsdina, kitus – gal ir gąsdina, tačiau viskas brangsta, ir mes negalime stovėti vietoje“, – teigė ateitininkų stovyklos direktorius Artūras Stambrauskas.

Kilus bėdų dėl vaiko stovyklos apmokėjimo įstaiga tam tikrais atvejais pasirengusi jam surasti rėmėją.

Pažvelgus į visoje Lietuvoje organizuojamas stovyklas – žemėlapis mirga marga nuo įvairiausių pasiūlymų. Vaikai vasarą gali leisti išbandydami save laukinės gamtos sąlygomis, gali mokytis anglų kalbos, sportuoti, konstruoti robotus ir net atostogauti su įžymybėmis. Tokių pramogų kainos svyruoja nuo šimto iki 560 ir daugiau eurų.

Pasirinkimas už dyką

Bet savo atžalai mokslo metams pasibaigus galima rasti ir nemokamos veiklos. Gal tai ir nebus taip įspūdinga, kaip atostogos su kokia nors pramogų pasaulio „žvaigžde“, bet ir čia yra kuo užsiimti.

Panevėžio savivaldybė šiemet miesto vaikams siūlo net 39 nemokamas stovyklas. Biudžetui jos kainavo beveik 18 tūkst. eurų, panaši suma skirta ir praėjusiais metais. Visoje Lietuvoje tokiam poilsiui iš valstybės ir savivaldybių biudžetų atseikėta daugiau nei 1,5 mln. eurų.

Tik viena stovykla iš Panevėžio savivaldybės finansuojamų yra stacionari. Tai „Ąžuolo“ progimnazijoje organizuojama programa „Iš gilės išauga ąžuolas“. Visos kitos – dieninės ir jose siūlomas tik užimtumas.

„Maitinimo šiemet niekas nesiūlo, nebent tik arbatos ir kokį sausainį. Skirtingai nei anksčiau būdavo, stovykloje nesudaromos geresnės sąlygos socialiai remtinų šeimų vaikams. Dabar jos visiems vienodos“, – pasakojo Panevėžio savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus specialistė Audronė Bagdanskienė.

Savo projektus dieninėms stovykloms, anot jos, siūlo visos miesto bibliotekos, Panevėžio bendruomenių rūmai, įvairios mokyklos, sporto centrai, Moksleivių namai, Socialinių paslaugų centras ir kitos įstaigos. Jų programas galima pažiūrėti Savivaldybės internetinėje svetainėje. Taip pat informacija yra Švietimo ir mokslo ministerijos skelbiamos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ internetiniame žemėlapyje. Jame kol kas miestas skelbia apie 4 nemokamas edukacines erdves.

Tėveliai, pasak kalbintos specialistės A. Bagdanskienės, dar ne itin aktyviai domisi stovyklomis – bent jau į Savivaldybę tokių interesantų kreipėsi nedaug.

Nuo fantastikos iki ekskursijų

Vaikų vasaros stovyklas jau penkiolika metų rengiančios Smėlynės bibliotekos vedėja Lolita Pranienė teigė, kad jos kolektyvas mažųjų poilsiui per atostogas visada planuoja pačių įvairiausių veiklų. O ir ilga tokio darbo patirtis leidžia prognozuoti stovyklautojų norus bei poreikius.

„Stengiamės maksimaliai suderinti mūsų finansines ir žmogiškąsias galimybes su stovyklos planais. Žinoma, galutiniame etape dalį planų dar pakoreguoja iš miesto Savivaldybės gaunamas finansavimas“, – sakė vedėja.

Šių metų vaikų vasaros stovyklos tema Smėlynės bibliotekoje – „Per knygą – į gamtą“.

„Galime pasidžiaugti, kad kelerius pastaruosius metus glaudžiai bendradarbiaujame su Šiaurinės bibliotekos stovyklautojais, tai leidžia mums ne tik dalytis finansiniais įsipareigojimais, kviečiant įvairius svečius, bet ir pasidžiaugti ten esančiomis lauko erdvėmis (Smėlynės biblioteka, deja, to neturi) bei skatinti vaikų bendravimą. Šių metų stovyklos atidarymo šventė vyks būtent kartu su Šiaurinės bibliotekos vaikais. O kitomis dienomis sulauksime specialistės iš Panevėžio pedagoginės psichologinės tarnybos, kuri su vaikais kalbėsis apie bendravimo ir elgesio kultūrą, vyks kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai, skatinantys vaikų saviraišką. Aplankysime Panevėžio gyvūnų prieglaudą, dalyvausime ekskursijoje į Gamtos mokyklą ir jų parengtoje edukacinėje programoje „Gamtos bičiuliai“. Rytmetyje „Skaitymai su šunimi“ svečiuosis kaniterapijos specialistai iš Vilniaus, dalyvausime sferinio kino kino seanse, susitiksime su šunų dresūros mokyklos „Bertas“ atstovais“, – vardijo pašnekovė.

Įgyvendindama tokį projektą, biblioteka siekia sudaryti galimybę vaikams iš įvairių šeimų ugdyti bendravimo, bendradarbiavimo bei kitus įgūdžius, sudaryti sąlygas, skatinančias vaikų saviraišką, gerinančias skaitymo įgūdžių, užimtumo ir laisvalaikio kokybę.

Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Vaikų literatūros skyrius šiai vasarai rengia vasaros stovyklą „Fantastiška vasara Panevėžyje“, skirtą Aukštaitijos sostinės jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams. Biblioteka žada suteikti galimybę kiekvienam pasijausti ateities žmogumi, pafantazuoti, pamatyti fantastiškiausias miesto vietas ir susitikti su robotais. Bus pristatoma knygų paroda „Pirmyn į fantastišką kelionę!“ Vaikai galės susipažinti su atrinktomis fantastikos žanro knygomis ir nuveikti daug nuostabių dalykų.

Komentarai

  • Vaikų stovykloms su nakvyne 10 dienų išnaudokit sodybas,tarkitės su gamyklomis dėl transporto,Vaikai nori ištrūkti iš namų, savarankiškumo.

    • stovykla su nakvyne – ne tik vieta, bet ir didelis pasirengimas, programa, vadovai…. Bibliotekininkai tarkime daro savomis pajėgomis, netgi be papildomo atlyginimo (kas yra neteisinga!!!!), o kas imsis dar savo lėšomis, savo pajėgomis organizuoti svetimiems vaikams stovyklas?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų