Statybų prižiūrėtojams teismas davė tris savaites ištaisyti trūkumus savo skunde dėl Savivaldybės išduoto statybos leidimo rekonstruoti „Garsą“. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Statybų prievaizdams nurodė taisyti klaidas

Statybų prievaizdams nurodė taisyti klaidas

Panevėžio valdžia sulaukė žinios iš teismo, gavusio statybų prievaizdų prašymą panaikinti Savivaldybės išduotą statybos leidimą „Garso“ kino centro pastatą rekonstruoti į menų centrą.

Visgi kol kas rankoves teks pasiraitoti dar ne Savivaldybei, bet tokio reikalavimo autorei Valstybinei teritorijų planavimo ir statybų inspekcijai (VTPSI).

Šalins trūkumus

Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmai jai nurodė savo pareiškime ištaisyti krūvą trūkumų. Statybų prižiūrėtojų prašoma patikslinti septynis jų pareiškimo punktus – nurodyti aplinkybes bei pateikti įrodymus, kuriais grindžia savo reikalavimą.

Kaip teigiama teismo nutartyje, kaip kurie inspekcijos pateikti dokumentai be datų, registracijos numerių, teismui taip pat liko neaišku, kokias aplinkybes statybų prievaizdai įrodinėja prie pareiškimo pridėtais administracinio bei maitinimo paskirties pastatų Laisvės pr., Vilniuje, kapitalinio remonto projekto dokumentais.

Nurodytus trūkumus inspekcija įpareigota ištaisyti iki gegužės 8-osios. Kaip rašoma teismo nutartyje, jei iki to laiko tas nebus padaryta, pareiškimas dėl statybų leidimo panaikinimo bus laikomas nepaduotu.

Skubėjo į teismą

VTPSI į teismą kreipėsi balandžio 6-ąją. Savo rašte ji prašo panaikinti 2018-aisiais Savivaldybės išduotą statybos leidimą, o kol teismas priims galutinį sprendimą, sustabdyti šio leidimo galiojimą.

Savo kreipimąsi į teismą VTPSI grindė tuo, jog pastato rekonstravimo projektas nebuvo pateiktas derinti Kultūros paveldo departamentui, kaip reikalauja Statybos įstatymas, o būsimojo SEMC 25 m aukštis pažeidžia išduodant statybos leidimą galiojusį Panevėžio istorinės dalies specialiojo plano reikalavimą, jog šioje vietoje leistinas 19 m aukštis.

Inspekcija pripažįsta, jog į teismą kreipėsi pati neturėdama Kultūros paveldo departamento išvadų dėl „Garso“ pastato rekonstrukcijos į SEMC. Nors statybų prižiūrėtojai teigė net du kartus kreipęsi į paveldosaugininkus, šie atsakymo nepateikė.

Vis dėlto jau po VTPSI kreipimosi į teismą departamento Panevėžio skyrius pateikė išvadą, kad SEMC pastato projektas pažeidžia paveldosaugos reikalavimus, todėl siūlo kreiptis į teismą dėl statybos leidimo panaikinimo.

Prašys dar vieno išaiškinimo

Visgi, kaip teigiama VTPSI „Sekundei“ atsiųstame rašte, tyrimo dėl statybos leidimo teisėtumo metu Panevėžio savivaldybės taryba šių metų sausį pakeitė miesto istorinės dalies specialiojo plano sprendinius, dėl kurių buvo nustatyti pažeidimai, susiję su SEMC aukščiu.

„Statybos inspekcija artimiausiu metu pakartotinai kreipsis į Kultūros paveldo departamentą ir prašys, kad jis įvertintų rekonstravimo projekto atitiktį specialiojo plano sprendiniams. Gavus departamento išvadą, bus sprendžiama dėl tolesnių veiksmų inicijuotoje teisminėje byloje“, – teigiama VTPSI atsiųstame atsakyme.

Mato įstatymų kuriozą

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorius Vidmantas Bezaras situaciją dėl VTPSI rašto teismui yra pavadinęs „gana kurioziška“.

„Pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymą Kultūros paveldo departamentas į savivaldybės saugomų objektų reikalus nelenda. Tačiau Statybos įstatyme nustatyta, kad savivaldybės turi derinti su Kultūros paveldo departamentu“, – pastebi V. Bezaras.

KPD vadovas darė prielaidą, kad inspekcija į teismą skubėjo kreiptis dėl to, kad jai baigėsi įstatymais numatytas terminas, per kurį privalėjo pareikšti vienokią ar kitokią poziciją.

Ta pati inspekcija anksčiau pažeidimų dėl išduoto statybos leidimo nematė. Paskutinį kartą savo išvadas, kad dokumentas išduotas teisėtai, inspekcijos Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamentas buvo pateikęs vos prieš aštuonis mėnesius, pernai liepą, atsakydamas į pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ skundą.

Kol teismas nėra panaikinęs statybų leidimo, Panevėžio savivaldybė ieško statybininkų būsimajam menų centrui – šiuo metu paskelbtas rangos darbų konkursas.

Komentarai

 • Na va pagaliau lenda ylos is maiso … be datu be numeriu ir suklastotais parasais kaip praitame straipsnyje buvo rasoma… apgailetina tiesiog. Ne tik siulyciau panaikinti statybu leidima bet ir patraukti baudziamajai atsakomyben is ES lesu svaistyma.. baisu kas vyksta panevezy. seniau buvo tulpiniu gauja dabar savivaldybeje su meru priesaky…

  • Atsakyti
  • Paskaityk straipsnį. Gal tada suprasi (o gal ir ne) kad komentuoji ne į temą:(

  • jai visi garso gynejai tokio lygio tai oi oi, zmogau tu bent jau perskaityta teksta ar supratai, ne savivaldybes darbuotoju parsu nera, o tos vadinamos statybos prieziuros tarnyba , kuri savo nuomone keicia pagal menulio faze, parasu ir datu ant dokumentu trukumas, sesk du uz teksto suvokima)))))))))

   • Atsakyti
  • tu ne Panevėžietis, o … nėr ž odžių- lopas … net neįkerti kas straipsnyje parašyta, tau tekstus autobusų stoties šikinyke nagrinėt:)

 • Kad statybos leidimas buvo išduotas neteisėtai buvo žinoma nuo pat pradžių ir savivaldybės klerkai tyčia pažeidinėjo įstatymus. Na jie paskui prisidirbę pabėgo iš Panevėžio. Tai Pauža ir Gasiūnienė. Praeitų metų vasara, kad statybų inspekcija nerašytų saivaldybei nepalankios išvados į statybų inspekciją lėkė aiškintis Gasiūnienė ir rėkdama reikalavo VTPSI darbuotojai pažeidimų nematytų. Tačiau kaip matome yla vistiek išlindo iš maišo.

  • Atsakyti
  • STOP Panevėžio pažangai, kuri drasko paširdžius politikieriokams ir absoliučiai sutrikusiems valdininkėliams.

 • Pagal vieną įstatymą galiu ženotis su kuo noriu kaip laisvas žmogus, o pagal kitą įstatymą (priimtą atsidavusių seimūnų) privalau atsiklausti ir gauti sutikimą iš kaimynų????????????????????????????????????????????????????????

  • Atsakyti
  • Tai 4 metų neužteko dviem įstatymams suderinti?
   Pagal vieną šiuo metu pavasaris, o pagal kitą – ruduo?

   • Atsakyti
   • iš seimūnų panevėžietiškų lauki ko nors rezultatyvaus?

 • Ir mačiau viską, kas vyko. Oi ta Genė, tai bent Genė? Kaip fainiai Genė pyp Mykolą. „Cherchez la femme“ „ieškokite moters“. Supraskite pagaliau, kad viskas vyksta daug paprasčiau, tik dėl politikos ir darbo vietos, t.y. kėdės po subine. Opozicijai reikia žūt būt parodyti, kad prie Račkausko nieko gero neįvyko arba įvyko pažeidžiant kažką ir laimėti rinkimus, moteriškei reikia darbo vietos ir įtakos valdant tuščią, bet garsų GARSĄ.
  Senovės Romoje, kai buvo kuriama kažkas naujo, buvo aukojamas avinas. Tai dabar, kai bandoma įdiegti naujovę, iš baimės kad tik nebūtų paaukoti – bliauna visi avinai.
  Gaila GARSO gynėjams, kad gali atsirasti aukštesnės kultūros objektas, ką tada daryti, kai užsiimi tik vakaruškų kultūra?
  Labai prašau mero nepasiduoti, tik stiprios žuvys plaukia prieš srovę. Jus palaiko tikrai didelė dalis panevėžiečių, nes tik po daugelio daugelio sąstingio metų, kažkas pradėjo vystytis.

  • Atsakyti
  • Vietoj p.Genės paduočiau už šmeižtą.
   Kokio tupumo reikia būti, kad tokį komentarą parašyti. Tik visiškai užzombintas mero ir jo pakalikų komentatorius išplautom smegenim. Ant tokių net pyktis nebeima, tik gailestis. Linkiu greičiau pasveikti.

   • Atsakyti
   • užsirauk, komsomolce

  • Nereikia meluoti- kur ta didelė dalis panevėžiečių? Juk dauguma panevėžiečių nieko nežino.

 • Juokingiausios tai tos iskabos „Panevezys atsinaujina“ kazkoks pasityciojimas is miesto ir tiek milijonus sukiso i trinkeles ir medziu pjovima laisves aiksteje.. apgailetina tiesiog. Dabar neturedami nes puses pinigu sitam ale projketui iesko rangovu ir seimunam spaudima duoda neva duokit zodziu zadetus pinigelius… glusai visiski. Nugriaus garsa o pastatyti netures is ko.. kas ielido mera 2 korupsinemis bylomis as nesuprantu..

  • Atsakyti
  • arba tu aklas, arba panevezy negyveni, na arba tau veidrodine sizofrenija, kai ziuri i viena o matai kita, gal nekomentuok daugiau o mars pas psichiatra, nes bus velu, tamsta gyveni kazkokiam paraleliniam pasaulyje nesuvogdamas realybes

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (15)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų