„Stasys Museum“ sutelkė daugiau kaip 100 savanorių bendruomenę

„Stasys Museum“ sutelkė daugiau kaip 100 savanorių bendruomenę

Panevėžyje šią savaitę duris atvers naujas, Lietuvos kultūrinį kraštovaizdį praturtinsiantis šiuolaikinio meno muziejus, pavadintas daugiasluoksnio dailininko Stasio Eidrigevičiaus vardu – „Stasys Museum“.

Muziejaus komanda siekdama, kad šiuolaikinio meno meka po vienu stogu suburtų ne tik menininkus, bet ir taptų bendruomenę telkiančiu reiškiniu, pasiruošti atidarymui ir padėti nuolatinių renginių metu į talką pasitelkė savanorius. Į savanorystės programą „Mūsų Museum“ užsirašė per 100 įvairaus amžiaus bei profesijų savanorių.

„Panevėžiečiai nori ir gali kurti muziejų drauge, tai parodė muziejaus savanorystės programa ir įspūdingas būrys talkinti pasiruošusių žmonių. Nuo moksleivių iki garbaus amžiaus senjorų – visi įsitraukė į veiklas, darbus ir dega noru atverti muziejaus širdį lankytojams. Esame jiems dėkingi už skiriamą laiką, idėjas, patirtis ir bendrystę“, – sakė „Stasys Museum“ direktorė Vaida Andrijauskaitė.

Savanoriai dalyvaus įvairiose muziejaus veiklose – renginiuose, edukacijose, šventėse, kituose projektuose ir kasdienėje veikloje. Kaip sako V. Andrijauskaitė, įdomaus ir prasmingo darbo pagal kiekvieno amžių ir gebėjimus muziejuje visuomet yra.

Norą kurti muziejų drauge – draugišką, atvirą ir kviečiantį praleisti laisvalaikį su bendraminčiais – jaučia ir panevėžietis Nedas Balčiūnas aktyviai įsitraukęs į savanorystės programą.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau ir Panevėžys turės tokio masto išskirtinį objektą. Net neabejoju, kad pasaulinio lygio menininko vardu pavadintas šiuolaikinio meno muziejus ir išskirtinė Stasio Eidrigevičiaus darbų kolekcija pridės miestui populiarumo – pritrauks jaunimo, kaustys užsieniečių meno mylėtojų dėmesį, pagyvins turizmą ir bus dar viena nauja vieta, kur turiningai ir kokybiškai siūloma praleisti laiką. Labai nekantrauju ir laukiu atidarymo“, – kalbėjo N. Balčiūnas.

Nedui tai ne pirma savanorystės patirtis. Vaikinas atidarymo metu, o vėliau ir kituose „Stasys Muzeum“ renginiuose darbuosis su fotokamera – įamžins įsimintiniausias atidarymo, edukacijų bei kitų renginių akimirkas, taip pat prisidės prie kitų veiklų.

Iš Panevėžio kilusi ir 5 metus Škotijoje su šeima gyvenusi Violeta Kabelytė savanoriauja augindama du vaikus. Jauna mama vos tik pamačiusi muziejaus kvietimą nė nedvejodama nusprendė registruotis ir prisijungti prie savanorių komandos.

„Pildosi mano vaikystės svajonė. Nuo mažens mane traukė piešimas, žavėjo menas, todėl sužinojusi apie savanorystę net nesudvejojau. Patekusi į programą ir apsilankiusiu pirmą kartą muziejuje labai nustebau kaip nuostabiai Stasio Eidrigevičiaus kūriniai rezonuoja su įspūdingo tūrio bei keistų formų vidaus erdvėmis. O jose praleidus daugiau laiko, apima jausmas, kad ir pats tampi Eidrigevičiaus paveikslo dalimi“, – įspūdžiais dalinosi savanorė V. Kabelytė.

Į savanorystės programą „Mūsų museum“ įsitraukė savanoriai ne tik iš Panevėžio. Prisidėti prie muziejaus veiklos panoro ir Panevėžio rajono, Vilniaus, Kauno, Kėdainių, Biržų gyventojai.

Jauniausiai muziejaus savanorei Kotrynai – 12 metų. Ji žada talkinti muziejaus edukatorių komandai savaitgaliais. Tuo tarpu vyriausias savanoris, dailininkas Henrikas Mazūras, šiemet švęs 70-metį. Menų gimnazijos mokytojas-ekspertas nuo šio rudens muziejuje ves ekskursijas, pasakos apie eksponatus, meno kūrinius ar istorinius artefaktus.

Muziejus duris lankytojams atvers jau šį penktadienį nuo 11 val.

Komentarai

  • Sveiki.jau Knygų mugėje registravausi savanoriauti.Deja,kvietimo negavau.Ups.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų