P. Židonio nuotr.

Stiklas Senvagėje – nuosaikus ir praktiškas modernumas

Stiklas Senvagėje – nuosaikus ir praktiškas modernumas

Atnaujinamoje Panevėžio Senvagėje pradėtos montuoti turėklus atstosiančios stiklo sienelės socialiniuose tinkluose sukėlė tikrą sprogimą. Panevėžiečiai tiesiog ūžė vertindami naująjį Senvagės vaizdą. Projekto autorių teigimu, tokia reakcija yra labai gerai – ji rodo, jog gyventojams rūpi, kaip atrodys reprezentacinė miesto vieta, o tai reiškia, kad ji bus ir lankoma, ir saugoma.

Prie pabaigos artėjant Senvagės rekonstrukcijai, joje atsiranda vis daugiau naujų detalių. Jau savaitę montuojamos maždaug 1,2 m nuo grindinio aukščio stiklo sienelės sukėlė nemenką ažiotažą. Socialiniuose tinkluose pratrūkę panevėžiečiai ir kritikavo tokį sumanymą, Senvagę pakrikštiję akvariumu, ir gyrė architektus už kitokį miesto rūbą.

„Balsuojam, kaip manote, per kiek laiko bus išdaužyti tie stiklai“, – „Sekundės“ feisbuko paskyroje susirūpino Algimantu Lietuviu pasirašęs internautas.

„Jau esi daužyti? Kad nepraloštum“, – atkirto kitas.

„Negražu tie stiklai! Jei reikia atitvaro dėl saugumo, tai lengva ažūrinė neaukšta tvorelė tikrai negadintų vaizdo“, – komentavo panevėžietė menininkė.

„Pirma rekonstrukcija irgi nepatiko niekam. Bet tada tylėt reikėjo“, – Senvagės įrengimą sovietmečiu prisiminė kitas panevėžietis.

„Ką padarėte Senvagei? Net verkti norisi. Dar nepasimokė iš Gedimino kalno?“ – apgailestavo dar viena komentatorė.

„Ir kada mums bus gerai? Pasikartosiu – be kailio liksi, visiems neįtiksi! O miestas gražėja“, – džiaugėsi kita.

„Šiai vietai tas supermodernumas visai netinka. Romantiški tilteliai su, pavyzdžiui, kaltiniais turėklais būtų gražiau“, – siūlė dar vienas skaitytojas.

„Akvariumas“, – rėžė internautė.

„Gerai, kad stiklo fabriką turim“, – juokavo kitas.

„Bet kodėl taip yra, tik kažką gražaus padaro miestui, iš karto komentaruose – išdaužys, nugriaus, sulūš, visur baisiai negatyviai rašoma. Užuot pasidžiaugus, kad gražėja miestas, reikia pykti?“ – apgailestavo panevėžietė.

Jai pritarė ir kiti: „Kas čia blogai? Nėra tvoros, blogai. Padarė apsaugą, bet vėl negerai. Gal jūs norit tokios senovinės metalinės, kad galėtų spynom apkabinėt? Jums su negatyviom pažiūrom gerai sekasi gyvent?“

Neužstos vaizdo

Senvagės rekonstrukcijos projekto rengėjos mažosios bendrijos „Pupa – strateginė urbanistika“ direktorius Tadas Jonauskis teigia, kad reprezentacinei miesto vietai ieškota modernių, šiuolaikiškų, bet akių nerėžiančių sprendimų.

„Stiklas turėklams pasirinktas matomiausiose vietose, kad būtų kuo mažiau vaizdą gadinančių elementų, kad miestas turėtų vietą, kur būtų galima sėdėti ir žiūrėti į vandenį, jokioms metalinėms detalėms neužstojant vaizdo“, – sako T. Jonauskis.

Stiklo sienelės montuojamos priešais pagrindinius laiptus, vedančius į Laisvės aikštę, be to, jos atliks tiltelio į salą turėklo funkciją, tokia pati stiklo sienelė numatyta ir Senvagės viršuje, prie J. Balčikonio skvero Kranto gatvėje.

Architektas tikina, jog tokios konstrukcijos priežiūra gana paprasta, vertikalus grūdintas stiklas, sustiprintas apsauginėmis plėvelėmis, skirtas lauko sąlygoms, smarkiai nesusipurvina, yra stiprus ir atitinka visus turėklams keliamus reikalavimus.

„Stiklas viešosiose erdvėse naudojamas. Nėra taip, kad sugalvojome ką nors nematyto ir negirdėto. Ir prekybos centruose stiklo turėklai montuojami, į juos ir su vežimėliais atsitrenkiama ir nieko nenutinka“, – teigia T. Jonauskis.

Mažiau reprezentacinėse vietose bus montuojami metaliniai turėklai. Jie numatyti nusileidime šlaitu nuo Kranto gatvės. Tokie jau yra vienoje terasoje atnaujinamose Bendruomenių rūmų prieigose.

Praktiškas modernumas

Nors, pasak T. Jonauskio, rengiant Senvagės atnaujinimo projektą ieškota šiuolaikiškų sprendimų, visgi modernumas yra nuosaikus, nerėžiantis akių.

Netgi Senvagės rekonstrukcijos idėjų konkurso komisija atkreipė dėmesį, kad bendrijos „Pupa – strateginė urbanistika“ pateikta koncepcija buvo viena iš nuosaikiausių.

„Vienas kitas modernus elementas, kaip kad stiklas ar fontanas, nėra esminiai. Visuma – takai, želdynai, vanduo, įrengtos nusileidimo prie vandens terasos. Senvagėje matysime paprastą, praktišką modernumą“, – aiškina įmonės vadovas.

O kilusios diskusijos dėl stiklo sienelių, pasak T. Jonauskio, rodo, kad panevėžiečiai neabejingi savo miestui, ir tai labai gerai.

„Jei diskutuoja, vadinasi, panevėžiečiams Senvagė rūpi, ja naudosis, prižiūrės ir saugos. Tai geras ženklas, kad užbaigus Senvagės atnaujinimą, joje bus pilna žmonių“, – įvertino T. Jonauskis.

Stebės vaizdo kameros

Panevėžio savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjos Eglės Morkūnės teigimu, Senvagės atnaujinimo darbus planuojama baigti kitų metų vasaros pradžioje.

Nemenką ažiotažą sukėlusios stiklo sienelės, pasak vedėjos, tikrai saugios: atsitrenkus ar nuo kito mechaninio poveikio nesuduš, berėmio stiklo turėklai laiko dideles apkrovas horizontalia bei vertikalia kryptimis. O stiklo sienelės bus valomos, anot E. Morkūnės, pagal poreikį.

Atnaujintoje Senvagėje numatyta sumontuoti šešias vaizdo kameras keturiose vietose.

Galerija

Komentarai

  • Vienas didelis privalumas – mažai kas ryšis perlipti tokią „tvorą“. Nebent supykęs spirtų 🙂

  • Toks sausas tiesus tiltelis visiskai netinka senvagei, cia Niujorkui.

  • Visiška nesąmonė. Bet šiais laikais tas nestebina.

  • Stiklas gal ir modernu,bet negražu ir jis visai netinka senvagei.Turėklai žiūrėtusi daug geriau .Kas visa tai projektavo?

  • Net straipsnį parašė tam, kad pateisinti visiškai kvailą sprendimą. Nei praktiškumo nei grožio. Dabar visada matysime paukščių nušiktus, dulkių nusėtus ir vandalų išdaužytus stiklus. Padarė tai padarė, dabar surinkit tas nesąmones ir padarykite normalius turėklus. Architektą paviešinti, kad jo nesamdytų kitos savivaldybės.

  • Idomu,o kai per karščius stiklai šiltnamį padarys iš tu aptvaru ar nebėgsim tekini iš to rojaus kampelio?

  • Nieko gero, greičiausiai mero pėdomis paseks kiti

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų