PST pateikė teismui skundą dėl Konkurencijos tarybos nutarimo, kuriuo bendrovei buvo paskirta 8 513 500 EUR bauda už tariamai konkurenciją ribojantį susitarimą.

Statybų banginiai apskundė sprendimą dėl rekordinės baudos

Statybų banginiai apskundė sprendimą dėl rekordinės baudos

AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pateikė Vilniaus apygardos administraciniam teismui skundą dėl Konkurencijos tarybos nutarimo, kuriuo bendrovei buvo paskirta 8 513 500 EUR bauda už tariamai konkurenciją ribojantį susitarimą.

Įmonė skelbia, jog sprendimas skųsti Konkurencijos tarybos nutarimą buvo priimtas išanalizavus institucijos sprendimo motyvus. PST nesutinka su principine Konkurencijos tarybos išvada, jog tarp PST ir UAB „Irdaiva“ sudarytomis jungtinės veiklos sutartimis buvo siekiama riboti konkurenciją 24-iuose UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ organizuotuose viešuosiuose pirkimuose.

Pasak bendrovės, jungtinės veiklos sutartys buvo reikalingos tam, kad PST galėtų peržengti viešųjų pirkimų sąlygose numatytą kvalifikacinės atrankos barjerą. Įvertinusi nagrinėtų viešųjų pirkimų rezultatus pati Konkurencijos taryba pripažino, jog veikdama savarankiškai PST nebūtų galėjusi peržengti kvalifikacinės atrankos etapo ir konkuruoti dėl sutarties sudarymo absoliučioje daugumoje iš nagrinėtų 24 viešųjų pirkimų.

„Atsižvelgiant į šias aplinkybes, PST laikosi pozicijos, jog bendradarbiavimas, sudaręs prielaidą įmonei dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, kuriuose ji kitu atveju nebūtų dalyvavusi, negali būti kvalifikuojami kaip sutarimas, sudarytas konkurencijos ribojimo tikslais“, – teigiama įmonės išplatintame pranešime.

Skyrė maksimalias baudas

Vilniaus mokyklų ir darželių atnaujinimo konkursuose kartu dalyvavusioms statybos įmonėms PST ir „Irdaiva“ už kartelinį susitarimą Konkurencijos taryba pernai gruodį skyrė 12,2 mln. eurų baudą. Vienai didžiausių statybų bendrovių „Panevėžio statybos trestas“ (PST) skirta 8,514 mln. eurų, o kitai statybų įmonei „Irdaiva“ – 3,686 mln. eurų bauda. Įmonėms skirtos maksimalios baudos, be to, tai didžiausios baudos, kada nors skirtos statybų sektoriaus įmonėms. Konkurencijos taryba motyvavo, kad PST ir „Irdaiva“ susitarė kartu dalyvauti ir nekonkuruoti 24-iuose Vilniaus vystymo kompanijos 2013–2015 metais skelbtuose mokyklų ir darželių atnaujinimo konkursuose. Bendrovės pateikė bendrus pasiūlymus, nors turėjo realią galimybę dalyvauti juose savarankiškai, ir taip sumažino konkursų dalyvių skaičių, teigė taryba.

„Nustatėme, kad PST ir „Irdaivai“ nebuvo būtina viešuosiuose pirkimuose teikti bendrus pasiūlymus. Jos buvo pajėgios ir galėjo dalyvauti savarankiškai ar pasirinkti kitus dalyvavimo pirkimuose būdus, kuriais nebūtų ribojama konkurencija. Bendradarbiaudamos bendrovės nekonkuravo nei pasiūlymais vykdyti statybos darbus, nei pasiūlymų kaina“, – pranešime spaudai sakė tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Už kartelinius susitarimus įmonėms gali būti skiriama piniginė bauda iki 10 proc. jų metinių pajamų. PST pajamos pernai siekė 83,91 mln. eurų, „Irdaivos“ – 37,338 mln. eurų.

Komentarai

  • Labai teisingai buvo skirta bauda deja tik maža baudos suma.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų