Steam.lt nuotr.

STEAM centrai steigiami ir regionuose, bet čia jie bus mažesni

STEAM centrai steigiami ir regionuose, bet čia jie bus mažesni

Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrų kūrimo koncepciją revizavusi Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė, kad tokių centrų vis dėlto bus sukurta dešimt: trys didžiuosiuose miestuose ir septyni regionuose.

Nacionalinius STEAM centrus planuojama įkurti Vilniaus planetariume, Mokslo saloje Kaune ir Klaipėdos universitete. Septyni mažesni regioniniai centrai būtų įsteigti Alytaus, Panevėžio, Šiaulių miestų, Tauragės, Telšių, Utenos rajonų ir Marijampolės savivaldybėse: kolegijose, universitetuose, savivaldybių švietimo centruose.

Steigti dešimt STEAM centrų kiekviename regione nuspręsta, kai  Švietimo ir mokslo ministerijai vadovavo „darbietė“ Audronė Pitrėnienė, bet naujoji ministerijos vadovybė patikslino jų kūrimo koncepciją.

Kaip penktadienį pranešė ministerija, nacionaliniams STEAM centrams įsteigti numatyta skirti 5,79 mln. eurų. Regioniniams centras suplanuota 3 mln. eurų ES paramos.

STEAM centras – tai modernių technologijų telkinys, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, mokiniams bus sudaromos sąlygos per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis. STEAM centruose bus rengiamos ir įgyvendinamos įvairios ugdymo programos vaikams, mokiniai galės eksperimentuoti, atlikti laboratorinius darbus, rengti brandos darbus, čia vyks konkursai, olimpiados, susitikimai su įvairių profesijų žmonėmis. Centruose mokytojai turės galimybę tobulintis, kelti savo kvalifikaciją.

„Mokinių susidomėjimas tiksliaisiais ir gamtos mokslais Lietuvoje nėra didelis, nedaug jaunų žmonių renkasi šios krypties studijas. Mokyklose trūksta šiuolaikiškos, modernios įrangos mokinių tyrinėjimams atlikti, vis dar vyrauja teorinės, o ne praktinės užduotys, STEAM krypties popamokinių užsiėmimų pasiūla negausi. Įsteigti centrai skatintų jaunimo domėjimąsi gamtos, technologiniais mokslais. STEAM srities užsiėmimai ugdo kritinį mąstymą, gebėjimą spręsti problemas, kūrybiškumą – ypač svarbias ir 21 amžiuje reikalingas kompetencijas“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Numatoma, kad kiekvienas STEAM centras turės tris standartizuotas laboratorijas (biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir IT) ir po vieną specializuotą, regiono poreikius atitinkančią laboratoriją.

Be šių centrų steigimo, iki 2019 metų vidurio keli šimtai mokyklų bus aprūpintos moderniomis gamtos ir technologijų mokslų laboratorijomis, pažymi ministerija. Šiam projektui skiriama 6,9 mln. eurų.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų