Stichija niokojo miestą

Stichija niokojo miestą

 

Panevėžys vis dar tvarko penktadienio pavakare praūžusios krušos padarinius.

Labiausiai kliuvo Rožių, Tulpių, Marijonų gatvių mikrorajonams. Čia vėtra nulaužė ar išvertė su šaknimis ne vieną medį, nemenki, maždaug riešuto dydžio, krušos ledėkai daužė pavėsinių, šiltnamių stogus, su žeme lygino daržus, gėlynus, skaudžiai daužė nespėjusius pasislėpti nuo gamtos stichijos žmones. Miesto centrą tuo metu plovusi liūtis buvo kiek švelnesnė – kruša pylė gerokai trumpiau, o Dembavoje neiškrito nė lašo – nedidelis lietus fiksuotas tik praėjus gerai valandai.

„Dabar, vasarą, reiškiniai labai lokalūs. Galėjo būti taip, kad miestą nuprausė kaip reikiant, o Dembavoje, kur veikia stebėjimų stotis, praėjo pro šalį“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Stebėjimų departamento Meteorologinių stebėjimų skyriaus vedėja Viktorija Čėglienė.

Tiek ugniagesiams gelbėtojams, tiek įmonės „Panevėžio gatvės“ darbuotojams po penktadienio audros darbo netrūksta. Ugniagesiai tą patį vakarą gavo tris iškvietimus šalinti nuvirtusių mieste medžių, o šeštadienį – dar vieną.

Maždaug 18.20 val. pranešta apie ant kelio dalies nuvirtusį medį Rožių gatvėje, po šešių minučių ugniagesius kvietėsi į Statybininkų gatvę, kur ant automobilio užkrito nulaužtos šakos. Dar vieną medį teko šalinti Jurginų gatvėje. Šeštadienio rytą ugniagesiai gelbėtojai vyko šalinti medžio, užvirtusio ant važiuojamosios kelio dalies Panevėžio rajono Plukių kaime.

Ugniagesiai vos spėjo suktis visoje Panevėžio apskrityje. Biržų rajone ant kelių buvo nuvirtę keturi medžiai. Du iš jų – vienoje vietoje. Kupiškio rajone audros neatlaikė ir ant kelio griuvo trys medžiai, dviejose vietose būta elektros sutrikimų. Dar vienas medis pavojingai pasviro šalia gyvenamojo namo.

Tiek ugniagesiams gelbėtojams, tiek įmonės „Panevėžio gatvės“ darbuotojams po penktadienio audros darbo netrūksta.

Tvarko pasekmes

Įmonės „Panevėžio gatvės“ direktorė Viktorija Juodikienė sako, kad jiems darbo netrūko ir pirmadienį. Bendrovės darbuotojai važinėjo po miestą ir tvarkė pakibusius ar įlūžusius medžius, lūžusias šakas. Direktorės teigimu, apie audros padarinius gauta nemažai skambučių, žmonės siuntė ir nuotraukas.

„Apžiūrime visą miestą. Vėtra nemažai išvartė medžių, išlaužė šakų. Yra daug palūžusių, tačiau iki galo nenulūžusių šakų. Jas ir išretiname, kad nekeltų pavojaus“, – sako V. Juodikienė.

Jos žiniomis, audra miestą talžė nevienodai – vienur kliuvo daugiau, kitur mažiau. Po staigios stiprios liūties Panevėžys vietomis tvino, kai kurios gatvės, kaip kad S. Kerbedžio atkarpa, tapo sunkiai išvažiuojamos.

Anot jos, pavojingiausiose galimo potvynio vietose, tokiose kaip Nemuno gatvė ir kitose, iš anksto buvo pravalyti lietaus nuotekų tinklai, apžiūrėti šulinėliai.

„Įvertinome, kad tvyrant tokiam karščiui gali būti liūtis“, – sako direktorė.

Pasak V. Juodikienės, pirmadienį situacija dar stebėta Rožyne, kur tebevyksta statybos darbai ir gatvių dangos kol kas neatstatytos.

Galerija

Komentarai

  • ……….nuotakyną valo tik prieš lietų, nors jis turi būti prižiūrinmas ir tvarkingas nuolatos.

  • Graudu po šios nelaimės

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų