Stalo tenisininkai kovos dėl medalių

Lietuvos vyrų stalo teniso aukščiausiosios lygos komandiniame čempionate finišavo reguliarusis sezonas. Jame sėkmingai pasirodžiusi Panevėžio sporto centro komanda liko ketvirta ir toliau tęs kovą dėl prizinės vietos.

Paskutiniame Lietuvos vyrų stalo teniso aukščiausiosios lygos čempionato ture Panevėžio sporto centro komanda sužaidė dvejas rungtynes. Panevėžiečiai 0:5 nusileido Vilkaviškio „Rytas-1“ ekipai, bet 5:3 įveikė Kelmės odontologijos kliniką. Pastaroji pergalė Aukštaitijos sostinės ekipai leido turnyro lentelėje aplenkti Kelmės kolektyvą ir toliau tęsti kovą dėl prizinės vietos.

Mače su Kelmės odontologijos klinika panevėžiečiams tris taškus pelnė Mindaugas Steponkus, du – Bernardas Blinsteinas.

Mindaugas Steponkus visuose trijuose susitikimuose pirmavo užtikrintai, varžovams neleidęs laimėti nė vienos partijos. Panevėžietis 3:0 (11:6, 11:6, 11:3) įveikė Dovydą Bagdoną, 3:0 (18:16, 11:9, 13:11) – Mantą Andriušką ir 3:0 (11:9, 11:6, 11:8) – Martyną Glodenį.

Bernardas Blinsteinas 3:0 (11:5, 11:5, 12:10) nugalėjo Mantą Andriušką, 3:2 (11:7, 8:11, 8:11, 11:9, 11:5) įveikė Martyną Glodenį bei 1:3 (7:11, 8:11, 11:9, 7:11) nusileido Dovydui Bagdonui.

Gytis Knezius 0:3 (11:13, 10:12, 7:11) pralaimėjo Martynui Glodeniui bei 1:3 (11:9, 8:11, 5:11, 9;11) – Dovydui Bagdonui.

Beje, Kelmės odontologijos klinikos stalo tenisininkus panevėžiečiai rezultatu 5:4 įveikė ir pirmajame šalies čempionato etape.

Šių metų Lietuvos komandiniame aukščiausiosios lygos vyrų stalo teniso čempionate varžosi dvylika kolektyvų. Pirmajame varžybų etape visos komandos tarpusavyje sužaidė po kartą, o paskui šešios pajėgiausios ekipos tęsė kovą antrajame etape, kur tarpusavyje dar sykį sužaidė po vieną kartą.

Keturios stipriausios komandos pusfinaliuose kovos dėl teisės žaisti čempionato finale. Pusfinalius laimėję kolektyvai finale susikaus dėl aukso medalių, o pralaimėjusios ekipos rungtyniaus dėl trečiosios vietos.

Panevėžio sporto centro komanda per 16 žaistų susitikimų iškovojo 9 pergales ir patyrė 7 pralaimėjimus. Užėmę ketvirtąją vietą panevėžiečiai pusfinalyje susitiks su reguliariojo sezono nugalėtojais Vilkaviškio „Rytas-1“ stalo tenisininkais. Kitame pusfinalyje varžysis antrąją vietą užėmęs Mažeikių „Vijurko“ kolektyvas su trečia likusia Vilkaviškio „Rytas-2“ ekipa.

Lietuvos vyrų stalo teniso aukščiausiosios lygos komandinio čempionato nugalėtojai bei prizininkai paaiškės balandžio 23 dieną Prienuose.

Lietuvos moterų I lygos čempione, kur varžėsi dvylika komandų, „Panevėžio sporto centras-fuksas“ laimėjo tris susitikimus, patyrė aštuonis pralaimėjimus ir užėmė devintą vietą. Šiame sezone Panevėžio miesto komandai atstovavo Deimilė Šulskytė, Smiltė Morkūnaitė, Vėjūnė Neniškytė ir Ieva Alijošaitytė.

Lietuvos III lygos pirmenybėse, kur dalyvauja 80 komandų, suskirstytų į 8 zonas po 10 kolektyvų, puikiai rungtyniauja Panevėžio miesto komanda „Virusai“. Ši ekipa, kuriai atstovauja Povilas Bagužis, Bronius Kišūnas, Kęstutis Uleckas, Egidijus Ribokas, Algirdas Varžinskas ir Vytautas Žukauskas, savo zonoje užtikrintai laimėjo visus 9 žaistus susitikimus.